Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-11-20
    Posts
    1

    Default Personal trainer

    Καλησπέρα στην ομαδα! Ειμαι τελειοφοιτος στο τμημα της νοσηλευτικης, αλλα δυστυχως αυτη η σχολη δεν ειναι για εμενα. Ετσι λοιπον μιας και ασχολουμαι αρκετα χρονια με την γυμναστικη και βλεποντας πως εχω μια μικρη κλιση προς αυτο το επαγγελμα , σκεφτομαι να το παρω πιο σοβαρα και να στραφω εκει επαγγελματικα. Ποια σχολη θα μου προτεινατε ; Επισης λογω του πτυχιου της νοσηλευτικης αν βγαλω μια ιδιωτικη σχολη πχ NASM μιας και θα μπορω να κανω μεταπτυχιακο εχετε να μου προτεινετε καποιο σχετικο με αυτον τον τομεα; και τελος ποια ειναι τα δικαιωματα ενος personal trainer που εχει βγαλει μια ιδιωτικη σχολη;

    Σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!

    Με την κρίση που περνάει το επάγγελμα λόγω κορονωιου, εγώ θα σου έλεγα να το ξανά σκεφτείς και να δεις τι θα είναι αυτό που θα σου δίνει ψωμί αύριο.
    Οι συνθήκες όλο και δυσκολεύουν, βλέπεις τα γυμναστήρια να κλείνουν, ακόμα και αν είναι ανοιχτά υπάρχουν ένα σωρό μέτρα..
    Παρ όλα αυτά, κάθε σχολή θα σου δώσει την πιστοποίηση, δες το σάιτ της κάθε μίας να δεις τι προσφέρει και σε τι τιμές.
    Από κει και πέρα με το χαρτί που θα πάρεις θα μπορείς να εργαστείς σε γυμναστήριο ως επιβλέπων στην αίθουσα με τα βάρη και κάνοντας πέρσοναλ.

  3. #3

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    Eγω θα σου ελεγα αν οντως ενδιαφερεσαι σοβαρα ν α μην ρωτας εδω για επαγγελματικα δικαιωματα αφου ειδα ηδη ξερεις ιδωτικη σχολη ...υπαρχει το υπουργειο παιδειας και εργασιας για αυτη την ενημερωση....τωρα περι κρισης αυτο ειναι στιγιμαιο σε συναρτηση ,με ταση για better body stats που γενικως υπαρχει ...αλλα ανεργια γενικα η χωρα εχει ...και θα εχει ...αυτο ειναι ομως ενα δεδομενο που αφορα πολλους....οχι μονο γυμναστες ...ισως οι νοσηλευτες εχουν καλυτερη πιθανοτητα εργασιας πλεον....αλλα αν σε <<πνιγει >> αυτη η εργασια....τοτε θα γερασεις....γρηγορα αρα...ολα θενε ζυγαρια....αποφασης)))


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Δίπλωμα Personal Trainer
    By Zyzz the king in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 10-06-17, 20:08
  2. Personal trainer η γυμναστηριο
    By -Thomas1999- in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 19-04-13, 11:54
  3. Personal trainer
    By Athletic DONNA in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 23-12-09, 02:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •