Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default Γρήγορη Απώλεια Βάρους - Σοκ!

    Καλημερα χτες για προσωπικους λογους εφαγα μονο 1200 περιπου θερμιδες δεν εφαγα τιποτα απο 8 μμ και μετα ...δηλαδη τιποτα μετα απο γυμναστηριο( ουτε whey ) προχττες πρωι ειμουν 68.2 κιλα και σημερα μετα απο wc prin kafe 66.7 se 2 ζυγαριες... δηλαδη 1,5 κιλα κατω ...ειναι αυτο δυνατον? με φοβισε και πραγματικα ρωταο σοβαρα δοτι δεν μου εχει ξανατυχει αυτο 2 χρονια τωρα που ζυγιζομαι λογω διαιτας.
    Εκανα στηθος χτες και δικεφαλα το πρωι ειχα κανει 20 λεπτα διαδρομο και κολυμπισα θαλασσα απο 5 λεπτα ελευθερο 2 φορες κατα απογευματακι// απο διατροφη πρωινο 280 θερμιδες μεσημερι περιπου 400 θερμ....σπανακορυζο 200 γρ..και 150 γρ χοιρνια φιλετακαι σχαρας.. και μετα τιποτα εκτος απο καφε και κιτρουλινη και μια μπανανα πριν γυμναστηριο.

  2. #2
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Απώλεια υγρών είναι λόγω μειωμένων υδατανθράκων + πιθανώς μικρότερης πρόσληψης αλατιού.
    Rome wasn't built in a day

  3. #3

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    Αλατσι χαχα δε βαζω λογω νεφρου.... παρα μονο 2 φορες εβδομαδα λιγο για θυροειδη ναι χτες πραμα απο αλατι ...αρα λογικο? ευχαριστω μεμο ηπια σιγουρα και λιγοτερο νερο περιπου 1,5 λιτρα μονο διοτι δεν ηπια και με πρωτεινη και προφανως βραδυ δεν ενιωσα διψα ..ευαριστω αρα λογικο ..συμβαινει...και σε αλλους διοτι δεν το εχω ξαναδει σωμα μου και ζυγαρια τοση πτωση σε 24 ωρες

  4. #4
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Μη σε απασχολησει ουτε το αντιστροφο αν ξερεις τι κάνεις.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    κατανοητο εννοεις αυξηση βαρους ξαφνικα μπαμπις...? πλακα πλακα σοβαρα απο τοτε που αγορασα ζυγαριες γιατι αρχισα διατα δηλαδη αρχες 19 γιατι πριν δε ξερω, δεν το εχω δει αυτο και ζυγιζομαι σχεδον καθε μερα δεν ηταν 500 γρ.. παμνω κατω ..ηταν 1,5 και τωρα ποθ εφαγα πρωινο παλι ειναι 1 κιλο μειον anyway i go sea na fullaro vitamin d-))
    Last edited by guest8090; 02-10-20 at 10:52.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Οι αυξομειωσεις μεσα στην εβδομαδα ειναι λογικο να συμβαίνουν. Οσο πιο συγκεκριμενη γινεται η διατροφη σου τοσο περισσοτερο θα εχεις τον ελεγχο γι'αυτες τις αυξομειωσεις και θα ξερεις τι να κανεις και τι χρειάζεσαι.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    right i had feel that already,,,εξου και σημερα εφαγα μακαρονια ολικης μετα απο μηνες με μοσχαρισο τρανς κιμα αλλα ελεγμενες ποσοτητες 60 γρ. μακαρονια 90 γρ κιμα μαζι με πρασινα αμπελοφασουλα...για πρασιναδα-)

  8. #8
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    right i had feel that already,,,εξου και σημερα εφαγα μακαρονια ολικης μετα απο μηνες με μοσχαρισο τρανς κιμα αλλα ελεγμενες ποσοτητες 60 γρ. μακαρονια 90 γρ κιμα μαζι με πρασινα αμπελοφασουλα...για πρασιναδα-)
    Βάλε και λίγη τριμμένη στακα μαν μου βάλε και λίγη στακα να λαδωσει το αντερακι και θα είσαι κομπλαδουρα .. Χαχαχα
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  9. #9

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Βάλε και λίγη τριμμένη στακα μαν μου βάλε και λίγη στακα να λαδωσει το αντερακι και θα είσαι κομπλαδουρα .. Χαχαχα
    haha δεν μοθ αρεσει η στακα.ουτε να στα αυγα.... εβαλα ομως και ξεχασα να το γραψω μια μεγαλη κουταλια ξερη μυζηθρα....αυτο ταιριαζει και γευση και light-))

  10. #10

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    Σημερα 66.3 κιλα και 4 μερες τωρα σταθερα κατω απο 67 .......ενω εχω αυξησει θρμιδες στις λιγο κατω απο 1900 ...πιθανον οτι εβαλα 2 φορες /εβδ. και aqua aerobic παιζει ρολο αν και κανω πια διαδρομο 2 φορες τηνεβδομαδα απο20 λεπτα ανηφορα ανα φορα που εκανα σε 15 λεπτα ανα φορα....αλλα δεν μπορω να φαω αλλο με πιανει μαι κριση πανικου και ταση αποφυγης του και το εννοω ...οταν βαζω π.χ στην εφαρμογη πιο πολυ φαι και επισης και πρακτικα νιωθω τοσο πληρης με το φαι που τρωω εως τωρα που πιστευω-νιωθω αν φω και αλλο θα σκασω θα κανω εμετο θα ..θα....προφανως αυτο ειναι ψυχογενετικο...αυτο που με φοβιζει δεν ειναι ο μη ογκος αλλα ενα αισθημα μιας αρχομενης κοπωσης ....απο την αλλη κανω απο 4 3 φορες βαρη τωρα τριτη εβδομαδα που με συμβουλες εδω πηγα απο σπλιτ σε φουλ μποντι....περιπου 50 λεπτα ανα φορα...αρκετα σοβαρα και με αυξηση κιλων σιγουρα...π.χ παγκο οριζοντιο ξεκιναω απο 20 κιλα 10 επ. ενω πριν ξεκινουσα απο 13.5 ...και εχω φτασει σε μορφη πυραμιδας στα 25 κιλα εως τωρα με 6 επαναληψεις ανευ βοηθειας...Δεν εχω καιριο ερωτημα διοτι δεν θα κανω αυξηση θερμιδεων τωρα δεν μπορω ψυχολικα...δεν νιωθω ετοιμος... αλλα ειπα να εκφρασω συναισθημα μου ...δεν ξερω πραγμαιτκα τι λυση να βρω ...σκεφτηκα ισως να κοψω διαδρομο να δω τι θα γινει γιατι δεν θελω εως την εγχειρηση.. που θα συμβει υποχρεωτικα ...να σταματησω βαρη η γυμναστικη στο νερο..
    Last edited by guest8090; 24-10-20 at 11:19.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γρηγορη απωλεια βαρους λογω δουλειας. Ποια η γνωμη σας?
    By Kale in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-17, 18:21
  2. Λιποδιαλύτες Και Γρήγορη Απώλεια Βάρους
    By ekos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 19
    Last Post: 07-11-13, 00:08
  3. Γρήγορη Απώλεια Βάρους
    By anastasaki7 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 23-07-13, 00:54
  4. Χαλαροτητα μετα απο γρηγορη απωλεια βαρους
    By tsioslee in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 28-03-08, 23:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •