Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default Αερόβια Άσκηση

    ΚΑΝΩ 20 ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΜΕ 15 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΛΙΣΗ 10 ΚΑΙΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΠΟ 4.5 ΕΩΣ 6 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ / ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΑΝ ΘΕΛΩ Ν Α ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΓΡΑΜΜΩΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΥΩΔΕΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Η ΑΕΡΟΒΙΑ ΙΣΩΣ ΔΕ ΒΟΗΘΑΕΙ....ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΠΑΧΥΣ....ΤΙ ΥΣΧΙΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ? ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΤΡΩΩ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΕΙΡ ΑΥΤΟΥ ΠΟΘ ΕΔΩ ΔΙΑΒΣΑ ΜΑΚΡΟ...ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΞΕΡΩ

  2. #2
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Καλωσηρθες και καλη πορεια. Μεσα στο φόρουμ θα βρεις παρα πολλες χρησιμες πληροφορίες για την προπόνηση και τη διατροφη σου αναλογα με το στοχο σου. Αφιερωσε χρονο για διαβασμα. Καθε μερα θα γινεσαι και πιο "σοφος".
    -
    τα κεφαλαια σου ειναι βιαστικα και δε βοηθανε στην αναγνωση

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Αν εξαρτάται απο την αερόβια αν θα ξαναγίνεις παχύς κάτι δεν πάει καλά με τη διατροφή.
    Η αερόβια είναι ωφέλιμη για την βελτίωση της καρδιαγγειακής κατάστασης και μπορεί να βοηθήσει στην απώλεια λίπους λόγω της αύξησης κατανάλωσης θερμίδων.
    Απαραίτητη δεν είναι για την απώλεια βάρους (είναι βασικά θέμα θερμιδικού ισοζυγίου) και ως προς την μυϊκή ανάπτυξη μπορεί να αποτελέσει ανασταλτικό παράγοντα αν είναι υπερβολική.
    Ξεκαθάρισε τον πρωτεύοντα στόχο σου γραμμωμένο - μυώδες σώμα και προσάρμοσε την γυμναστική σου σε αυτό.
    Rome wasn't built in a day

  4. #4

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    AYTO θελω γραμμωση σχετικα μυωδες σε συναρτηση με την τωρινη μου εικονα....αυτο ψαχνω να δω πως σε συναρητηση με ηλικια και συνολικο <<προφιλ>> μου...δε θελω και δε μπορω νομιζω bodybuild body alla de facto επιθυμω ενα <beach>. lets ay it like that body

  5. #5

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    δε νομιζω το παρακανω με αεροβια.. 4 φορες ουτε καν μιση ωρα αλλα 20 λεπτα απλα κανω 10 με 12 % ανηφορα για λογους καυσης και συσφιξης ποδιων γλουτων

  6. #6

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    για θερμιδες προσεχω....περιπου 1700 με 1900 ανα ημερα εξου και εχω χασει 14 κιλα σε 10 περιπου μηνες ευχαριστω για απαντηση παντως

  7. #7
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Αφού στόχος είναι η μείωση λίπους δεν είναι υπερβολή η αερόβια που αναφέρεις.
    Δεν θυμάμαι τα κιλά σου αλλά 1700-1900 θερμίδες και να μείνεις στο ίδια κιλά μου φαίνονται λίγες αν γυμνάζεσαι και με βάρη.
    Περιττό να σχολιάσω ότι αν θες πιο μυώδες σώμα η γυμναστική με αντιστάσεις είναι must αλλιώς ποιο το ερέθισμα για αύξηση μυών.
    Rome wasn't built in a day

  8. #8

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    σαφως θελω πιο μυωδες εξου και γραφτηκα εδω...φετος απο αλλο μηνα λεω να κανω παυση απο aqua aerobic η αντι για 3 φορες να παω 2 kai concentrate in weight lifting..αντι για 1 να κανω 3 φορες / εβδομαδα.τωρα ζυγιστικα ειμαι πια 68 κιλα νομιζα ειμουν 70 υψοσ 1.68 .τωρα καλοκαιρι δε τρωω πολυ αλλα πινω ρακες και μπυρες..... κατι που απο σεπτεμβριο δε θα το κανω γιατι αρχιζω εργασια και αλλαζουν ρυθμοι και δικοι μου και πολης ρεθυμνου.αυτο που
    θελω ειναι υποστηρηξη και γνωση σε συναρτηση με ηλικια μου και θεματα που εχω για να εχω γραμμωση και πιο ωραιο οπτικα κορμι....ποθ κατι εχω κανει ....αν με εβλεπες το 2018 στα 84 κιλα θα με καταλαβεις-) in my profile i have latest pics of mine-)
    Last edited by guest8090; 27-08-20 at 17:28.

  9. #9

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    Rome was not ..build ...indeed but was burn in a day///well in a night-))


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αερόβια Άσκηση Συμβουλές
    By Kwstasperi in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 29-05-16, 23:32
  2. ΑΕΡΟΒΙΑ ΑΣΚΗΣΗ
    By dimi1988 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-14, 17:06
  3. Αεροβια Ασκηση
    By Unlimited_22 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 21-02-12, 19:19
  4. Αερόβια άσκηση και λιποδιάλυση.
    By mayday in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 28
    Last Post: 30-01-11, 14:05
  5. Αερόβια Άσκηση
    By alexgi in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-11, 14:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •