Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-09-20
    Location
    ATHENS
    Posts
    3

    Default Καλησπέρα Στην Ομάδα

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΙΡΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ..
    ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ-ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.
    ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ.
    ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΚΟΡΕΣΜΕΝΑ ΛΙΠΑΡΑ,ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ,JUNK FOOD,ΖΑΧΑΡΗ ΚΛΠ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΙΚΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΤΕ.
    ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΚΑΝΑ 5-6 ΓΕΥΜΑΤΑ, ΕΤΡΕΧΑ ΚΑΘΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΕ 45 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΚΕΝΟ ΤΑ ΣΚ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ OFF.
    ΗΜΟΥΝ 53 ΚΙΛΑ ΜΕ 1,63 ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΙΛΙΑΚΟ ΛΙΠΟΣ.ΤΟ ΜΕΙΩΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΙΛΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 47 ΚΙΛΑ.
    ΟΙ ΕΝΔΙΑΣΜΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ:ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η "ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ-ΣΩΣΤΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ" Κ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ.ΑΛΛΑ ΜΗ ΕΧΩΝΤΑΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΡΧΑΡΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ Κ ΕΧΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΥΨΟΣ ΜΕ ΒΑΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ.(1,63 ΜΕ 53 ΚΙΛΑ) ΟΥΤΕ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΚΙΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ ΜΥΣ ΧΩΡΙΣ ΛΙΠΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ-ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑ-ΛΙΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ ΟΓΚΟ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΒΑΡΗ ΜΕ ΠΟΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕΤ ΝΑ ΚΑΝΩ.
    ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ

    PUSH UPS
    ΣΑΝΙΔΑ
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙ 10 ΚΙΛΑ
    ΠΛΑΓΙΟΥΣ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙ 10 ΚΙΛΑ
    ΑΝΩ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙ 10 ΚΙΛΑ
    ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙ 10 ΚΙΛΑ
    SQUAT ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙ

    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΑΤΙΚΕΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΩΝ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ.

    ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΝΩΜΗ-ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΚΤΗ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

  2. #2
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -καλός όρισες ... και καλή επιτυχία στους στόχους σου ..
    Όσο για την κυρία σου υπομονή θέλει και θα στρώση λογικά βλέπεις δέρμα όχι λίπος...
    Επισκέψου ένα διατροφολόγο να σου κάνει μια λιπομετρηση και δερματοπτιχή να δεις σε τι επίπεδο είσαι

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες Μαίρη στο φόρουμ.
    Αρχικά γράφε με μικρά γράμματα, τα κεφαλαία είναι κουραστικά στο διάβασμα και είναι σαν να φωνάζουμε.


    Ως αρχάρια θα πρέπει να εφοδιαστείς με υπομονή. Άσε στην άκρη τα 10 κιλά που βάζεις στους κοιλιακούς πριν πάθεις κανέναν τραυματισμό.
    Με αυτές τις ασκήσεις που κάνεις δεν θα δεις προκοπή. Θα πρέπει να οργανωθείς και να μελετήσεις το φόρουμ, υπάρχουν στην γυναικεία ενότητα οδηγοί προπόνησης για κάθε επίπεδο.

    Όντως έχεις πέσει πολύ σε κιλά και σίγουρα έχεις χάσει και μυική μάζα.
    Γυμναστική κάνεις στο σπίτι; Αν θες να δεις ουσιαστική αλλαγή πάνω σου, τότε σκέψου να γραφτείς σε γυμναστήριο.
    Τι εξοπλισμό διαθέτεις ακριβώς;
    Από διατροφή τι τρως ;

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-09-20
    Location
    ATHENS
    Posts
    3

    Default

    δεν εχω και πολλα πραγματα απο εξοπλισμο.εχω ενα αλτιρακι με 2 δισκους 5 κιλων.1 μπαρα.4 λαστιχα και ενα στρωμα.
    Απο φαγητο τρωω ξηρους καρπους,ψαρι,κοτοπουλο,βρωμη,γιαουρτι,φρουτα,λαχανικα,οσπρια,και προτιμαω αλευρι,μακαρονια,ψωμι ολικης αλεσεως και καστανο ρυζι.αυτα σε γενικες γραμμες.

  5. #5
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλός ήρθες στην παρέα μας και καλή επιτυχία στον στόχο σου. Δεν φθάνει να τρως μόνο υγιεινές τροφές πρέπει να ξέρεις σιγά-σιγά να μάθεις να υπολογίζεις της θερμίδες σου για να μην τρως ανεξέλεγκτα.
    Διάβασε στην ενότητα για Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness υπάρχουν οδηγοί για μέτρημα υπολογισμό κλπ και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε και πάλι να σε βοηθήσουμε !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα στην πιο δυνατή ομαδα
    By Nikosrs1 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 4
    Last Post: 07-08-19, 23:06
  2. Καλησπέρα στην ομάδα!!
    By Patratso in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-17, 22:52
  3. Καλησπέρα Στην Ομάδα
    By alekos-ep91 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 26-10-15, 13:53
  4. Καλησπέρα στην ομάδα
    By george653 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 4
    Last Post: 26-03-13, 09:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •