Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 56

Thread: First Log

Pumping Iron

Default First Log

για πρωτη φορα λογω του φορουμ εδω που ειδα οτι τα ποδια θενε αυτονομη μερα εκανα και εγω ασκησεις μονο ποδια με τη μεθοδο bfr bands occlusion
    5 ασκησεις
    1.σκουατ ... 4 σετ (επ.30-15-15-10)κιλα 10-10-10-15
    2.πρεσα 4 σετ (30-15-15-15) κιλα 30 και στο τελαυταιο 35
    3 εκτασειςτετρακεφαλα οργανο 4 σετ 30-15-15-15 κιλα 30 και τελευταιο 35
    4 ξαπλωτες καμπψεις δικεφαλω 4 σετ 30 -15-15-15 κιλα 30
    5 αρσεις γαμπας στο μηχανημα 3 σετ γιατι κουραστηκα με ιμαντες 30 15 13 κιλα 30 και 40 στο τελος
    η σειρα ειναι σωστη? πρωταρης σε μαι συνολικη λογικη ποδιων μια μερα εχω κανει αυτες τις ασκησεις αλλα οχι ολεσ μαζι ιδια μερα εως τωρα
    φωτο απαρχης προσπαθειας μιας και φετος λογω covid mallon de tha ginei aqua aerobic class οποτε μονο βαρη πιο σοβαρα πλεον.
    Last edited by Mangeo; 03-09-20 at 23:42.

Pumping Iron

,μια ακομα
    Last edited by Mangeo; 03-09-20 at 23:47.

Pumping Iron

Default 1

δε ξερω δεν ανεβαινει.....η φωτο...απο gym so i upload one right now in my home
    Last edited by Mangeo; 04-09-20 at 00:01.

Pumping Iron

το πρωινο μου σημερα χωρις να ξερω macros. μια μπανανα και 2, 5 κουταλιες βρωμη αρα περιπου 40 γρ. με νερο στα μυκροκυματα (porridge)e με μακα ενα κουταλακι λιγη μαυρη σοκολατα κανελα και επειδη θα φυγω χωριο απογευμα προπονηση ωμων και δικεφαλα κατα 12 μεσημερι χωρις να φαω πραμα αλλο μεχρι τοτε ενω μεσγμεριανο εχει ενα 100 γρ.φιλετο σολωμου κατεψ. και ενα πιατο μικρο σπανακορυζο
    Last edited by Mangeo; 04-09-20 at 08:37.

Pumping Iron

πρωτη προπονηση πλατης ever....αποκλειστκα..... 1. αρσεις δυζιγο με βοηθεια σετ 4 αρχικα 12+12 με υποβηθηση 33 κιλα μετα 10 + 8 με βοηθεια 26 κιλα....πολυ δσυκολο για μενα μετα εκανα τρβηγματα στο μηχανημα με ανοικτη λαβη 3 σετ 12 με 25 12 με 30 10 με 35 κιλα μετα εκανα κοπηλατικη σ επαγκο με ενα ποδι πανω στο παγκο οριζοντιος κορμος με ενναλλαγη χεριων 3 σετ με 6 κιλα 12 12 12 και μετα ραχιαιους στο μηχανημα που εχει το μαξιλαρι 4 σετ απο 12 επαναληψεις....αυτα.

Pumping Iron

σημερα ωμοι τρικεφαλα και σανιδα... ;.1 πιεσεις ομων μηχανημα 4 σετ (12 χ20κιλα 12χ20 12χ25 11χ 30) 2 εμπροσθιες αρσεις 3 σετ( 12χ4 12χ4 15χ3) 3.πλευρικες εκτασεις 3 σετ( 12χ3 12χ4 12χ4)
    4.πιεσεις ομων καθιστος 3 σετ (12χ5κιλα 12χ5 12χ6κιλα) ...μετα τρικεφαλους 2 ασκησεις 1.σχοινι τροχαλια ( 12χ20 κιλα μετα εβαλα bfr imantes kai ekana 30-15-15-15 apo 15 kila) 2.βαρακι ενναλξ απο πισω απο λαιμο εως ανω 3 σετ ( 12χ6 12χ6 10χ8) μετα εκανα σανιδα και καονικη και πλαγιες απο 3 φορες και απο 30 δευτερα. και εκανα και τη ασκηση που προσπαθεις να παςμε σφιξιμο ομφαλο στη πλατη με ανναροφηση 2 φορες περιπου 40 δευτερα η καθε φορα δεν ειχα και φοβερο κεφι διοτι πηγα πιο αργα απο συνηθως και αυτο νομιζω με επηρεασε

Pumping Iron

μολις γυρισα απο ενα υπεροχο ηλιοβασιλεμα στη θαλασσα και σε λιγο γυμναστηριο
    σημερα στηθος και σουπερ σετ με bfr bands δικεφαλα τρικεφαλα
    εχω βρει εδω εν α προγραμμα 5 ημερων και εγω θα το αλλαξω λιγο θα το κανω 4 ημερων ειναι αυτο που λεει για γρηγορο ογκο αλλα προκειμενου να γυμναζω 2 φορες /εβδ. μυες λεω α) για 2 μηνες ν α μη κανω μερα ποδιων αλλα αυτα να τα γυμναζω με διαδρομο 3 φορες /εβδ. με 20 λεπτα περπατημα με κλιση απο 5 εως 12% και να ασχοληθω με ανω μερος σωματος 2 μερεσ στηθος τρικεφαλα δικεφαλα ( αυτο ποθ ειπα πριν ) και 2 μερες πλατη ωμους....εσεις τι λετε επι τουτου? επισης νομιζω πρεπει να τρωω λιγο εστω παραπανω κρεας π.χ κοτοπουλο μοσχαρι διοτι γενικως αν εξαιρεσεις 2-3 τοστ με γαλουπουλα την εβδομαδα τρωω κρεας μονο κυριακες μαμας(οτι εχει ειτε κουνελι ειτε κοτοπουλο ειτε χοιρινο ειτε αρνι κρητικος γαρ) σπιτι ...καιι ισως αυτο ειναι οντωςλογος μιασ αδυναμιας καμια φορα στα βαρη και σαφως θα κανω macros pleon like Gregory said to me
    Last edited by Mangeo; 11-09-20 at 19:59.

Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar

Θα κανεις κανονικα Ποδια Γιωργο , ο διαδρομος δεν τους κανει τιποτα..
    Για 4 ημερο δοκιμασε το upper-lower που σου ειχα στειλει θα σε βολεψει θεωρω μπορεις να βαλεις οτι ασκησεις σου αρεσουν απλα κρατα το σκελος , βγαλε τους κοιλιακους επισης απο το u/l αφου δεν μπορεις να κανεις δεν ειναι απαραιτητοι

Pumping Iron

ααα οκ δεκτο ..... ναι το εχω δει αυτο που εσειλες γρηγορρηκαι οτι ειιπες θα κανω διοτι εισαι ρεαλιστης και δοτικος αρα παω με αυτο κατ αρχας ..θελω ν ααποφυγω 5 ημερες λογω ηλικιας επισης σκεφτωμαι να κανω κανονικη πυρμιδα δηλαδη αυξηση κιλων και οτν δω οπτικα παοτελεσματα να κανω την αντιστροφη πυραμιδα αλλα αυτο μετα παο 2 μηνες φανταζομαι ...παντωσ σημερα ενιωσα χαρα απο τελος αυγουστου που ξεκινησα επι της ουσιας σημερα στισ οριζοντιες αρσεις μπαρας για στηθος στο τριτο σετ εκανα 6 επαναψεις με 22.5 κιλα...οκ για εσας παιγνιδι αλλα για μενα ηταν τελειο νιωθω τωρα και αυτο το ευχαριστο φουσκομα ασ το πω ετσι στηθος..... εκανα 3 σετ 1. 12 επ. 12.5 κιλα 2. 8 επαν 15 κιλα και 3. οτι ειπα πριν-) αφου τωρα πιανω 2 μεριες στηθους πανω απο ρωγες και ειναι σφικτες οσο ποτε αλλοτε.... συνεχιζω με χαρα aqua ετσι και αλιιως δε γινεται φετος αρα επικεντρωνομαι βαρη..by the way .....i want you shoulders-)) τελειους ωμους εχεις...συνολικα πανεμορφο κορμι αλλα οι ωμοι μου εμειινα αμεσα στη μνημη επισης εβαλα εενα κολαζ με φωτος μου ..εσαπσα ντροπη σε συναρτηση με κορμι με τη πρωτη φωτο του κολαζ...χαχα με τις αλλες δυο νιωθω πιο οκ-))

Pumping Iron

ααα ξεχασα ν απω κανω διαδρομο ναι μεν με χαμηλες ταχυτητες απο 5 εως 6 αλλα με κλιση 10 λεπτα 12% και τα αλλα 5% στην αρχη και 5% στο τελος ..συνολικος χρονος 20 λεπτα ααα και καω σανιδα ειπε ο γυμναστης με ζωνη που φοραω ειναι εφικτο γιατι ειναι ...δεν θυμαμαι πως τη χαρακτηρισε ..στατικη ασκηση η καπως αλλιως ισοτονικη δε θυμαμαι τελος παντων
    Last edited by Mangeo; 11-09-20 at 22:34.

Pumping Iron

καπου 80 κιλα ειμαι στη πρωτη φωτο του κολαζ αφου δεν ηθελα να με τραβανε φωτο με παρεα χωρις ρουχα με μαγιο οι φιλοι μου....τωρα δε με ενοχλει ...να μια αλλαγη αμεσως αμεσως και ας εχω και κηλη που ...που θα παει θα τη φτιαξω
    Last edited by Mangeo; 11-09-20 at 22:40.

Οι 4 ημερες ειναι υπεραρκετες προς το παρων μην ανησυχεις, δεν ειναι απαραιτητο να δουλευεις με καποια πυραμιδα Γιωργο κρατα τα πραγματα απλα κρατα ενα ευρος επαναληψεων και δουλεψε μεσα σε αυτο με το καταληλο βαρος για εσενα αν δουλευεις σε ενα ευρος 8-12 ας πουμε θα βαζεις βαρος τετοιο ωστε η 12η να βγαινει με πολυ δυσκολια να μην εχεις πανω απο 2 επαναληψεις ακομα..
    Σιγα σιγα θα ερθει και το βαρος εσυ θα εστιαζεις στη τεχνικη αυτο ειανι το σημαντικοτερο!
    Ευχαριστω πολυ Γιωργο , θα κανεις καλυτερους ωμους εσυ

Pumping Iron

αα οκ το πιασα αρα σταθερα κιλα τωρα μεχρι να μου πεις εσυ ωραια τοτε π.χ εγω με 12.5 κιλα μπαρα μπορω 12 συνηθως εστω με ζορι για 3 σετ...οχι δε θα κανω ποτε τους ωμους και το σωμα σου ειναι και θεμα ηλικιας αλλα θα κανω οτι μπορω σε συναρτηση με δεδομενα μου...αν θες οταν μπορεις πηγενε εκει που λεει φωτο μελων δες τις 3 φωτο μου γραφω χρονικες διαφορες......επισης τωρα που επαιζα με αλλες φωτο με το προγραμμα κολαζ που κατεβασα βρηκα μια απο φεβουαριο πριν καραντινα οπου εκανα aqua aerobic mexri τοτε εκει μου φαινομαι πιο καλος σωματικα ..με τη καραντιν α και μετα βεβαια δεν εκανα πραμα εως αυγουστο που πηγ α παλι γυμναστηριο ισως για πλακα ανεβασω και αυτες χαχα ....some selfish feelings now-)))))) joke-) παντως κουραστηκα σημερα ναι αλλα ενω το πρωι σχολειο ειχα πολυ στρες πως θα παει το θεμα γιατι εχω λογους να φοβαμαι κορωνα...ιος τωρα ναι μεν κοπωση αλλα νιωθω ηρεμος...how to explain...anyway aaa και συνολικα εισαι ομορφος και δοτικος και ολο το σωμα ειναι παρα πολυ ωραιιο και οχι ας το πω απλα steroid ....discussing ( χωρις παρεξηγηση για πολυ φουσκωτα κορμια αλλα χωρις αρμονια συνολου ειναι απλα μια γνωμη μοΥ)
    Last edited by Mangeo; 11-09-20 at 23:18.

Pumping Iron

Default about program new start

Gregor ΚΑΙ ΤΑ αλλα παιδια αποφασισα σημερα στη παραλια που σκεφτομουν να αρχισω αυριο 3μερο full body for a month or two....και με εξης λογικη squat...(deadlift no cause hernia) 5 set. 2.) στρατιωτικες πιεσεις 4 σετ 3)οριζοντιο παγκο στηθος 4 σετ 5.) πρεσσα ποδια 3 σετ και ενα sumo ara 4 ..6) ωμους 2 ασκησεις απο 3 σετ 7) δικεφαλα -τρικεφαλα ενναλαξ και ενα σουπερ σετ μαζι Παρασκευες...ΤΙ ΛΕΤΕ? ΘΥΜΙΖΩ 53 ΕΤΩΝ 168 ΥΨΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 68.8 ΚΙΛΑ ΤΟΠΡΩΙ ηδη παχυνα λιγο δηλαδη
    ΕΠΙΣΗΣ τις αλλες 2 μερες η και σαββατο (αυτο ρευστο αναλογως που ειμαι σαβαβτο και τα κεφια μου..) διαδρομο με κλιση απο 4 εως 12% 20 λεπτα το γνωστο προγραμμα που κανω ..χαμηλες ταχυτητες 4,5 εως 6. και πισινα οποτε το νιωθω μετα απο βραδυνα βαρη. τι λετε again? gia kila sta bari i will inform you My progress
    θερμιδες 1900 κατ αρχας 3 ημερες 1800 οταv οχι γυμν.( χα χα φοβος με θερμιδες χαραγμενος μεσα μου) και κυριακες που ειιμαι μαμα οτι εχει με γννωμονα το ματι μου./, macros pr. 120 carb 240 fat 58 or less/
    pics today as pre- start figures.
    p.s η σκεψη μου για fullbody ηρθε απο τη λογικη οτι ναι μεν εχω κανει λιγα βαρη περυσι αλλα μαι φορα εβδομαδα αντε καμια φορα αμα ελειπε γυμναστρια του aqua 2 αλλα κυριως εκανα πισινα ...ενω φετος δεν εχει προγραμμα πισινα...apo to lock down kai meta de xanakanane pote...οποτε λεω αρχικα μια συνολικη βαση και με το καλο μετα πιο σωστα και διατροφικα το παραπανω βημα....με υγεια πανω απο ολα
    Last edited by Mangeo; 13-09-20 at 18:39.

Advanced Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar

Mangeo καταρχήν σωστή επιλογή το Full Body για τώρα. Να εμπεδώσεις και τις βασικές ασκήσεις.
    Φρόντισε να έχεις καλή τεχνική.
    Με μπέρδεψε ότι δεν κάνεις Deadlift λόγω προβλήματος αλλά κάνεις sumo.
    Λες ώμους 2 ασκήσεις ενώ έχεις ήδη στρατιωτικές πιέσεις που είναι για ώμους. Αντί για 2 επιπλέον βάλε μία άσκηση εκτάσεων.
    Για πόδια άσε μία από τις 2 ασκήσεις κάθε μέρα (ή Squat ή πρέσσα).
    Αντί να κάνεις το ίδιο πρόγραμμα και τις 3 μέρες ίσως θα ήταν προτιμότερο να εναλλάσσεις ασκήσεις από προπόνηση σε προπόνηση.
    Rome wasn't built in a day

Pumping Iron

memos εννοω στη πρεσα για ποδια να κανω 3 σετ με κανονικο ανοιγμα εκει που εχει σηαμδια το μηχανημα και το 4 με πολυ ανοικτα ποδια και μυτες ανοικτες σαν σουμο πλαι στη πρεσα ενοοω....το εχω δει καπου σε βιντεο αυτο...ναι δε θελω με φοβιζει to dead lift cause of post surgery hernia...ποθ ακομα να βρω καταλληλο χειορυργο ...( ειμαι ειδκη πολυ ειδικη περιπτοωση αλλα θα βρω που θα παει) ασκηση εκτασεω ενο/νοεις για ωμους> ? παλγια και μπροστα σωστα? ναι εχεις δικιο και ευχαριστω οι ωμοι ειναι ενα βασικο που θελω να φτιαξω ....εχω λιγο μανια με αυτο...βλεπω ωραιουσ ωμους και νιωθω μια <<ζηλια.>> μετα θελω πλατη που στο εχω πει και μου εχεις πει...ευχαριστω θερμα εως τωρα αρα βγαζω πρεσσα και βαζω και αλλο ωμους πρεσσα μια φορα π.χ

Pumping Iron

Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Οι 4 ημερες ειναι υπεραρκετες προς το παρων μην ανησυχεις, δεν ειναι απαραιτητο να δουλευεις με καποια πυραμιδα Γιωργο κρατα τα πραγματα απλα κρατα ενα ευρος επαναληψεων και δουλεψε μεσα σε αυτο με το καταληλο βαρος για εσενα αν δουλευεις σε ενα ευρος 8-12 ας πουμε θα βαζεις βαρος τετοιο ωστε η 12η να βγαινει με πολυ δυσκολια να μην εχεις πανω απο 2 επαναληψεις ακομα..
    Σιγα σιγα θα ερθει και το βαρος εσυ θα εστιαζεις στη τεχνικη αυτο ειανι το σημαντικοτερο!
    Ευχαριστω πολυ Γιωργο , θα κανεις καλυτερους ωμους εσυ
    αν θελει που θελει...οταν μπορει θελω να μας πει ο γρηγορης τι ασκησεις κανει ωμους=) και κιλα..να δω και εγω κατ αναλογιαν φυσικα

Pumping Iron

ισως εινα ψευδεσθηση αλλα απο <<εικονα>> μου καθρεπτη νομιζω μπορω να βελτιωσω ωμους ... κορμο πιο καλο οταν βαλω πλεγμα...οποτε εως τοτε ΩΜΟΙ δικεφ.τρικεφαλα ποδια γλουτοι και ΣΤΗΘΟΣ.

Pumping Iron

ΑΑΑ Μεμο οταν λες .....Για πόδια άσε μία από τις 2 ασκήσεις κάθε μέρα εννοεις να πηγενω 5 φορες? απο χρονο μπορω αλλα ηλικια....ξερω εγω...ελεγα 2 φορες οταν δε κανω βαρη να κανω διαδρομο διοτι μου κανει καλο το ξερω .

Kαλησπερα Γιωργο, μπορεις να ξεκινησεις με full body αν θες εννοειται προσωπικη μου αποψη και σαν αρχαριος στο γυμναστηριο καλο θα ηταν μεσω του φουλ μποντι που θα εχεις αρκετη συχνοτητα αρα θα σου μαθει καλα να ξερεις κανωντας καποια ασκηση που θελεις να δωσεις εμφαση και ποια μυικη ομαδα θες να γυμνασεις σαν αρχη, τουλαχιστον για το 1ο μηνα για να μαθεις να δουλευεις σωστα οπως ειπα και παραπανω να ξερεις που να δωσεις εμφαση για οταν θα μπεις στις βασικες π.χ να ξερεις οτι κανωντας κωπηλατικη θες να δωσεις εμφαση στη πλατη σου κλπ.. οποτε καλο θα ηταν να μπεις κυριως σε καποιο μηχανημα ωστε να σου μαθουν στην αρχη καθε αυτου την κινηση και μετα σιγα σιγα να αρχιζεις να μπαινεις και στα ελευθερα βαρη πιο εντονα.. αυτο ειναι καθαρα αποψη μου και ετσι προτεινω να κινηθουν ατομα τα οποια ξεκινανε τωρα το γυμναστηριο στην αρχη.

Απο εδω
    Πρότυπα Προγράμματα Full Body για Αρχάριους & Προχωρημένους Αθλούμενους
    μπορεις να παρεις καποια ιδεα το πως να δομησεις το προγραμμα σου αν ακολουθησεις το προγραμμα για αρχαριους η μονη αλλαγη που θα εκανα θα ηταν να βγαλω τα Squat στο σμιθ και να βαλω καποιο leg extension η leg press !

Bγαλε τους κοιλιακους επισης επειδη δεν μπορεις να κανεις!

κρατα αυτο το προγραμματισμο για 1 μηνα το πολυ 2 μηνες και μετα αρχιζε να ενσωματωνεις τις βασικες ασκησεις στο προγραμμα σου!

Pumping Iron

Kαλησπερα Γιωργο, μπορεις να ξεκινησεις με full body αν θες εννοειται προσωπικη μου αποψη και σαν αρχαριος στο γυμναστηριο καλο θα ηταν μεσω του φουλ μποντι που θα εχεις αρκετη συχνοτητα αρα θα σου μαθει καλα να ξερεις κανωντας καποια ασκηση που θελεις να δωσεις εμφαση και ποια μυικη ομαδα θες να γυμνασεις σαν αρχη, τουλαχιστον για το 1ο μηνα για να μαθεις να δουλευεις σωστα οπως ειπα και παραπανω να ξερεις που να δωσεις εμφαση για οταν θα μπεις στις βασικες π.χ να ξερεις οτι κανωντας κωπηλατικη θες να δωσεις εμφαση στη πλατη σου κλπ.. οποτε καλο θα ηταν να μπεις κυριως σε καποιο μηχανημα ωστε να σου μαθουν στην αρχη καθε αυτου την κινηση και μετα σιγα σιγα να αρχιζεις να μπαινεις και στα ελευθερα βαρη πιο εντονα.. αυτο ειναι καθαρα αποψη μου και ετσι προτεινω να κινηθουν ατομα τα οποια ξεκινανε τωρα το γυμναστηριο στην αρχη.

Απο εδω
    Πρότυπα Προγράμματα Full Body για Αρχάριους & Προχωρημένους Αθλούμενους
    μπορεις να παρεις καποια ιδεα το πως να δομησεις το προγραμμα σου αν ακολουθησεις το προγραμμα για αρχαριους η μονη αλλαγη που θα εκανα θα ηταν να βγαλω τα Squat στο σμιθ και να βαλω καποιο leg extension η leg press !

Bγαλε τους κοιλιακους επισης επειδη δεν μπορεις να κανεις!

κρατα αυτο το προγραμματισμο για 1 μηνα το πολυ 2 μηνες και μετα αρχιζε να ενσωματωνεις τις βασικες ασκησεις στο προγραμμα σου!
    η ωρα 4.30 το πρωι και ξυπνησα ....4 ωρες υπνου...δεν εχω νιωσει τοσο στρες απο το πρωτο χρονο διορισμου μου πριν γκουχου ...γχουχου αλφα χρονια πριν χαχα...ειμαι ευπαθης ομαδα αλλα θα παω σχολειο αν καιδικαιουμε αδεια γιατι θα μου στριψει σπιτι αλλα εχω στρες λογου ιου....ιδωμεν....εξομολογησεις μεταμεσονυκτιες Γ ρηγορακο εχω μια σχετικη εμπειρια αρα θαπαρω το πακετο που λεει για μεσο ασκουμενο δε τις ξερω ολες αλλα θα τις βρω youtube... μια απο τις αφαπημενεσ ασχολιες μου στη καραντιν αηταν να βελπω βιντειο απο 2 ελληνες μη πω ονοματα και ενα αμερικανο ν α δειχνουν σωστη και λοθος κινηση ασκησεις και αρα ξερω αρκετα πργματα...περι λαθων....πχ τραπεζοειδης με βαρακια οχι ωμοι μπρστα και απλως τραβαμε αλλα ωμοι πισω και τραβαμε να ανοιγει κα στηθος....επισης squat θα κανω στο σμιθ .γιατι φοβαμαι ελευθερο...και θα βαλω σανιδες και πλαγιιες και κανονικες ευχαριστω πολυ σημερα δε θα παω γυμναστηριο γιατι εχβ πολλα χιλιομετρ μετα αεργασια θα παω απο χωριο μετα ηρακλειο για να κανω και εγω και μαμα εξετασεις σε συναρτησε με καρκινο αλλα καλα θα ειμαστε-) ΓΡΗΓΟΡΗ ευχαριστω!!! ευθεως στο λεω εισαι και εμπνευση με το τροπο γραφης ...και κινιτρο για να πλησιασει κανεις τη σωματοδομη σου.αχ να χα τα νιατα σου αχ και ν α τα χα.....χαχα.....αυτο χιουμορ...διοτι ρεαλσιιτκα δε τα εχω αλλα για να τονωσω το EGO MOY ΚΑΛΑ κρατιεμαι for My age and health historical-)) δες ενα κολαζ που στη πρωτη ειμουν το 2018 81 κιλα...να πεις ναι Γιωργο δε λες ψεματα....να με φτιαξεις -)) joke joke-))) θα παρωως κορμο το δευτερο πλανο απο Ειρηνη -καρδουλα. θερμιδες θα κινηθω 1800...κατ αρχας....με αναλογιες πρωτ.30% υδ.45% λιπος ...κατσε μη κανω λαθος και με κραξετε ως math teacher ...ehhhh....25% haha....DO YOU AGREE? OR MORE PROTEIN? OR MORE FAT? update maybe 45% carb too much?
    p.s 2 how i quit smoking even iqos whihout gtet fat HOW...'
    ps 3 οταν λες αρχιζεις ενσωματωνεις ΒΑΣΙΚΕΣ ..μετα απο μηνα τι εννοεις..

LETS SING.AN 80S SONG.....I DONT WAN T TO GET HURT (FAT ) DIS ...TRIS...ETC-))) EXO TOSA NEA ROUXA POU MPORO NA ALLAZO ANA EPOXH 20 MERES KATH E MERA....MH PANE XAMENA-)

BACK TO SCHOOL-)))
    Last edited by Mangeo; 14-09-20 at 05:27.

Προσοχη με την τεχνικη σου στις ασκησεις Γιωργο!
    Δεν θα προτεινα να κανεις στο σμιθ σκουωτ τουλαχιστον οχι τωρα , οποτε θα σου προτεινα να βαλεις leg press αντι για σμιθ σκουωτ και αφου κανεις αυτο το προγραμμα για ενα 2 μηνο το πολυ, ξεκινα να μαθαινεις το ελευθερο σκουωτ και εδω απανταω και στη τελευταια σου ερωτηση λεω πως αυτο το προγραμμα που θα ακολουθησεις τωρα το οποιο θα περιλαμβανεται κυριως απο μηχανηματα και τροχαλιες θα σε βοηθησει να εξοικιωθεις λιγο με τις ασκησεις και να καταλαβαινεις καθε φορα ποιο μυ δουλευεις αναλογα την κινηση αφου περασει αυτο το διαστημα προσαρμογης και αναγνωρισης καλο θα ηταν να αρχιζεις να βαζεις στο προγραμμα σου(αλλαζωντας και διαχωρισμο π.χ (upper-lower) τις βασικες πολυαρθρικες ασκησεις (Squat,deadlift,bench press) αυτες ειναι οι ασκησεις που θα σου δωσουν πολλα ωφελη και θα σε βοηθησουν να χτισεις ολοκληρωτικα το σωμα σου , αυτες θα ειναι η βαση σου και μετα θα βαζεις και καποιες αλλες.

Οσον αφορα τα μακροθρεπτικα σου , εγω δεν δουλευω με ποσοστα θα σου προτεινα να ακολουθεις μια αναλογια 2γρ/κιλο Πρωτεινη, 0.6-1γρ/κιλο Λιπος και οτι περισευει στον υδατανθρακα Βεβαια δεν ξερω ποσο επιτρεπεται να καταναλωνεις λογω του οτι εχεις μισο νεφρο..

Oσον αφορα το τσιγαρο θελει προσπαθεια δεν μπορω να σε καταλαβω γιατι δεν καπνιζω, αλλα προσπαθησε να το παρεις αποφαση για το καλο της υγειας σου ειναι κριμα να σου αρεσει και να ασχολεισαι με το σωμα σου και να καπνιζεις ταυτοχρονα μονο να κερδισεις εχεις κοβωντας το τιποτα παραπανω απλα βαλτο καλα στο μυαλο σου για σενα και μονο δεν εχω να προτεινω κατι αλλο σε αυτο μια αποφαση ειναι δυσκολη μεν αλλα αν το παρεις αποφαση τιποτα δεν θα σε σταματησει παρα μονο ο ιδιος ο εαυτος σου!
    Η αλαγη σου ειναι πολυ καλη , καλα εκανες και ασχοληθηκες με τα βαρη θα δειξεις πολυ καλυτερος με την παροδο του χρονου!
    Last edited by Greg0ry; 14-09-20 at 14:56.

Pumping Iron

τα κατανοησα ολα... εχω απορια αλλα θα μπορυσα να ρωτησω και σε μυνημα αν κανεις σποθδες στο χωρο αθλησης η ιατρικης-) ναι πιερι πρωτεινης και νφρο ξερω εχω επιγνωση....εχω πολυ καλουσ διεκτες 1,12 κρεατινιννη 42 ουρια και τωρα ηρθα απο ηρακλειο εχω πολυ καλη μαγνητικη...αρα χαρουμενος αρα το βραδυ βαρη σιγοθρα εγω τελικα καταλαβα εχω μαθει να ζω με 1600 περιπου θερμιδες τωρα μηνες οποτε τωρα που ηρθε και ζυγαιρα.....παω στις 1700 κατ αρχας και ιδωμεω διοτι με δικοκμες fitnsss gia 2000 μονο εμετο δεν εκανα απο ποσοτητες..ακι συχνοτητα....φαγητου ...εγω θα μεινω στα 3 γευματα.... με σνακ και απορια τι να τρωω πριν προπονηση ( 2 ωρες πριν αρα και 5.3ο με 6 ) με δεδομενο οτι πρωινο τρωω 8 μεησμεριανο 2... ενω τις μερες προπονησης πινω αμεσα στα αποδυτηρια μετα προπονηση 25 gr whey για βραδυνο θα βρω λυση .....περι αναλογιας θα ειμαι στο 1,6 ανα κιλο πρωτεινη τωρα και ιδωμν, αρα χοντρικα 110 γρ ανα ημερα.και λιπος οτι ειπες περιπου 58 και τα αλλα οτι βγαζει το fittnes.pal ara epimeneis apo to programa na paro kat arxs proth fash ..kai oxi th deyterh....thnaks a lot ..a lot a lot.)( κανω τη παπια για iqos)

Pumping Iron

Default ABOVE

Προσοχη με την τεχνικη σου στις ασκησεις Γιωργο!
    Δεν θα προτεινα να κανεις στο σμιθ σκουωτ τουλαχιστον οχι τωρα , οποτε θα σου προτεινα να βαλεις leg press αντι για σμιθ σκουωτ και αφου κανεις αυτο το προγραμμα για ενα 2 μηνο το πολυ, ξεκινα να μαθαινεις το ελευθερο σκουωτ και εδω απανταω και στη τελευταια σου ερωτηση λεω πως αυτο το προγραμμα που θα ακολουθησεις τωρα το οποιο θα περιλαμβανεται κυριως απο μηχανηματα και τροχαλιες θα σε βοηθησει να εξοικιωθεις λιγο με τις ασκησεις και να καταλαβαινεις καθε φορα ποιο μυ δουλευεις αναλογα την κινηση αφου περασει αυτο το διαστημα προσαρμογης και αναγνωρισης καλο θα ηταν να αρχιζεις να βαζεις στο προγραμμα σου(αλλαζωντας και διαχωρισμο π.χ (upper-lower) τις βασικες πολυαρθρικες ασκησεις

(Squat,deadlift,bench press) αυτες ειναι οι ασκησεις που θα σου δωσουν πολλα ωφελη και θα σε βοηθησουν να χτισεις ολοκληρωτικα το σωμα σου , αυτες θα ειναι η βαση σου και μετα θα βαζεις και καποιες αλλες.

Οσον αφορα τα μακροθρεπτικα σου , εγω δεν δουλευω με ποσοστα θα σου προτεινα να ακολουθεις μια αναλογια 2γρ/κιλο Πρωτεινη, 0.6-1γρ/κιλο Λιπος και οτι περισευει στον υδατανθρακα Βεβαια δεν ξερω ποσο επιτρεπεται να καταναλωνεις λογω του οτι εχεις μισο νεφρο..

Oσον αφορα το τσιγαρο θελει προσπαθεια δεν μπορω να σε καταλαβω γιατι δεν καπνιζω, αλλα προσπαθησε να το παρεις αποφαση για το καλο της υγειας σου ειναι κριμα να σου αρεσει και να ασχολεισαι με το σωμα σου και να καπνιζεις ταυτοχρονα μονο να κερδισεις εχεις κοβωντας το τιποτα παραπανω απλα βαλτο καλα στο μυαλο σου για σενα και μονο δεν εχω να προτεινω κατι αλλο σε αυτο μια αποφαση ειναι δυσκολη μεν αλλα αν το παρεις αποφαση τιποτα δεν θα σε σταματησει παρα μονο ο ιδιος ο εαυτος σου!
    Η αλαγη σου ειναι πολυ καλη , καλα εκανες και ασχοληθηκες με τα βαρη θα δειξεις πολυ καλυτερος με την παροδο του χρονου!
    ABOVE,..

Pumping Iron

Wink NEW GADGET!

GADGET που ποτε πριν γινω μελος εδω δε περιμενα οτι θα παρω ( ενω εχω παρει του κοσμου τα διαφορα αλλα. ) Α pop...pic-)))
    σημερα μετρησα 250 γρ. ρεβυθια σουπα με ενα κουταλακι ελαιολαδο και μια φετα τοστ γαλοπουλα και ενα κρακερ σικαλης.για μεσημεριανο στις 2 p.m, kata 5 p.m θα φαω μια φετα ανανα τι να φαω κατa 6 p.m δε ξερω που 7 .30 θα παω για full body και μετα το ντουζ 25 γρ.whey (120 kcal)
    Last edited by Mangeo; 15-09-20 at 14:37.

Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    τα κατανοησα ολα... εχω απορια αλλα θα μπορυσα να ρωτησω και σε μυνημα αν κανεις σποθδες στο χωρο αθλησης η ιατρικης-) ναι πιερι πρωτεινης και νφρο ξερω εχω επιγνωση....εχω πολυ καλουσ διεκτες 1,12 κρεατινιννη 42 ουρια και τωρα ηρθα απο ηρακλειο εχω πολυ καλη μαγνητικη...αρα χαρουμενος αρα το βραδυ βαρη σιγοθρα εγω τελικα καταλαβα εχω μαθει να ζω με 1600 περιπου θερμιδες τωρα μηνες οποτε τωρα που ηρθε και ζυγαιρα.....παω στις 1700 κατ αρχας και ιδωμεω διοτι με δικοκμες fitnsss gia 2000 μονο εμετο δεν εκανα απο ποσοτητες..ακι συχνοτητα....φαγητου ...εγω θα μεινω στα 3 γευματα.... με σνακ και απορια τι να τρωω πριν προπονηση ( 2 ωρες πριν αρα και 5.3ο με 6 ) με δεδομενο οτι πρωινο τρωω 8 μεησμεριανο 2... ενω τις μερες προπονησης πινω αμεσα στα αποδυτηρια μετα προπονηση 25 gr whey για βραδυνο θα βρω λυση .....περι αναλογιας θα ειμαι στο 1,6 ανα κιλο πρωτεινη τωρα και ιδωμν, αρα χοντρικα 110 γρ ανα ημερα.και λιπος οτι ειπες περιπου 58 και τα αλλα οτι βγαζει το fittnes.pal ara epimeneis apo to programa na paro kat arxs proth fash ..kai oxi th deyterh....thnaks a lot ..a lot a lot.)( κανω τη παπια για iqos)
    -Ξεκινα απο 1700 και παρακολουθα το βαρος σου να δεις πως κυμενεται και σιγα σιγα ανα βδομαδα η 2 βδομαδες + ανεβαζεις λιγο λιγο θερμιδες ξανα μεχρι να φτασεις στις 2000.
    -Ακολουθα αυτα τα μακροθρεπτικα συστατικα τοτε P:110gr- C:190gr F:55gr
    -Πριν την προπονηση καταναλωνε απλα 1πηγη υδτανθρακα-πρωτεινη-λιπαρων μπορεις να επιλεξεις οτι θελεις κατα προτιμηση αφου εισαι 2ωρες πριν μια συνθετη μορφη υδατανθρακα για να σε κρατησει παραπανω ωρα
    -Απλα κοιτα να μην μενεις νηστικος πανω απο 4ωρες και κοιτα να χτυπας τα μακροθρεπτικα αυτα μεχρι το τελος της ημερας μην μπερδευεσαι με πολλα..
    -Μπορεις να ακολουθησεις και το προγραμμα του μεσου αν θες απο κατω δεν υπαρχει προβλημα κατ'εμε. οτι θελεις!

-Εχω τελειωσει διατροφολογια και κανω τα βηματα μου στη προπονητικη :)
    Last edited by Greg0ry; 15-09-20 at 15:21.

Pumping Iron

-Ξεκινα απο 1700 και παρακολουθα το βαρος σου να δεις πως κυμενεται και σιγα σιγα ανα βδομαδα η 2 βδομαδες + ανεβαζεις λιγο λιγο θερμιδες ξανα μεχρι να φτασεις στις 2000.
    -Ακολουθα αυτα τα μακροθρεπτικα συστατικα τοτε P:110gr- C:190gr F:55gr
    -Πριν την προπονηση καταναλωνε απλα 1πηγη υδτανθρακα-πρωτεινη-λιπαρων μπορεις να επιλεξεις οτι θελεις κατα προτιμηση αφου εισαι 2ωρες πριν μια συνθετη μορφη υδατανθρακα για να σε κρατησει παραπανω ωρα
    -Απλα κοιτα να μην μενεις νηστικος πανω απο 4ωρες και κοιτα να χτυπας τα μακροθρεπτικα αυτα μεχρι το τελος της ημερας μην μπερδευεσαι με πολλα..
    -Μπορεις να ακολουθησεις και το προγραμμα του μεσου αν θες απο κατω δεν υπαρχει προβλημα κατ'εμε. οτι θελεις!

-Εχω τελειωσει διατροφολογια και κανω τα βηματα μου στη προπονητικη :)

aaa kala το καταλαβα εγω....οτι δεν εισαι απλα ενα αρμονικα μυωδες κορμι....ναι 110 190? λιγες ειναι η οκ? δηλαδη 760 θερμιδιςσ υδ...και 55 λπ ναι ....αρα 440 plus 760 plus 495 peripou nai 1700....ayto nai..malista...DEKTO-)) OYF ...DE THA PAXYNO _)) ηρθε και η ζυγαρια σημερα-))) εβαλα πικ χαχα στο φορουμ περι διατροφης.....θα ξεκινησω απο το μεσαιο σταδια προγραμμα...δεν ειμαι και μπιντι ασχετος με τεχνικη ασε που ο γυμναστης στο γυμναστηριο με προσεχει διοτι ξερει το ιστορικο μου και τον ειχα και μαθητη σχολειο ...και με συμπαθει πολυ για αρκετους λογους απλα ειναι ενας και ειδικα το κορτισια γιατι ειναι μοντελο η αληθεια εναι τον εχουν συνεχεια και δειξε μας και κανε και και ...χαχα...και δε θελω να το πρηζω το παιδι και εγω. καλα βηματα λοιπν ΓΡΗΓΟΡΙΕ αν και επειδη εγω εχω παει εδω ρεθυμνο σε 2 διαιτολογους οταν αρχες 2019 αποφασισα to turn my body.... καλα παιδια και οι 2 αλλα ο πρωτος ηταν παχουλος ..( αρκετα) και δε με επεισεσυνολικα.....διοτι απο μενου μια χαρα ..μεν αλλα....δε με <<,επεισε>> οτι μπορω....(ψυχολογικα ενοοω δε κρινω γνωσεις παιδιου..και δεν ειμαι φασιτας εικονας) ενω ο δευτερος το ομολογω ειχε και ο ιδιος ενα esthetic physique που για την εργασια του ενα ρολο τον παιζει....ειμαι σιγουρος οτι τις γνωσεις ουσιας ποθ σαφως εχεις σε μαι εποχη και με <<εικονα>> το package to exeis full-)) build-)) you can go see my pic with weight machine-))))

Pumping Iron

ama φαω ενα τοστ μια φετα σικαλης μια φετα βραστη γαλοπουλα αυτο καλο ειναι για πριν γυμν? η μια φετα σικαλης τοστ μια κουταλια γλυκουυ ταχινι( ποτε δεν εχω φαει εως τωρα αλλα βλεπω εδω παιδια το εχουν στο μενου τους ετσι λοιπον κα εγω προχτες πηρα ταχινι ολικης βιολογικο ..δε το εχω δοκιμασει )
    p.s oxi oti to xenxas alla 1.68 cm tall i am...aystirh metrisi...oxi klepsies-))
    Last edited by Mangeo; 15-09-20 at 16:08.

Pumping Iron

ξεικιναω για μεσαιους....αρχαριος μπιτι δεν ειμαι.. και ουτε μπορω να παιξω σε τυπου...η σαρανταρα και ο πρωτηρης...αυτα για εσας τα νιατα-))) αλλα θα κανω και 10 λεπτα μετα καποιιες φορες πιο...χειμωνα γιατι παω θαλασσα και πισινα μετα ελευθερο κολυμπι

Advanced Bodybuilder GEOZN8's Avatar

Με για την νέα φιλενάδα σου. Θέλει αγάπη και προδερμ για να σου βγάζει σωστά τα νούμερα. Τι να φας το απόγευμα..?? Δες τι υπόλοιπο θερμίδες έχεις και πράξε ανάλογα ρε συ. Καμία γαλοπούλα τυρί με παξιμάδια ας πούμε και σαλάτα ανάλογα το υπόλοιπο πολλά μπορείς να βάλεις.. Καλά ζυγισματα
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks