Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Βοήθεια για πρόγραμμα διατροφής απώλεια βάρους άμεσα

    Καταρχήν καλησπέρα σε όλους , είμαι νέο μέλος και θέλω την βοήθεια σας είμαι 34 χρονών ύψος 1.78 και 94 κιλά μέχρι και πριν 2 χρόνια ήμουν στα 78 κιλά με 10% λιπος και εκεί έκοβα αρκετά θέλω την βοήθεια σας με ένα πρόγραμμα διατροφής για να ξαναφτασω σε αυτά τα κιλά . Έχω φούρνο και από τότε που μπήκα ενεργά στο επάγγελμα αρχισα να παίρνω κιλά αλλά είμαι αποφασισμένος να γίνω όπως πριν . Από άσκηση ασχολουμε πολλά χρόνια με πυγμαχία και μουι ται δεν κάνω βαρη αλλά συνδιασμό αναερόβιας με βαρη για έκρηξη και ενδυνάμωση βέβαια τον τελευταίο χρόνο το έχω αφήσει θα ξεκινήσω ξανά για αρχή στο σπίτι με αναερόβια μποξ σκιαμαχια και κάποια λίγα βάρη . Παρακαλώ αν έχετε να μου προτείνετε κάποια διατροφή υπόψιν το πρόγραμμα της ημέρας ξεκινάει στις 12.30 το βράδυ σερί μέχρι τις 10 το πρωί μετά ξεκουράζομαι 3 ώρες που εκεί θα κάνω και την γυμναστική μου και μετά ξανά πάω στο μαγαζί

    Σας ευχαριστώ στόχος μου είναι να πάω στα 80 κιλά τουλάχιστον και να ενεργοποιήσω τον μεταβολισμό μου
    Last edited by Sifis_farantakis; 11-11-20 at 20:10. Reason: Άμεση απώλεια βάρους !!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,654

    Default

    Καλωσόρισες καταρχήν.
    Απορώ πότε προλαβαίνεις και ξεκουράζεσαι και έχεις και κουράγιο για γυμναστική.
    Βάρβαρα το ωράρια που περιγράφεις. Στα κιλά που είσα ό,τι υποθερμιδική διατροφή και να κάνεις θα δεις αποτέλεσμα. Αν διατηρήσεις την πρωτεΐνη πάνω απο 1.5-2γρ ανα κιλό θεωρώ ότι θα διατηρήσεις και την όποια μυική μάζα έχεις και να δουλέψεις και βάρη μπορεί να δεις και αύξηση.
    Το βασικό είναι να βρεις που κινείσαι από θερμίδες συντήρησης, να κάψεις ένα ποσοστό 10-20% και σταδιακά να βελτιώσεις την ποιότητα της διατροφής σου.
    Δες το thread της διατροφής και κοίτα να τη διαμορφώσεις έτσι που να μπορείς να την τηρήσεις.
    Rome wasn't built in a day

  3. #3

    Default

    Ευχαριστώ φίλε Μέμο το απόγευμα 4-6 ξανα ανεβαίνω σπίτι (ευτυχώς το σπίτι μας είναι πάνω απο τον φούρνο) και ξεκουράζομαι . Οπότε να πάω στον θερμιδομετρητή και να δώ ποιές ειναι οι θερμίδες συντήρησης και να κόψω ενα 15-20% να μην κάνω κατι ποιο δραστικό επειδή και παλιότερα όταν έπαιρνα κιλά επι ένα μήνα έτρογα τόνους , γαλοπούλες κτλπ μόνο ... αλλα ήμουν και 25 χρονών τότε ...

  4. #4
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,654

    Default

    Στατιστικά έχεις αρκετό λίπος και άρα "αντέχεις" μεγάλο έλλειμμα τουλάχιστον στην αρχή αλλά καλλίτερα να προχωρήσεις σταδιακά αλλιώς με τα ωράρια που έχεις θα κλατάρεις και δεν θα οδηγήσει πουθενά. Λογικά κάπου στις 2500 θερμίδες θα πρέπει να ξεκινήσεις.
    Rome wasn't built in a day

  5. #5

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    παρα το γεγονος οτι εισαι φουρναρης κοψε τα ψωμια και τις σφολιατες τις πιτσες και τα γλυκα... κατ αρχας...βαισκο αν κρινω εξ ιδιων τα αλλοτρια πως εχασα 12 κιλα.μαζι με αεορβια ..και δεν εχω φουρνο αλλα απο εκει ξεκινουσε το πρωινο μου γευμα...και ασε τωρα με τοσες ωρες εργασιας τα 80 κιλα...ξεκινα με στοχο περιπου 5 κιλα σε3-4 μηνες...και βημα βημα...
    Last edited by guest8090; 12-11-20 at 09:25.

  6. #6
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Φίλε εκτός την γυμναστική σπίτι μεγάλη σημασία έχει η ξεκούραση η οποία εσένα δεν ξέρω το κατά πόσο υπάρχει για να έχεις σωστή μυική ανάπτυξη αλλά και ανάρρωση. όπως και να έχει άρχισε να τρως ποιο υγιεινά
    κόψε ότι έχει σχέση από σφολιατοειδη κλπ περιττά ψωμιά κπλ και άρχισε σιγά σιγά στην αρχή την δίαιτα σου για να μην κλατάρεις !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια με πρόγραμμα διατροφής
    By georgtz in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 18-09-16, 13:10
  2. Βοήθεια Με Πρόγραμμα Διατροφής
    By kostasplameris1 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 01-01-15, 20:00
  3. Βοήθεια με πρόγραμμα διατροφής!
    By chazz in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-14, 20:13
  4. Βοήθεια Για Πρόγραμμα Διατροφής
    By Random in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 10-09-13, 00:31
  5. Βοήθεια για προγραμμα διατροφής
    By renboms in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 28-02-13, 16:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •