Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Γυμναστική Στο Σπίτι Για Όγκο

    Καλησπερα,εδω και καποιους μηνες ακολουθω το συγκεκριμενο προγραμμα στο σπιτι:150 push ups, 75 squat,75 bench dips,75 ελξεις με διαφορες λαβες και διαφορες ασκησεις για κοιλιακους 3 φορες την εβδομμαδα.Τον τελευταιο καιρο εχω προσθεσει και λιγο βαρος στον προγραμμα.Εχω δει διαφορα πανω μου γενικα απο τοτε που ξεκινησα και εχω παρει και καποια κιλα απο 71-72 που ημουν, ειμαι γυρω στα 80 με 1.90 υψος απλα εχω μεινει στασιμος εκει.Θα ηθελα να μου προτεινετε τι μπορω να κανω για να παρω και αλλο ογκο και τι διατροφη να ακολουθησω που θα με βοηθησει.Γενικα δεν εχω πολυ χρονο για να παω γυμναστηριο λογω δουλειας και γενικα προτιμω την αυτου του ειδους τη γυμναστικη.

  2. #2
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default

    Καλησπέρα φίλε μας στην παρέα μας. Μπράβο για τον κόπο που κάνεις και την είδη πρόοδό σου. Η γυμναστική μέσα στο σπίτι μπορεί να φέρει πολλά αποτέλεσμα. Αλλά για μένα έχει ταβάνι. Διατροφή προσεγμένη θες με σωστές θερμίδες αύξησης και τροφές με υψηλή πρωτεΐνη και σωστά μοιρασμένα μακροστοιχεια μέσα στην ημέρα. Αλλά δυστυχώς όσο και να τα βελτιώσεις αυτά για να μην πάρεις λίπος για σωστό όγκο από ένα σημείο και μετά πρέπει να κάνεις γυμναστική με αντιστάσεις, να βάλεις σωστά κιλά που για σένα δυστυχώς μόνο το Gym τα προσφέρει.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  3. #3

    Default

    Ευχαριστω φιλε μου να'σαι καλα.Το γνωριζω οτι δεν προκειται να εχω τα αποτελεσματα γυμναστηριου στο σπιτι απλα μου ειναι αρκετα δυσκολο τουλαχιστον αυτη τη περιοδο λογω λιγοστου χρονου να παω.Μηπως μπορεις να δωσεις μια ιδεα γενικα πως μπορω να υπολογιζω τις θερμιδες που πρεπει να καταναλωνω,πως μπορω δηλαδη να ξερω ποσες πρεπει να καταναλωσω και πως να ξερω ποση πρωτεινη,υδατανθρακες και λιπαρα χρειαζομαι.

  4. #4
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default

    Κατέβασε στο κινητό σου 2 εφαρμογές το MyfitnessPal και το Myfitness Calculator βάζεις τα βασικά στοιχεία σου και σου βγάζουν πολλά. Επίσης διάβασε το παρακάτω άρθρο και ότι απορεία έχεις εδώ είμαστε.

    Βασικοί Τρόποι Υπολογισμού Θερμίδων Και Μακροστοιχείων Για Διατροφές Bodybuilding!
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=43953
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  5. #5

    Default

    Ευχαριστω φιλε να'σαι καλα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μπορώ Να Βάλω Όγκο Με Γυμναστική Στο Σπίτι;
    By Nikos955 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-15, 15:36
  2. Γυμναστική Στο Σπίτι
    By mikelagrand in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-14, 23:09
  3. Συμβουλές Για Όγκο Και Γυμναστική Στο Σπίτι
    By demolition in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 09-10-12, 23:22
  4. Γυμναστική στο σπίτι
    By navic in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 24-08-05, 07:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •