Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Περί ελλειπτικών Kettler, ημιεπαγγελματικών κτλ

    Καλησπέρα!
    Θα ήθελα γνώμες από γνώστες του αντικειμένου, σχετικά με τα ελλειπτικά μηχανήματα καθώς κάνω έρευνα αγοράς.

    Η ερώτησή μου είναι, ποια είναι η διαφορά μεταξύ των φθηνότερων ελλειπτικών τύπου Kettler Skylon σε σχέση με τα ημιεπαγγελματικά τύπου Sole, Bowflex κτλ.
    Τα Kettler έχουν βαρύ δίσκο (πχ 18 - 20kg) και ζυγίζουν σαν μηχανήματα περί τα 70kg ενώ τα ημιεπαγγελματικά που ανέφερα ο δίσκος κυμαίνεται στα 10 με 13kg και σαν μηχανήματα ζυγίζουν 100 - 110kg.

    ΥΓ: Είμαι 1.85 και 113kg.

    Αν έχετε δοκιμάσει διάφορα μηχανήματα θα ήταν ωραίο να ακούσουμε και οι υπόλοιποι τη γνώμη σας.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Oι διαφορές είναι στην ποιότητα κατασκευής, τα πιο ακριβα/ ημι επαγγελματικα ειναι ηλεκτρομαγνητικά. Έχουν περισσότερα έξτρα (πχ προγραμματα, πληροφοριες στο καντραν κλπ). Βασικα και μόνο που τα βλέπεις καταλαβαίνεις τις διαφορές.
    Εγώ έχω καμία 15αρια χρόνια ένα ελλειπτικό κέτλερ , απλό μοντέλο, μου έχει βγει σκυλί, τότε το είχα πάρει 550 ευρώ.

  3. #3

    Default

    Απλά είμαι μεταξύ του Kettler Omnium 300 και του Amila Sole SE575-SE017 43333. Θα σας έδινα links αλλά δεν με αφήνει το σύστημα.
    Το μεν Kettler έχει 1000 ευρώ και το δε Sole 1500. Απλά σκέφτομαι αν είναι εντάξει το Kettler (κι άρα να γλιτώσω 500 ευρώ) ή αν η διαφορά στην εμπειρία του καλύτερου είναι τεράστια, ειδικά αν σκεφτούμε ότι είμαι 113kg (το kettler σηκώνει 130kg και το Sole 150kg).

    Έψαξα να δω από κοντά το Sole αλλά δεν το βρήκα πουθενά. Το Kettler το δοκίμασα από κοντά στην leos.gr και μου φάνηκε πολύ καλό!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πάρε κέτλερ, θα σου βγει σκυλί φίλε μου. Εγώ έχω και ελλειπτικό και στατικό ποδήλατο. Το ποδήλατο το έχω πάνω από 15 χρόνια , δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό, δουλεύει όπως την πρώτη μέρα. Και το έχω λιώσει.. όχι αστεία...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόβλημα Μοτέρ Σε Διάδρομο Τρεξίματος Kettler
    By sanji_kun in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 05-11-19, 23:55
  2. Kettler Οργανο Κοιλιακών;
    By petros32 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-09, 19:17
  3. Περι σως...
    By Hamurabi in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-05, 07:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •