Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Πόσο είναι η ιδανική μερίδα (gram) κοτόπουλο-μοσχαρι κλπ

    Γεια σας παιδιά, εσείς ποσα γραμμάρια βάζετε σε κάθε σάς γεύμα από πρωτεΐνη,εγώ βάζω κοτόπουλο γύρω στα 120-150 και μοσχαρί-χοιρινο γύρω στα 200-250, άλλοι μου λένε υπερβολικό άλλη βάλε και άλλο,τη γνώμη έχετε εσείς..τα 4 γεύματα μου περιέχουν κρεατικά.εκτος το πρωινό..

  2. #2
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris flwrina View Post
    Γεια σας παιδιά, εσείς ποσα γραμμάρια βάζετε σε κάθε σάς γεύμα από πρωτεΐνη,εγώ βάζω κοτόπουλο γύρω στα 120-150 και μοσχαρί-χοιρινο γύρω στα 200-250, άλλοι μου λένε υπερβολικό άλλη βάλε και άλλο,τη γνώμη έχετε εσείς..τα 4 γεύματα μου περιέχουν κρεατικά.εκτος το πρωινό..
    Γεια σου Δημητρη, απλα προσπαθησε να εχεις οσο το δυνατον γινεται ισσομοιρασμενη πρωτεινη στα γευματα σου, για τον καθενα μας η ποσοτητα ειναι διαφορετικη διοτι εχουμε να χτυπησουμε διαφορετικα νουμερα πρωτεινης στο τελος της ημερας, οποτε θα βαλεις τοσο κρεας οσο χρειαζεσαι δεν υπαρχει κατι στανταρ.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Οπως σου ειπε ο Γρηγορης, ιδανικα θες ιδια ποσοτητα στα γευματα σου με στοχο να πιαεις τα μακρος που θες.

    Σε καθε περιπτωση γνωμη μου μη πεφτεις κατω απο τα 30γρ πρωτεινης ανα γευμα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σημασία έχει πόση πρωτεΐνη χρειάζεσαι στη μέρα, το να σου πω εγώ ότι βάζω 100γρ κοτόπουλο για παράδειγμα δεν σημαίνει πως πρέπει να βάλεις κι εσύ τόσο.
    Υπολόγισε τις ανάγκες σου και από εκεί χωρίζεις ισόποσα την πρωτεΐνη στα γεύματα που τρως τη μέρα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 18-06-20, 10:16
  2. Πόσο κρατάει το κοτόπουλο;
    By -Χρήστος- in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 23-05-13, 19:37
  3. Πόσο Είναι Το Rounded Scoop?
    By metallass in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-05-10, 11:59
  4. μεριδα?! Ποσο ειναι η μεριδα επιτελους
    By epote in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-06, 19:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •