Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default Απορία για Αναλογίες Μάκρος

    παιδια σημερα κατεβασα και Εγω το my fit.....pal..δυσκολo αλλα θα το μαθω ...αυτο που θελω ειναι το εξης...εχει ετοιμη ρυθμηση αναλοικη για υδ/ πρωτ/ λιπη ///50-20-30 %//// για την ηλικια μοθ αυτο να αφησω σε συναρτηση με 3 φορες βαρη που θα αρχισω τωρα διοτι δε θα γινει μαλλον λογω covid τμημα aqua aerobic ? thanks....and in other topik i will ask what is best program for me and my stats for 3 days gym per week p.s στισ 1850 θερμιδες εβαλα ημερησια προσληψη κατ αρχαςς
    Last edited by guest8090; 01-09-20 at 22:26.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θα ρυθμίσεις τα μακροθρεπτικά σου σύμφωνα με τις θερμίδες που χρειάζεσαι για τη δραστηριότητα που έχεις.
    Νομίζω έχει ρυθμίσεις να βάλεις ποσό γυμνάζεσαι ώστε να σου βγάλει σωστές αναλογίες.

  3. #3

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    εχω την δωρεαν εκδοση και δινει δεδομενα μονο για cardio....

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θα τα βρεις τότε σύμφωνα με τους υπολογισμούς που υπάρχουν είτε ον-λάιν είτε σε άρθρο του φόρουμ εδώ και μετά θα βάλεις τις θερμίδες και τα μάκρος στο πρόγραμμα.

  5. #5
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Και εγώ στο Myfitnesspal χειροκίνητα τα βάζω τα μάκρος γιατί δεν ξέρω τι στην ευχή αλγόριθμο έχει παρόλο που βάζω πόσες φορές την εβδομάδα κάνω γυμναστική βγάζει αλλά νταλον.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η free έκδοση. Η Premium έκδοση τα υπολογίζει καλύτερα λέτε την έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει??
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Και εγώ στο Myfitnesspal χειροκίνητα τα βάζω τα μάκρος γιατί δεν ξέρω τι στην ευχή αλγόριθμο έχει παρόλο που βάζω πόσες φορές την εβδομάδα κάνω γυμναστική βγάζει αλλά νταλον.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η free έκδοση. Η Premium έκδοση τα υπολογίζει καλύτερα λέτε την έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει??
    Το μόνο χρήσιμο στο πριμιουμ είναι στα goal ότι μπορείς να βάλεις τα μάκρος σε γραμμάρια και όχι μόνο σε ποσοστό επι της %. Έχει ένα μηνα φρι τριαλ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    καλημερα εγω εχω βαλει 1850 θερμιδες το ερωτημα μοy ειναι να αφησω το 50 υδ.20 πρωτ...30 λιπη που εχει ετοιμο η να αλλαξω αυτη την αναλογια ων macros
    Last edited by guest8090; 02-09-20 at 05:17.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    καλημερα εγω εχω βαλει 1850 θερμιδες το ερωτημα μοy ειναι να αφησω το 50 υδ.20 πρωτ...30 λιπη που εχει ετοιμο η να αλλαξω αυτη την αναλογια ων macros
    Βάλε πρωτεΐνη τόσα γραμμάρια όσο είναι το σωματικό σου βάρος χ2, λίπος σωματικό βατός χ0.7 και όλα τα αλλά υδατάνθρακα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    AAA σε ευχαριστω πολυ χριστοφορε....το πιασα αρα 69 χ 2 και τα λοιπα..επισηs δες τα stats moy και αν θες πεσ μου τωρα που δε θα κανω aqua aerobic ti les na μου ταριαζει για 3 μερες βαρη ανα εβδομαδα?
    Last edited by guest8090; 02-09-20 at 09:45.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    AAA σε ευχαριστω πολυ χριστοφορε....το πιασα αρα 69 χ 2 και τα λοιπα..επισηs δες τα stats moy και αν θες πεσ μου τωρα που δε θα κανω aqua aerobic ti les na μου ταριαζει για 3 μερες βαρη ανα εβδομαδα?
    Τι στόχο έχεις φίλε μου ;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #11

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    [QUOTE=xristoforos_13;1391600]Τι στόχο έχεις φίλε μου ;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk[/
    φετος μονο βαρη αρα αυξηση μυων και τονικοτητας χωρις ομως εντονη αυξηση βαρους ( ειμαι 69 αντε μεχρι 71 μεχρι μαιο) ασ πουμε ενα mans beach sculp body in usa expression-)εχασα και εγω σε ενα χρονο πολλα κιλα 14 και

  12. #12
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    [QUOTE=Mangeo;1392467]
    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Τι στόχο έχεις φίλε μου ;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk[/
    φετος μονο βαρη αρα αυξηση μυων και τονικοτητας χωρις ομως εντονη αυξηση βαρους ( ειμαι 69 αντε μεχρι 71 μεχρι μαιο) ασ πουμε ενα mans beach sculp body in usa expression-)εχασα και εγω σε ενα χρονο πολλα κιλα 14 και
    Αφού θα κανεις αύξηση μυών το αερόμπικ είναι περιττό πιστεύω , ετσι και αλλιώς δεν έχω δει να έχεις τρελό ποσοστό λίπους. Όποτε η δίκη μου γνώμη σωστό φαΐ σωστές προπονήσεις αφήνεις το αεροβιο για τώρα και βλέπεις πως σε Πάει


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    [QUOTE=xristoforos_13;1392468]
    Quote Originally Posted by Mangeo View Post

    Αφού θα κανεις αύξηση μυών το αερόμπικ είναι περιττό πιστεύω , ετσι και αλλιώς δεν έχω δει να έχεις τρελό ποσοστό λίπους. Όποτε η δίκη μου γνώμη σωστό φαΐ σωστές προπονήσεις αφήνεις το αεροβιο για τώρα και βλέπεις πως σε Πάει


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    εκακα aqua προγραμμα και με βαρη εντος νερου σε γρουπ αλλα φετος δε θα γινει λογω ιου οποτε ναι μονο βαρη αλλα και 20 λεπτα διαδρομο 2 φορες εβδομαδα πρωι τις μερες μη βαρων .. κανω ενα προγαμμα συσφιξης εκει ,στα 20 λεπτα τα 15 ειναι με κλιση 10 εως 12 % και ταχυτητα απο 4.5 εως 5 ...αυτα και λιγο πισινα οταν χειμωνιασει για χαλαρωση μετ α απο βαρη αλλαλιγο 5 λεπτα χαλαρο κολυμπι ...ναι λιπος πλεον δεν εχω και πολυ αν μετραω σωστα με π[τυχομετρο ...ουτε 10% αλλα επισησμη μετρηση με μηχανημα δεν εχω κανει παντως εβαζα 33 παντελονι δηλαδι 84 εκ μεση τωρα βαζω 30 δηλαδη 78 εκ μεση ανετα
    ειμαι ομως 168 υψος και αμεσως φαινοντε κιλα στη μεση αυτ με φοβιζει με <<ογκο>> αν και τωρα καταλαβα μερικ πραγματα απο εδω μεσα με καλη προπονηση ογκος δε σημαινει και μεγαλη μεση ισως
    Last edited by guest8090; 15-09-20 at 18:19.

  14. #14
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    [QUOTE=Mangeo;1392470]
    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    εκακα aqua προγραμμα και με βαρη εντος νερου σε γρουπ αλλα φετος δε θα γινει λογω ιου οποτε ναι μονο βαρη αλλα και 20 λεπτα διαδρομο 2 φορες εβδομαδα πρωι τις μερες μη βαρων .. κανω ενα προγαμμα συσφιξης εκει ,στα 20 λεπτα τα 15 ειναι με κλιση 10 εως 12 % και ταχυτητα απο 4.5 εως 5 ...αυτα και λιγο πισινα οταν χειμωνιασει για χαλαρωση μετ α απο βαρη αλλαλιγο 5 λεπτα χαλαρο κολυμπι ...ναι λιπος πλεον δεν εχω και πολυ αν μετραω σωστα με π[τυχομετρο ...ουτε 10% αλλα επισησμη μετρηση με μηχανημα δεν εχω κανει παντως εβαζα 33 παντελονι δηλαδι 84 εκ μεση τωρα βαζω 30 δηλαδη 78 εκ μεση ανετα
    Μια χαρά, δώσε πόνο σε βάρη και φαΐ να γίνεις ακόμα καλύτερος !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #15

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    οτι μπορω ..σε λιγο παω για full body poy exei grapsei edo kardoyla kai o gregory eipe me ayto na arxiso ..kai ton empisteyomai

  16. #16

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    kai esy exeis thetikh alllagi sto exo pei

  17. #17
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Θενκς φίλε άκου γρήγορη Κ κωννα , εγγύηση


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    [QUOTE=xristoforos_13;1392475]Θενκς φίλε άκου γρήγορη Κ κωννα , εγγύηση
    μα αυτονοητα....εχω και προτυπο Γρηγορη εδω διοτι εχει δομημενο λογο και γνωσεις και διοτι εχει πολυ ωραιο σωμα κανει το παιδι ζηλευω ολο το συνολο του αλλα ειδικα ωμους στηθος προφανως οχι ζηλια υπο τη κλασικη ενννοια..-)) και εχει και μεταδοτικοτητα στις γνωσεις του


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μάκρος και λιπαρά
    By aRiTa in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 02-06-20, 23:42
  2. Μάκρος Για Απώλεια Λίπους
    By Klajdi1991 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 14-04-18, 17:44
  3. Απορία για κοτόπουλο και μάκρος
    By OmoTMT in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 12-02-17, 09:43
  4. βοηθεια υπολογισμος μακρος
    By nikos_cisse in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-16, 18:27
  5. Βοήθεια με μάκρος.
    By Giwrgosgr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 07-12-12, 22:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •