Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member Spiros1981's Avatar
    Join Date
    22-08-20
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    41

    Default Καλησπέρα Σας Νέο Μέλος

    Καλησπερα σας.Ειμαι ο Σπυρος,40 ετων και ειμαι νεο μελος,παρολο που εχω ψαξει και συμβουλευτει το φορουμ σας πολλες φορες τα τελευταια 3 χρονια.Συγχαρητηρια για ολο αυτο που κανετε εδω,ειναι πολυ σημαντικο!
    Λιγα λογια για μενα:
    Μεχρι τα 37 μου (ειχα φτασει πλεον τα 90+) δεν ειχα καμια σχεση με αθλητισμο,ασκηση,ουτε καν περπατημα.Βαριομουν ακομα και να περπατησω,μεχρι το περιπτερο επαιρνα το μηχανακι να παω...Η διατροφη μου φυσικα,δεν το αναφερω καν...ετρωγα οτι ναναι,οσο ναναι και οποτε ναναι!
    Ξαφνικα στα 37+ μου την βαρεσε ενα πρωι που σηκωθηκα (ναι,παιρνω πολλες αποφασεις στην ζωη μου με τετοιο τροπο,η αληθεια ειναι) και λεω "δεν γ****ται,θα αδυνατισω".Φυσικα με κοροιδευα κι εγω ο ιδιος...
    Στα καπακια λοιπον,εγγραφη σε γυμναστηριο,αγορα αθλητικων παπουτσιων (ειχα να φορεσω αθλητικα παπουτσια απο οταν τελειωσα το σχολειο) και φορμας κλπ.
    Η αληθεια ειναι οτι δεν ηταν ο σωστοτερος τροπος,αυτος που διαλεξα,αλλα καταφερα σε 5-6 μηνες να χασω 30 κιλα,εχοντας μειωσει παρα πολυ τις θερμιδες και με τρελο ξεκαθαρισμα στην διατροφη μου(μαχαιρι κανονικα σε φαγητο απεξω,αναψυκτικα,ποτα,γλυκα,αλατια,τηγανιτα και ολες αυτες οι σαβουρες που ολοι λατρευουν) και φυσικα οπως ειναι αυτονοητο εχασα και πολυ μυικη μαζα.Εφθασα το καλοκαιρι του 2018 58κιλα με 5.5% λιπος.
    Απιστευτο κατορθωμα για ενα ατομο με τετοιο (πρωην) τροπο ζωης και διατροφης.Τον υπολοιπο καιρο μετα απο εκει και περα (ειχα σταματησει και γυμναστηριο στο 6μηνο) απλα προσπαθουσα να προσεχω να διατηρηθω να μην παχυνω και λογο δουλειας και αρκετο περπατημα που μου εχει γινει τροπος ζωης πια,μια χαρα τα πηγαινα (οχι βεβαια στο 5.5%,ειχα σταθεροποιηθει πια γυρω στα 63 κιλα).
    Περυσι τον Αυγουστο ξεκινησα crossfit (μου αρεσει πολυ η αληθεια ειναι) αρχισα να τρωω και καπως περισσοτερο,παντα με επιφυλαξη γιατι φοβαμαι μην παχυνω παλι,μιας και παιρνω πολυ ευκολα και εχω και απο τους χειροτερους σωματοτυπους και πηρα και λιγη μυικη μαζα ακομα (και λιγο λιπακι φυσικα εννοειτε) και οντως ειδα πολυ μεγαλη βελτιωση στο σωμα μου!.Ειμαι πιστευω σε πολυ καλη κατασταση,μου αρεσει το σωμα μου αν και βεβαια θα προσπαθησω εννοειτε για ακομα καλυτερα αν μπορω,μιας και πρεπει να δυναμωσω αρκετα,γιατι μετα την διαιτα και τοση απωλεια μαζας,η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ψοφιος απο θεμα δυναμης.
    Αυτα εν ολιγης για εμενα και παλι τα συγχαρητηρια μου για ολο αυτο που κανετε εδω.

  2. #2
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα Σπύρο κ καλώς ήρθες! Μπράβο για την προσπάθειά σου (φαίνεσαι άλλος άνθρωπος στις φωτό) κ εύχομαι καλή επιτυχία στους στόχους που έχεις βάλει!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #3
    New Member Spiros1981's Avatar
    Join Date
    22-08-20
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλησπέρα Σπύρο κ καλώς ήρθες! Μπράβο για την προσπάθειά σου (φαίνεσαι άλλος άνθρωπος στις φωτό) κ εύχομαι καλή επιτυχία στους στόχους που έχεις βάλει!
    σε ευχαριστω.ειμαι οντως αλλος ανθρωπος πια.σε πολλα πραγματα.ηταν μια μεγαλη εμπειρια ολο αυτο και αλλαξανε πολλα μεσα απο αυτο το ταξιδι!

  4. #4
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Καλως όρισες!!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  5. #5
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καλως ήρθες στο φόρουμ!

  6. #6
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,654

    Default

    Φίλε Σπύρο καλώς όρισες και συγχαρητήρια για τις αποφάσεις και την προσπάθειά σου.
    Δεν αναφέρεις το ύψος σου αλλά τα κιλά σου φαίνονται πολύ λίγα. Λογικά και εφόσον είσαι σε καλό επίπεδο λίπους θα πρέπει να προσπαθήσεις να αυξήσεις την μυική μάζα σου.
    Εφόσον κατάφερες να διατηρηθείς για 2 χρόνια είναι μια θετική ένδειξη.
    Καλή επιτυχία στους νέους στόχους σου.
    Rome wasn't built in a day

  7. #7
    New Member Spiros1981's Avatar
    Join Date
    22-08-20
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    41

    Default

    Σας ευχαριστω.Ειμαι 167 υψος και 66 κιλα τωρα (δεν πηρα στις διακοπες ).Απο λιπος δεν ξερω τωρα ποσο ειμαι αλλα σιγουρα δεν εχω πολυ,αλλα το μονο κακο σε μενα ειναι οτι ολο αυτο που εχω το εχω στηθος και μεση.Εκει παιρνω κατευθειαν με το παραμικρο.Για αυξηση μυικης μαζας θα προσπαθησω αν και δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο και λογο ηλικιας γιατι πολλα λεγονται

  8. #8
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα φίλε. Μια χαρά είσαι συγχαρητήρια και εγώ ίδια ηλικία έχουμε μπορείς ακόμη καλύτερα και όγκο να πάρεις τώρα που έχει μπει το νερό στο αυλάκι μια χαρά θα τα πας. Keep going.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  9. #9
    New Member Spiros1981's Avatar
    Join Date
    22-08-20
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα φίλε. Μια χαρά είσαι συγχαρητήρια και εγώ ίδια ηλικία έχουμε μπορείς ακόμη καλύτερα και όγκο να πάρεις τώρα που έχει μπει το νερό στο αυλάκι μια χαρά θα τα πας. Keep going.
    καλησπερα,θα το παλεψω σιγουρα!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα!!! Νέο μέλος!!!
    By Skydiver80 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-20, 09:40
  2. Νέο Μέλος - Καλησπέρα
    By Spar7 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 01-05-18, 20:19
  3. Νεο Μελος - Καλησπερα!
    By Odisseas Ar in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 07-11-14, 20:25
  4. Καλησπέρα από ένα νέο μέλος!
    By loomit in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 26
    Last Post: 23-05-12, 19:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •