Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 56 of 56

Thread: First Log

Pumping Iron

ευχαριστω τζωρτζη-)) επειδη σηεμρα ειμουν ηρακλειο πολλες ωρες σε χωρο μη πολλων επιλογων και αργησα να ξυπνησω και ετρεχα σαν τρελος να παω απο ρεθυμνο ηρακλειο με ενα καφε στο αμαξι εφαγα μια ζαμπονοπυτια εκει....οποτε πολυ λιπος και 350 θερμιδες το κοβω...το μεσημερι εφαγα ρεβυθια..ισως η καλυτερη επιλογη μη ζωικης πρωτεινης ενα κρακερ και μια κουταλια γλυκου λαδι 530 θερμιδες τωρα παω θαλασσα αφου εφαγα μια φετα ανανα τωρα και λεω μετα μια φετα τοστ σικαλης και μια φετα γαλοπουλα πριν γυμν. η επειδη εβλεπα εδω λεγατε για ταχινι αγορασα και εγω που δνε εχω φαει ποτε και λεω μαι φετα σικαλης και ενα κουταλακι γλυκου ταχινι πανω στη φετα ... ελπιζω ο ανανας και η βρομελινη του να βοηθησουν περι ζαμπονοπιτας-))))))
    υ,γ πολυ φτηνα τη πηρα 8 ευρω με μεταφορικα 5,89 εκανε ....ελπιζω να μην ειναι μαπα..

Pumping Iron

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.και ποια θυσια εχει κανει αυτη.....για σεεε εεε νααα...λολ οχι δεν ακουω τετοια.... ειμιαι παιδι των 80ς αλλα music freak entelos isos na exo paei se live oso kaneis from my city..... exo faei trela lefta phgene -ela gia mia nykta athens for a concert...-))) my last one before corona bryan adams in Athens 3 fora ton eblepa-))) so .....
    https://youtu.be/QhO-4cCQSUU

Pumping Iron

λοιπον κοπελια σημερα πρωτη μερα σοβαρης οντως προπονησης και σωστη τεχνικη και διορθωσεις απο γυμναστη γυμναστηριου και πρωτη φορα 4 σετ σε ολες και οχι 3..-) ακολουθησα το πραγραμμα απο εδω για μεσαιους... οσο το θυμομουν απο εξω-)και ναι ! ιδρωσα ποθ δε το εχω ευκολο και ειχ εκαι ανεμιστηρες και αιρ κοντισιον...
    1. ζεσταμα διατασεις 3 λεπτα διαρομο
    2.squat smith.4 set .12x 10k 12x12,5k 12x 12,5k 13x15k
    3 tτροχαλια για πλατη 12χ30 12χ30 12χ35 10χ40
    4επικλινης παγκος μπαρα 12χ10 12χ10 10χ10 8χ15
    5 οριζοντιος παγκος οπως επικλινη αλλα τεταρτο σετ 6χ18,5
    6 ωμοι στο μηχανημα 4 σετ 12χ30 12χ30 12χ30 7χ40
    7 δικεφαλα στο μαξιλαρι με στραβομπαρα12χ10 12χ10 12χ10 9 χ15
    8 τρικεφαλα με σχοινι 12χ20 12χ20 12χ25 10χ30\
    δεν εκανα ποδια ωμως γιατι ενιωσα κοπωση και ειχαν περασει 50 λεπτα συνολικα εως τοτε.
    9 μονο ενα σετ σανιδες και κανονικη και πλαγιεςα απο ενα λεπτο
    μετα διατασεις και 20 δευτερολπετα κρεμασμενος σε μονοζυγο .. ε αυτα.-=)ααα και περπατησα με 2 δεκακιλα 3 γυρους γυμναστηρια ενιωσα μια γλυκια κοπωση πιο ανοικτους πνευμονες και στηθος αφιτκο i feel great now-) ξερω σ ε συναρτηση με πολλους απο εσας τα κιλα αστεια αλλα ειναι για μενα μια νεα αρχη εκτος νερου_) κιαι πειναω σα λυκος τωρα αλλα δε εχω πραμα να φαω οποτε σουβλακια κοτοπουλο μαλλον δυο γιατι εως τωρα ενα αγοραζα
    \ααα ξεχασα να πω οτι εκανα σε οριζοντια και επιικλινη απο ενα σετ 12 επ.μονο με μπαρα στην αρχη εδω το ειχα διαβασει καπου οτι ετσι πρεπει για τεχνικη και καρβρα
    βραδυνο φαι 10 και πρωτη φορα μετα απο 1 και χρονο 2 καλαμιακαι κοτοπουλο και λευκο ριζι με αρακα ως συοδευτικο εσκασα....αα και μια μπυρα 0% σοκαριστικα λιγο με ζυγαιρα ομως 70.3 κιλα τωρα το βραδυ μετα φαι
    Last edited by Mangeo; 15-09-20 at 23:34.

Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar

Γιωργο μειωσε τα σετ των ασκησεων σε 3
    Στο σμιθ σκουωτ αν επιμενεις και θες να το κανεις (γιατι πιο πριν σου προτεινα να το αντικαταστησεις με το leg press), δοκιμασε να κατσεις σε μια θεση που νιωθεις ''βολικα'' χωρις να επιβαρυνεις τη μεση σου συνηθως ασυναισθητα στο σμιθ μας βγαινει να καθομαστε σε μια σταση κανωντας στην ουσια hack squat και οχι κανονικο σκουωτ.
    Απο την στιγμη που εχεις τον μαθητη σου εκει πες του και ρωτατον μην ντρεπεσαι , να σε διορθωνει ωστε να γλιτωσεις απο τραυματισμους και να μαθεις και τις ασκησεις :)
    Mην σε νοιαζουν τα κιλα θα ανεβουν οπως και να χει εστιασε στην τεχνικη και τη προοδο σου.

Δεν ζυγιζεσαι μετα απο το φαι Γιωργο το πρωι με αδειο στομαχι για να ειναι πιο ρεαλιστικη η ζυγιση σου! παρολαυτα μην κολλας με τη ζυγαρια και σου δημιουργειται εμμονη χαλαρωσε..

Πιστος στα μακροθρεπτικα σου ημερισιως πιστος στις προπονησεις σου και το αποτελεσμα θα ερθει μακροπροθεσμα

Pumping Iron

κατ αρχας καλημερα ...1. εκανα 4 τοσα λεει το προγραμμα εδω 3 εκανα εναμιση μηνα τωρα ( ιουλιο και μερος αυγουστου) το προγραμμα κρατησε 50 λεπτα με αναπαυσεις περιπου ενα λεπτα ανα σετ... τον ρωτησα χτες να με βλεπει στο μηχανημα smith και μου εξηγησε να πεταω πρωτα my ass back και να πρσεχω γονατα να μην περνανε πατουσες ειπε οκ τ ο κανω αλλα ν αμη βαλω μεγαλα βαρη λογω και κηλης) αν και φοραω 2 ζωνες μια δικη μου κηλης και μια του γυμναστηριου αυτες οι δερματινες που φορανε οι body builders....xaxa...δε μπορω συνεχεια γιατι δεν ειναι κοντα συνεχεια το γυμναστηριο ειναι 2 οροφοι εχει μεν 2 γυμνασττες αλλα ο ενας ενναλαξ λειπει γιατι παει κατω και κανει τα ομαδικα και επισης τα κοριστια τον εχουν απο κοντα επισης η αληθεια ιεναι οτι δε ξερω ολες τις εκφρασεις p.x hack squat alla ok kano copy paste kai ta blepo you tube haha...εν κατακλειδι ενιωσα ετοιμος χτες για 4 σετ εκτος αν εννοεις 3 σετ καιν α βαλω π.χ και μια-δυο ασκησεις ποδιων η μια ακομα πλατη και σανιδα πιο πολυ και ετσι ναμεινω στα 50 λεπτα περιπου παντως χτες ενιωσα εφορια εεεε..ευφορια i mean-)))))))
    how you <<find>> my pic from last nigh to gym ? emena moy arese meta telos programatos poy th traabixa kathrepti kai me eida-)) αυταρεσκεια jaja ...nai me macros i will do it sure...και τωρα το χιουμορ μου...μακροπροσθεμα.......αραγε....προλαβαινω?-)))) χαχα 53 .......years-))) ααα περι ζυγαριας ε αυτα τα ξερω για πρωι και μετα ολες...τις πρωινες αναγγες in wc _)) APLA ηθελα να δω με τοσο φαι χτες ποσο πηγα.......εγω βραδυ ετρωγα ενα γιοουρτι η μια μπανανα τωρα ενα χρονο εξου και εχασα 13 -14 κιλα...-)υ.γ εμμονη με ζυγαρια το βρηκες...εχω ηδη.....ειναι φορεςκαι οχι τωρα που ξεκινησα βαρη αλλα απο περυσι που ξεκινησα διαιτα που ζυγιζομαι και 10 φορες ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ-) και εχω και δυο ζυγαριες για σιγουρια -))
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 07:40.

Pumping Iron

EKANA KAI EΓΩ το πρωτο πληρες πλανο ημερας φαγητου συνολο 1675 θερμιδες πρωτ.128 ( δε μπορω να τη ριξω 110 λογω τσιποιυρας) υδα 160...δε ξερω τι αλλο να φαω εκτος αν τα 50 γρ αβραστο ρυζι ολικης τα αυξησω αλλα θα σκασω λιπαρα 42 πισω σε συναρτηση με 58 αλλα ισως βαλεω 15 γρ λαδι και οχι 10 στα βραστα πανζαρια ....και παω στα 47 οποτε οκ μικρες διαφορες γιαπρωτη φορα.....επισης σκεφτομαι ν α παω ν α κανω λιγο μονο ποδια σημερα χωρις να πιω whey meta dioti exo perasei protein νιωθω καλα μετα απο θαλασσα ιδωμεν ..πολυ ζορι η μασκα 4 ωρες διδασκαλιας ..πολυ...καπνιστης iqos γαρ-))
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 12:07.

Γιωργο προσπαθησε να εισαι πιστος στα μακροθρεπτικα σου υπαρχουν πολλες επιλογες που μπορεις να πιασεις τα λιπαρα η τον υδατανθρακα
    Βαλε ξηρους καρπους , ελαιολαδο,φυστικοβουτυρο, ολοκληρα αυγα, μοσχαρι ,λιπαρα ψαρια

Pumping Iron

αυγα μονο ασπραδι εφαγα ενα το πρωι ...εχω θεμα χολης( δεν εχω προβλημα εως τωρα αλλα για να μην εχω) ε κοντα στοχο ειμαι σημερα αλλα θα φαω μια μικρη χουφτα κολοκυθοσπορο ποθ κανει καλο και .........και....και.....ξερεις που_)) θα το βαλω τωρα στην εφαρμογη_) παντως χτες εκανα ωραια γυμναστικη ενιωσα ευφορια

https://youtu.be/bcnWysA9gxo
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 12:36.

Pumping Iron

Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γιωργο προσπαθησε να εισαι πιστος στα μακροθρεπτικα σου υπαρχουν πολλες επιλογες που μπορεις να πιασεις τα λιπαρα η τον υδατανθρακα
    Βαλε ξηρους καρπους , ελαιολαδο,φυστικοβουτυρο, ολοκληρα αυγα, μοσχαρι ,λιπαρα ψαρια
    ψαρι σημερα τσιπουρα λαδοκολα ριγανι σκορδο λεμονι ......μοσχαρι δε τρωω συχνα αλλα οκ θα αρχισω να περνω steaks,,,,aaaa mporei na balo ena kouytalali apo to ladi moy tote sto psari...alla isos etsi pao 1720 thermides kai oxi1700

ααα ξεχασα να σου πω εγω το πρωι μολις ξυπνω πινω ενα ποτηρι νερο ginseng or vitamin c μετα ουρω και μετα σκετο καφε ζυγιστικα και τελικα δε παχυνα οπως νομιζα οτι ειχα παει 69 68.3 με εδειξαν και οι 2 ζυγαριες
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 23:59.

Pumping Iron

σημερα μια ωραια δροσερη μερα επιτελους με αεαρακι δροσιας εχει 20 λεπτα αεροβιο διαδρομο με κλιση απο 5 εως 12 % και μετα για πρωτη φορα στα χρονικα θα κανω 2 ασκησεις τραπεζοειδων που ουτε ηξερα ποιοι μυες ειναι και ειδα 2 ασκησεις youtube και μετα πηχεις ...( ηξερα μεν ποιοι ειναι αλλα δεν εχω ποτε γυμνασει ) και σανιδα για τελος. επισης απο συμπληρωματα σημερα πηρα maca ξεχασα να παρω vit c or ginseng θα παρω 875ml arginine before gym kai ξεκιναω το βραδυ Ashwagandha 570 ml
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 17:40.

Pumping Iron

η ασκηση τραπεζοειδων που σκυβεις λιγο μπροστα και τραβας βαρακια πισω και πανω ( εγω 8 κιλα ειχα ανα χειρας) ειναι πολυ καψιμο τελικα...ειχα και πιασμενο λαιμο...επισς καλη αυτη με οριζοτια βαρακια στα ποδια καθιστος που τα φερνεις πανω απο κεφαλι με εμφαση να σηκωθουν αγκωνες εκει με 8κιλα ξεκινησα αλλα δευτερο τριτο σετ πηγα στα 6 για να τη κανω σωστα ως προς αγκωνες
    Last edited by Mangeo; 16-09-20 at 21:54.

Pumping Iron

σημερα διατροφη με macros οσο γινεται κοντα στη προταση Γρηγορη και το βραδυ το μεσαιο προγραμμα φουλ κορμι με εμφαση πλατη...σκοπος σημερα οχι η αυξηση βαρους αλλα τεχνικη και ενας σκοπος η υποβοηθηση που βαζω ελξεις μονοζυγο στα 33 κιλα να παει εστω στο τελαυταιο σετ 12 ρεπς -7 στα 26 γιαατι κατα 7κ πανω κατω ειναι η επιλογη σε αυτο το μηχανημα αρα 69-26=43 ανοδου σε γενικες γραμμες αν αυτο υσχιει

Pumping Iron

μερα χωρις κεφι σημερα για προσωπικους λογους αλλα οπως εχω διαβασει μια μετρια προπονηση καλυτερα απο καμια προπονηση..( ειναι φανερο ποσο επηρεαζει η ψυχολογια μας παντως την αποδοοση χανεται το muscle mind connection) 1. diadromo 5 lepta kai liges diataseis
    ασκησεις.... ελξεις με υποβοηθηση μνοζυγο για πλατη ανοικτη λαβη 1χ12 ( υποβοηθηση 33κ) , 2χ12 με υποβοηθηση 26 κιλα 1χ11 με υποβοηθηση 24,5 κιλα.
    μετα τροχαλια πλατης 1χ12 30κ. 1χ12 35κ 1χ7 40 κιλα.
    μετα κωπηλατικη μηχανημα κλειστη λαβη 1χ12 30 κιλα 1χ12 33 κιλα 1χ12 33 κιλα
    μετα τρικεφαλα πρωτη ασκηση με τροχαλια τριγωνο 1χ12 30 κιλα 1χ12 30 κιλα 1χ8 35 κιλα.
    τρικεφαλα εναλλαξ με βαρακι 6 κιλως 3 σετ χ12 ανα χερι
    μετα βαρεθηκα λογω κακης ψυχολογιας και δεν εκαν α σανιδες....αλλα λιγο ποδηλατο στον εξωτερικο χωρο επιπεδο δυσκολιας 2 για 5 λεπτα. και μετα πισινα χαλαρα 5 λεπτα 2 γυρους ελευθερο.
    αυτα-)
    Last edited by Mangeo; 17-09-20 at 22:53.

Pumping Iron

σημερα τελικα θα ξαναπαω γυμανστηριο διοτι δε πηγα θαλασσα και θα κανω μονο ποδια και σανιδα
    σημερα μονο πρεσσα ποδιων 4 σετ αλλα με βαση ενα αρθρο νετ καθε σετ των 12 θαεχω ποδια σε 4 διαφορετικες θεσεις κανονικα κεντρο σχετικα ανοικτα , κεντρο πιο κλειστα , ανοικτα και πατουσες κοιτουν προς τα εξω και κανονικο ανοιγμα αλλα ψηλα με πιεση εντονα στο τελος μονο φτερνες ν αδω που κτυπαει καθε μορφη

Pumping Iron

Πρωτη φορα πρωινα βαρη ( 9.30 am) ..μονο 2 ασκησεις ωμων 3 set( ταδε εφη Γρηγορης) apo 15 εκτασεις πλαγιες 4 κιλα και 3 σετ απο 12 εκτασεις μπροστα 5 κιλα και δικεφαλα- τρικεφαλα superset με bfr ιμαντες occlusion στη τροχαλια (ισια λαβη απο κατω προς τα πανω και σχοινι ανστιστροφα) 20 κιλα 30-26( cant do more with rope) 15-15 15-15 15-15 και 25 λεπτα διαδρομο κλιση απο 4 εως 12 ταχυτητα απο 4,5 εως 5,5.. σαφως ασφλεστερο ως προς ιο Εγω ο γυμναστης και 2 κοπελιες στα στατικα ποδηλατα αλλα μπα.....δεν ειναι για μενα τα βαρη πρωι ...μονο διαδρομο ...βαρη δεν ενιωθα κεφι ειχα βεβαια φαει μια μπανανα μονο και μια βιταμινη με καρνιτινη...και καφε δε ξερω θα δω και αλλη φορα ισως πιο φαγωμενος πιο πριν ... γιατι ισως και λογω σαββατου νεκρα αρα social distance-))) απορω παντως απο σημερινο βιωμα πως μποριε κανεις πρωι αν δε τον αναγγαζει η εργσσια η υποχρεοωσεις του
    Last edited by Mangeo; 19-09-20 at 14:47.

Pumping Iron

5 προπονησεις full body απο το προγραμμα εδω αλλα δεν με συναρπαζει εγκεφαλικα και δε νιωθω <,αυτο το καψιμο>> μυες οποτε απο σημερα σκεφτομαι να κανω 5 μερες προπονηση με διαχωρισμους πλατη-τρικεφαλα, στηθος-δικεφαλα, ποδια σκετα, κιαι ξανα πλατη τρικ, στηθος-δικ.με 3 φορες σανιδες μονο λογω του θεματος μεταεγχειριητικης κηλης αν και πιθανοτατα βρηκα το γιατρο που θα τολμησει να μου κανει τη διπλη επεμβαση χολης κηλης -πλεγμα και ειμαι εν αναμονη χωρις να ξερω ποτε αρκιβως γιατι υπαρχει ηρακλειο και στα 2 μεγλα νοσοκομεια θεμα με αναισθησιολογους και covid.και γινονται λιγοτερα χειρουργεια αν αεβδομαδα .Ιδωμεν... θελω κυριως να φτιαξω εστω λιγο κατω στηθος που δεν μου αρεσει καθολου πανω Μου αρα αν εχετε προταση κυριως για αυτο με ευχαριστηση να διαβασω ασκησεις .
    1800 θερμιδες ανα ημερα με παρασπονδιες το αλκοολ ( ρακες- κρασι κυριως) τα πσκ .... αρκετο αλκοολ.(παλια μου τεχνη μακρας πνοης) χαχα
    Αυξηση βαρους σιγουρα τωρα 4 μερες απο 69 στα 69,5 αλλα δεν ξερω αν φταει και αλκοολ -κατακρατηση μεχρι και Κυριακη...Δευτερα και σημερα δεν ηπια πραμα .
    Επισης αυτο που δε κανω σωστα σε συναρτηση με αλλες διατροφες εδω ειναι οτι απο 2 μμ που τρωω μεσημεριανο μεχρι να παω γυμν..κατα 8 δεν μπορω να φαω ουτε ξερω τι να φαω εκτος απο φρουτο που το εκανα και παλια μετα απο απογευτινο καφε πινω ομως μετα απο προπονηση 20 γρ.πρωτεινη.
    Διορθωση πρεπει να βαλω και ωμους εστω μια μερα προφανως μαλλον με ποδια φανταζωμαι
    Last edited by Mangeo; 22-09-20 at 19:12.

-Βιαζεσαι Γιωργο , μην σε νοιαζει το καψιμο απλα εστιασε στη τεχνικη των ασκησεων και την προοδο αυτων..

-Μην σε νοιαζουν αποσπομωμενα κομματια του σωματος σου αλλα εστιασε συνολικα ,θες να μεγαλωσεις συνολικα ολα θα ερθουν στην ωρα τους 1 βδομαδα κανεις οτι κανεις,η διαδικασια θελει χρονο πρεπει να το συνειδηιτοποιησεις και να απολαυσεις την διαδικασια ως εχει :)

-Προφανως και φταιει το ποτο, καλο θα ηταν να τα αποφευγεις διαφορετικα 1 φορa την εβδομαδα ή τις δυο εβδομαδες με μετρο ομως :)
    -Κοιτα για το upper/lower που σου ειχα ποσταρει αν θες , μην μπεις στο σπλιτ που γραφεις ειναι σκοτωμα για εσενα αυτη τη στιγμη

Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar

Γιωργο ο Γρηγορης ειναι σωστότατος και μια χαρα στα εξηγει. Προσπάθησε να είσαι τεχνικα σωστός για να μπορεις να σηκώνεις χωρις να κινδυνεύεις με τραυματισμό και θα δεις εξελιξη που δεν το περιμενεις. Μη σαμποταρεις τον κοπο σου με ξιδια και ξενυχτια πολλα - οσο συνηθισμένος και νασαι ειναι μεγαλο στρες. Μετρα τον κοπο σου και λυπησου(γιατι οχι) την προσπαθεια που κανεις. Για να πέσεις στα βαθειά οπως θες θα χρειαστει να υποστηριξεις το σωμα σου διατροφικα και να το ξεκουραζεις σωστα.
    Η Κρητη εχει καλη ρακη και φοβερες μερες όλο το χρονο.
    Καλες προπονησεις.
    Φιλικα

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pumping Iron

Gregory hola-)) how are you boy...λοιπον σημερα εκαν α πλατη 4 ασκησεις....πους απ με βοηθεια 33 κιλα ενα σετ 15 επ. μετα το εβαλα το μηανημα στα 26 κιλα 2 σετ 12 και 11 επαναληψεις μετα εκανα αυτο με τροχαλια 4 σετ 2 με ανοιτα χερια παλαμες να κοιτουν εξω και μετα αλλα 2 πιο κειστα χερια παλαμες να με φασκελωνουν χαχα 35 κιλα 40 κιλα 12 και 10 επ. μετα 35 κιλα 12 και40 9 δεν μπορουσα αλλο ... μετα εκανα στο μηχανημα κωπηλατικης 3 σετ με το αυτο με δυο λαβες χαμηλο τραβηγμα εκει δε μπορουσα 35 οποτε για να μην παρατηθω εκανα τα κιλα 25 25 και 27 απο 12 επ. μετα εκανα 2 ασκησεις ττρικεφαλων μια στη τροχαλια με το V bar 3 epi 12 20 kila meta ekana 3 set ennalax baraki 5 kilon piso apo laimo kai pano ...ayta..nai koyrasthka...a split safos legetai ayto mou aressei etsi bebea alla ok nai na do tote upper lower esy xereis kala...giati ontos ta pexa...afoy sanida den ekana telika na po thn alitheia dioti eniosa zalli isos ontos prepei na troo ligo parapano giati gyrnao spiti kai niotho atonia kai astatheia kai otan troo arxh niotho san na zalizomai ligo alla meta apo 5 lepta apo fai staniaro.ok i will go to upper lower ....4 days per week kai isos prepei ligo na troo kai apogeyma prama afou 8 exo mathei na pigeno gym but i wan t better shoulders and chest to be honest-)))) look my pic its ok but look lower chest....is like an old man-)) lol oxi oti iemai neos ...to paizo as a gemini-))))
    Last edited by Mangeo; 22-09-20 at 22:42.

Pumping Iron

babis ναι ευχαριστω οτι ομως εχω κανει αλλαγη απο 2019 ( που θα επρεπε απο το 2016 μετα το τριτο καρκινο χαχα) εχω κανει πιστεψε με 84 κιλα βουι ειμουν νομιζω και πιστευω δηλαδη οτι εχω φτιαξει καπως....περι ρακι η ρακη...η τσικουδια... ειναι μωρε και θεμα παρεας ( οχι οτι φταινε οι φιλοι) αλλα εδω μια ισον καμια και ο καθενας θα κερασει 2 φορες ττουλαχιστον γιατι δεν ειναι και ακριβα....φανταοσου πχ. χωριο τη κυριακη το μεσημερι 5 ατομα ηπιαμε ο καθενας 10 ρακες σε dt....you know mpap kai kato kai ayto emena mou kostise 5 euro. anyway,.....

Pumping Iron

ΓΡΗΓΟΡΗ με εχει πιασει κριση ηλικιας-)))δεν εχω και χαλια σωμα ετσι? ενοοω εχω καλουπιι που μπορει να παρει ογκο ? πες μου την αληθεια αλλα μετα χρυσωσε την....γιατι εχω και πανικο με κορωνο ιο .....μη μου ερθει κριση πανικου,,,, οριακα ειμαι σχολειο καθε μερα να την παθω ( και εχω παθει στο παρελθον και ξερω τι εστι ) χαχα .....
    Last edited by Mangeo; 23-09-20 at 08:29.

Pumping Iron

gregory δες κατι που ανεβασα στη στηλη συμπληρωματα....και λογω σπουδων σου πες μου την αποψη σου οταν μπορεσεις..και οποιος αλλος θελει η πινει ηδη φυτικη whey η εχει βιωμα....ευχαριστω
    Last edited by Mangeo; 22-09-20 at 22:52.

Μια χαρα εισαι Γιωργο, το να βαλεις μυικη μαζα ειναι μια διαδικασια που θελει χρονο.
    Οπως σου εγραψα και πιο πανω μην κοιτας μονο το σωμα σου συνεχεια απολαυσε την διαδικασια και η αλλγη θα ερθει πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις με το να ασχολεισαι συνεχεια με τυχον αδυναμιες σου ( που δεν υπαρχει λογος να το κανεις αυτο διοτι δεν εισαι αρχαριος και το να μιλαμε για αδυναμιες η για βελτιωσεις σε συγκεκριμενα σημεια του σωματος σου ειναι χαζο!) οσο ασχολεισαι συνεχεια σε σημειο να γινεται εμμονικο δεν θα παρατηρησεις τιποτα
    Τραβα φωτογραφιες προοδου 1 φορα την εβδομαδα και ελα ξανα σε 3 μηνες ( με την προυποθεση οτι κανεις σωστα ορισμενα πραγματα) και θα δεις πως αλλαζει το σωμα σου σιγα σιγα

Pumping Iron

Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μια χαρα εισαι Γιωργο, το να βαλεις μυικη μαζα ειναι μια διαδικασια που θελει χρονο.
    Οπως σου εγραψα και πιο πανω μην κοιτας μονο το σωμα σου συνεχεια απολαυσε την διαδικασια και η αλλγη θα ερθει πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις με το να ασχολεισαι συνεχεια με τυχον αδυναμιες σου ( που δεν υπαρχει λογος να το κανεις αυτο διοτι δεν εισαι αρχαριος και το να μιλαμε για αδυναμιες η για βελτιωσεις σε συγκεκριμενα σημεια του σωματος σου ειναι χαζο!) οσο ασχολεισαι συνεχεια σε σημειο να γινεται εμμονικο δεν θα παρατηρησεις τιποτα
    Τραβα φωτογραφιες προοδου 1 φορα την εβδομαδα και ελα ξανα σε 3 μηνες ( με την προυποθεση οτι κανεις σωστα ορισμενα πραγματα) και θα δεις πως αλλαζει το σωμα σου σιγα σιγα
    right right right ....got it... θα μεινω στο φουλ μποντι και επομενη εβδομαδα μετα πιθανον θα παω σε πανω κατω 4 φορες, πισινα επειδη παω θαλασσα δεν εχω αρχισει ακομα ,απο τεχνικη παω καλα απο προοδο δεν ξερω πως σκριβως το εννοιεις πιθανον αυξηση κιλων στα βαρη και απο διατροφη μη κοιτας που δεν την ανεβαζω κανω ομως καθε μερα ειμαι οριακα στα νουμερα 110 290 58 οκ στο λιπος ισως απο φιβια ειμαι λιγο πιο κατω αλλα αυτο φτιαχνει με ελαιολαδο απο ενα κουταλακι γλυκου σε 2 γιατι ξηρους καρπους αμυγδαλα κολυκυθοσπορο αναλατα ολα αλλα και χτες αγορασα βιολγικα καρυδια συμπληρωματα c ester omega 3 arginine citrulline kai kamia fora ginseng kai night ashwagandha or testrogain me tribulus kai zma blend .

Pumping Iron

Τελευταιο σπλιτ σημερα για στηθος απο εβδομαδα παω σε fullbody apo 4 φορες σε 3 γιατι ξεκιναω και aqua fitness ]
    Σημερα δυνατη προπονηση οντως ενιωσα δυνατος και ενδορφινατος-))

1. πιεσεις οριζοντιο μπαρα 3 σετ 1χ12 15κ 1χ10 17.5 κιλα 1χ8 20 κ
    2.πιεσεις επικλινη οπως οριζοντιο
    3.κατακλινη βαρακια 1χ12 7κ 1χ10 8κ 1χ10 8κ
    4.εκτασεις σε οριζοντιο ιδιο οπως πιεσεις κατακλινη
    5ανοιγμτα σκυφτος τροχαλια 1χ12 15 κ 1χ10 20κ 1χ7 24 κιλα
    μετα 2 μονο ασκησεις δικεφλα.1 καμψεις αυτο συγκεντρωσης 1χ12 8κ 1χ12 9κ 1χ10 10κ
    2.με μπαρα ορθος 1χ12 12κ 1χ12 15κ 1χ12 15κ.
    δεν ειχα δυναμεις για σανιδες οποτε μονο 1 σετ απο ενα λεπτο ι κανονικη και πλαγια δεξια πλαγια αριστερα και τελος.
    αφου ηθελ να ανεβασω φωτο απο στηθος εδω αλλα επειδη εχω ανεβασει αρκετες μη με πειτε και ναρκισσο-)))))
    I am just a Gemini_))

Pumping Iron

Default home work

Σημερα upper body mono mpara me 15 kila+baros mparas
    1.πατωμα ξαπλωμενος με ποδια στον αερα 90 μοιρες γκλιση γονατων πιεσεις στηθους 4χ12 μεχρι τρικ.να πανε πατωμα.
    2. πρωτη φορα αρσεις θανατου με ζωνη κηλης διοτι γυμναστηριο δεν κανω γιατι κανουν ολοι με πολλα κιλα και ολίγον ντρεπομαι )) αφου ειδα ενα βιντεο να το κανω σωστα 3χ8 επ. η μπαρα ιδια σ ε κιλα
    3 στρατιωτικες εκτασεις ιδια μπαρα κιλα με μπαρα να πηγαινει πισω αυχενα 3χ12
    4.δικεφαλα με μπαρα ορθιος καμψεις 3χ12 με ιδια μπαρα
    5.σανιδα 1 λεπτο κανονικη 1 πλαγια δεξια 1λεπτο 1 πλαγια αριστερα.1 λεπτο.....και μετα βαρεθηκα και στοπ...)))
    Σωματικο βαρος σημερα σε πτωση 67.1 κιλα το πρωι ...δεν πινω συμπηρωματα περα απο c ουτε καν πρωτεινικο ροφημα...το εχω αφησει λιγο για ξεκουραση νεφρου και γενικα σωματος. συν μια σχετικη βαρεμαρα να μην λεω ψεματα.
    περπατημα πρωι 6 χιλιομ. απογευμα λογω βροχης δεν πηγα .
    μια φωτο πλατης.σημερινη ...ενα απο τα σημεια που επιθυμω βελτιωση οταν θα μπορω λογω κηλης πιο πολλα κιλα μετα απο πλεγμα..
    παντως ασχετο αλλα εγω με καραντινα δεν το εχω ριξει φαι...αλλα δυστυχως αυξηση iqos )))) and walking and music of course
    Last edited by Mangeo; 24-11-20 at 21:41.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks