Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member
    Join Date
    06-10-15
    Posts
    27

    Default Δεν προλαβαίνω να κάνω γυμναστική

    Δυστυχώς από τον Σεπτέμβρη έχω φτάσει να δουλεύω από τις 10 μέχρι τις 8+.Γυρώντας είμαι αρκετά κουρέλι για να πάω στα καπάκια γυμναστήριο. Βέβαια όλο αυτό είναι προσωρινό μέχρι τα Χριστούγεννα. Πήγαινα crossift ένα χρόνο και μαρεσει πολυ αλλα δεν ξερω αν μπορω να το αντεξω με τετοιο προγραμμα να εχω crossfit. Επισης το κακο με τα κροσφιταδικα ειναι οτι ειναι κλειστα τις Κυριακές. Σίγουρα μπορώ να γυμνάζομαι ΣΚ τώρα για άλλες μέρες δεν ξέρω.. περισσότερο θα θελα να μαι "σε φορμα", δεν νομιζω οτι ειναι ρεαλιστικο να προσπαθω κατι αλλο αυτο το διαστημα.. οποτε τι να κάνω; Να πάω για τρέξιμο το ΣΚ ; Να γραφτώ σε ένα γυμναστήριο (που δεν θελω) και να κξανω οργανα;

    Γενικα θα ηθελα κατι σε ομαδικο η σε αθλημα η κατι που να ειμαστε μια ομαδα ατομων και να γυμναζομαστε με προπονητη οχι να μαι μονος μου. Γενικα επειδη στη δοθλεια ειμαι τελειως μονος δε θα θελα να μαι με καουστικα και να κανω γυμναστικη. Να τολμησω να κανω κροσφιτ; Πχ 2 φορες καθημερινες και 1 το Σαββατο;

    Το πρόβλημα μου συνοψιζεται στα παρακατω. Ειχα παχυνει και αδυνατισα επιτελους. Ειμαι σχεδον χαρουμενος με το βαρος μου (πιο ικανοποιημενος απο ποτε). Ισως να θελα να χασω 2-3 κιλα ακομα. Παντως η διατροφη μου ειναι πλεον καλη. Τρωω λαχανικά, κοτοπουλο, εκοψα γλυκα (αντε να φαω ενα παγωτινι μικρο τιποτα αλλο, εγω που ημουν εθισμενος στη ζαχαρη). Δε θελω να ξαναπαχυνω ουτε να χαλαρωσω. Οποτε εστω κατι γγια συντηρηση θα ηθελα να κανω.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    To να μην ξανα βάλεις βάρος εξαρτάται καθαρά από τη διατροφή, όχι από τη γυμναστική.
    Από κει και πέρα οργάνωσε το χρόνο σου και δες τι μπορείς να κάνεις. Θα είναι έτσι κι αλλιώς για μικρό χρονικό διάστημα.
    Η εναλλακτική είναι να κάνεις γυμναστική σπίτι σου έστω και με ασκήσεις του σώματος. Με το τρέξιμο δεν θα διατηρήσεις μυική μάζα, καλό είναι αλλά άλλο βάρη άλλο αερόβια.
    Βάλε προτεραιότητες βαλτά κάτω και αποφάσισε.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Απο το Σεπτεμβρη εννοεις απο χτες;

    Φιλε μου πιες εναν καφε στις 6-7 και πανε καπακι γυμναστηριο 2 φορες τη βδομαδα. Αν δεν εχεις αλλες υποχρεωσεις (παιδια, οικογενεια, σκυλος, κλπ) γινεται.

    Αν θες να βαλεις και το ΣΚ καποια προπονηση κανεις και σπιτι!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #4
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default

    Για να κρατηθείς σε φόρμα όπως λες βρες έναν τρόπο αν δεν μπορείς να πας gym έστω 3 φορές την εβδομάδα κάνε σπίτι σου ασκήσεις καλλισθενικές, πάρε και το πολύ πολύ και ένα καλό kettlebell (όπως είχα κάνει εγώ στην καραντίνα) η 6αδες νερά για έξτρα βάρος και κοπάνα του δώστου να καταλάβει, μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα έτσι μετά κατευθείαν ντους φαΐ ξάπλα αφού θα είσαι είδη όλη μέρα έξω αν και η γυμναστική με τα βάρη στο γυμναστήριο δυστυχώς είναι αντικατάσταση.
    Last edited by GEOZN8; 03-09-20 at 01:25.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  5. #5
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Ξυπνας νωριτερα και πας γυμναστηριο
    Πολλες φορες μεσα στην εβδομαδα τυχαινει να παω γυμναστηριο 7 η 8 το πρωι, καποιες φορες ακομα και 5.30 το πρωι, οργανωση θελει
    Βρες γυμναστηριο που σε καλυπτει, πολλα γυμναστηρια προσφερουν τη νεα μοδα ομαδικων που περιγραφεις, η ακομα βρες εναν προπονητη να σου κανει περσοναλ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιστροφή Στη Γυμναστική - Τι Να Κάνω;
    By Gyri in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-19, 22:33
  2. τι να κανω στη γυμναστικη;
    By stefanosmax in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 27-12-13, 11:12
  3. Έχασα 15 Χρόνια..Προλαβαίνω Στα 40??
    By tsourekas in forum Bodybuilders.gr Over 35
    Replies: 94
    Last Post: 21-08-13, 18:41
  4. Θέλω να κάνω γυμναστική στο σπίτι
    By sanniel7 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 13
    Last Post: 31-12-07, 21:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •