Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Κάνετε Προπόνηση Σπίτι;

Voters
89. You may not vote on this poll
  • Ναι Με Βάρη

    57 64.04%
  • Ναι Χωρίς Βάρη - Εξοπλισμό

    13 14.61%
  • Ναι Μόνο Αερόβια

    2 2.25%
  • Όχι

    6 6.74%
  • Ανέκαθεν

    6 6.74%
  • Σκοπεύω να ξεκινήσω

    5 5.62%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 53 of 53
  1. #31
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by vagosofron View Post
    Το αυτοκίνητο και το σκουτεράκι πνίγονται στο γκαράζ...βγάλτα έξω και απλώσου σε ολόκληρο το χώρο
    Βρε, μη πετάξω από το σαλόνι τα βάζα και τα σεμεδάκια της γυναίκας και βάλω την αλτηροθήκη και τη τροχαλία μέσα και βιδώσω στο τοίχο ένα μονόζυγο...

  2. #32
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Βρε, μη πετάξω από το σαλόνι τα βάζα και τα σεμεδάκια της γυναίκας και βάλω την αλτηροθήκη και τη τροχαλία μέσα και βιδώσω στο τοίχο ένα μονόζυγο...
    Γιατί όχι? Οι ποδηλάτες κρεμάνε το ποδήλατο στον τοίχο και το λένε τέχνη...
    Do or Do Not

  3. #33
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Να δεις η γυναίκα μου πόσο φιλότεχνη είναι...
    Off topic αλλά είδα το γυμναστήριό σου ξανά, έχεις φοβερό μεράκι και αγάπη για τα βάρη... Μπράβο σου. Τέτοιο προσωπικό γυμναστήριο θα το ζηλέψουν πολλοί και σίγουρα θα σταματούσαν τις συνδρομές στα γυμναστήρια.
    Και για να επανέλθω στο θέμα, με το home gym δεν έχω καταλάβει τίποτα από COVID 19, απαγορεύσεις, κλειστά γυμναστήρια κλπ...

  4. #34
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,647

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Πω πω, βαλτός είσαι; Τι μου θύμισες, από το πλυσταριό της ταράτσας του πατρικού μου ξεκίνησα το home-gym πίσω στο 1987-88...
    Τι να κάνουμε ψάχνουμε καμιά αποθήκη κανένα πλυσταριό ή γκαραζ. Όπου χωρέσουμε αν δεν έχουμε δωμάτιο.
    Για να έχουμε και καλές κλιματικές συνθήκες. Με τα σπασμένα τζάμια το χειμώνα νομίζω ότι είμαι στα χιόνια. Ευτυχώς βάζω το training montage από το ROCKY4 και ταυτίζομαι (LOL),
    Rome wasn't built in a day

  5. #35
    Pumping Iron
    Join Date
    21-12-20
    Location
    Bristol UK
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Τι να κάνουμε ψάχνουμε καμιά αποθήκη κανένα πλυσταριό ή γκαραζ. Όπου χωρέσουμε αν δεν έχουμε δωμάτιο.
    Για να έχουμε και καλές κλιματικές συνθήκες. Με τα σπασμένα τζάμια το χειμώνα νομίζω ότι είμαι στα χιόνια. Ευτυχώς βάζω το training montage από το ROCKY4 και ταυτίζομαι (LOL),
    εδώ σας έχω στο δωμάτιο μου στο Bristol..μόνο να περνάω να πάω στην τουαλέτα και ένα τραπεζάκι για φαγητό ..μισό δωμάτιο το άλλο το multi gym ,ποδήλατο κλπ (lol)
    Κώστας
    Attached Images Attached Images

  6. #36
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,647

    Default

    Quote Originally Posted by Costacoffee View Post
    εδώ σας έχω στο δωμάτιο μου στο Bristol..μόνο να περνάω να πάω στην τουαλέτα και ένα τραπεζάκι για φαγητό ..μισό δωμάτιο το άλλο το multi gym ,ποδήλατο κλπ (lol)
    Κώστας
    Έτσι Κώστα. Θέληση να υπάρχει. Όπως λένε και οι ξένοι whne there is a will there is a way".
    Χαιρετίσματα στο Bristol.
    Άσχετο αλλά το Πανεπιστήμιο είχε γυμναστήριο. Δεν θυμάμαι αν επιτρέπονταν σε μη φοιτητές.
    Rome wasn't built in a day

  7. #37
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Να δεις η γυναίκα μου πόσο φιλότεχνη είναι...
    Off topic αλλά είδα το γυμναστήριό σου ξανά, έχεις φοβερό μεράκι και αγάπη για τα βάρη... Μπράβο σου. Τέτοιο προσωπικό γυμναστήριο θα το ζηλέψουν πολλοί και σίγουρα θα σταματούσαν τις συνδρομές στα γυμναστήρια.
    Και για να επανέλθω στο θέμα, με το home gym δεν έχω καταλάβει τίποτα από COVID 19, απαγορεύσεις, κλειστά γυμναστήρια κλπ...
    Σε ευχαριστώ. Το θέμα είναι οτι είχα ξεκινήσει να το φτιάχνω το 2016, πολύ προ covid γιατί είχα βαρεθεί τη διαδικασία του γυμναστηρίου ( πήγαινε- έλα, σιδερωμένα ρούχα, ρούχα γενικότερα ). Άρα όπως είπες, δεν μας άγγιξε η πανδημία σε αυτον τον τομέα.
    Do or Do Not

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kι εγώ μια από τα ίδια παιδιά..
    Είχα πριν χρόνια σπιτικό γυμναστήριο ολόκληρο υπνοδωμάτιο (με σμιθ κλπ) , μετά ήρθα Αθήνα, πήγαινα τζιμ και τώρα πάλι σιγά σιγά χτίζω νέο home gym.

  9. #39
    Pumping Iron
    Join Date
    21-12-20
    Location
    Bristol UK
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Έτσι Κώστα. Θέληση να υπάρχει. Όπως λένε και οι ξένοι whne there is a will there is a way".
    Χαιρετίσματα στο Bristol.
    Άσχετο αλλά το Πανεπιστήμιο είχε γυμναστήριο. Δεν θυμάμαι αν επιτρέπονταν σε μη φοιτητές.
    Καλια να μην επιτρέπονται, μόστρα και στρινγκ κλπ στα μάτια μου δεν θέλω ,και να μην θέλω εκεί πάει το μάτι...αλλά να στο πω αλλιώς εδώ τα χω όλα με το παραπάνω, πράμα δεν λείπει (ένα Σμιθ lol) και δεν το κάνω από παε αν δεν μου πεψου το γυμναστήριο στο δωμάτιο
    Κώστας
    Attached Images Attached Images

  10. #40
    Pumping Iron
    Join Date
    21-12-20
    Location
    Bristol UK
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kι εγώ μια από τα ίδια παιδιά..
    Είχα πριν χρόνια σπιτικό γυμναστήριο ολόκληρο υπνοδωμάτιο (με σμιθ κλπ) , μετά ήρθα Αθήνα, πήγαινα τζιμ και τώρα πάλι σιγά σιγά χτίζω νέο home gym.
    Εγώ να δεις το ίδιο είμαι το δωμάτιο φουλ,χώρος μόνο για περπάτημα...αλλά το σκέφτομαι σοβαρά να τα δώσω όλα τώρα που είναι κλειστά και πουλιούνται και τα αγοράζουν σαν κουζουλοί όλοι και να βάλω παραπάνω και να πάρω ένα φουλ Σμιθ..τώρα που το είπες με βαζεις σε ιδέας και τυρανιεμαι Καρδούλα(lol)
    Last edited by Costacoffee; 27-03-21 at 03:24.

  11. #41
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Αν έχεις χώρο αρκετό στο σπίτι του κάποιος τότε μάλιστα μια χαρά δουλειά γίνεται αν και εγώ θα προτιμήσω ξανά το Gym μιας και έτσι για μένα εκτός την πληθώρα οργάνων και κιλών που έχεις για μένα είναι πώς να το πω εκτός της ποιο
    σωστής γυμναστικής no1 φυσικά είναι και μια μορφή βόλτας ξεσκάς βρε παιδάκι μου στο gym έχεις άπλα,μουσική,κάνεις και καμιά κουβέντα δεξιά αριστερά,έχει χαβαλέ ενώ σπίτι όσο να ναι από ένα σημείο και μετά βαριέσαι..!!!
    Last edited by GEOZN8; 09-04-21 at 00:27.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  12. #42
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    445

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Αν έχεις χώρο αρκετό στο σπίτι του κάποιος τότε μάλιστα μια χαρά δουλειά γίνεται αν και εγώ θα προτιμήσω ξανά το Gym μιας και έτσι για μένα εκτός την πληθώρα οργάνων και κιλών που έχεις για μένα είναι πώς να το πω εκτός της ποιο
    σωστής γυμναστικής no1 φυσικά είναι και μια μορφή βόλτας ξεσκάς βρε παιδάκι μου στο gym έχεις άπλα,μουσική,κάνεις και καμιά κουβέντα δεξιά αριστερά,έχει χαβαλέ ενώ σπίτι όσο να ναι από ένα σημείο και μετά βαριέσαι..!!!
    Το μόνο που δεν μου λείπει από τα γυμναστήρια είναι η μουσική!
    Ένα από τα καλά της προπόνησης στο σπίτι, είναι η επιλογή της μουσικής.

  13. #43
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ε ναι ρε συ εννοείτε αλλά σπίτι όλο και κάτι γίνεται μα παιδιά μα σκυλιά μα ένα τηλέφωνο και σε από συντονίζει και περνάει ο χρόνος. Σπίτι θες σίγουρα ποιο πολύ συγκέντρωση για εμένα.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  14. #44
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    σπιτι κανω προγραμμα κοιλιακων , μονοζυγο chest expander οποτεεε το θυμηθω και κατι αυτοσχεδια βαρη που εφτιαξα ...

    κυριως στο παρκο κανω dips rows pull ups push ups κτλπ

  15. #45
    New Member Uthas's Avatar
    Join Date
    01-05-21
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Home Gym για πάνω από 30 χρόνια. Τα περισσότερα ιδιοκατασκευές και restoration.
    Το μεγαλύτερο φλέξ Μα μαν, μπράβο που τα κατάφερες να κάνεις απίστευτο home gym ΚΑΙ να φανεί σαν όμορφο παραδοσιακό κελάρι.
    Last edited by Uthas; 01-05-21 at 17:54.

  16. #46
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Ε ναι ρε συ εννοείτε αλλά σπίτι όλο και κάτι γίνεται μα παιδιά μα σκυλιά μα ένα τηλέφωνο και σε από συντονίζει και περνάει ο χρόνος. Σπίτι θες σίγουρα ποιο πολύ συγκέντρωση για εμένα.
    Χωρίς να έχω πάει ποτέ γυμναστήριο , νομίζω πως σπίτι έχεις μεγαλύτερη αυτοσυγκέντρωση απ' ότι γυμναστήριο. Είσαι μόνος σου και εκείνη την ώρα "απενεργοποιεις" τηλέφωνα κ.λπ. Αντίθετα στο γυμναστήριο υπάρχουν ένα σωρό δεσποινίδες με κολάν που θες ή όχι σε κάνουν να χάνεις την αυτοσυγκέντρωση σου.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    όλα είναι αποδεκτά και όπου ο καθένας κάνει καλύτερη προπόνηση με ασφάλεια κυρίως.
    Κάποιοι με τα ακουστικά τους είναι οκ, άλλοι στη μοναξιά τους, άλλοι χρειάζονται λίγο chalenge, συναγωνισμό ή ακόμα και να στρέψουν κάποια βλέματα πάνω τους.
    Προσωπικά όταν μπαίνω στην προπόνηση "βουλώνουν" τα αυτιά μου και βλέπω ότι χρειάζομαι.

  18. #48
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Uthas View Post
    Το μεγαλύτερο φλέξ Μα μαν, μπράβο που τα κατάφερες να κάνεις απίστευτο home gym ΚΑΙ να φανεί σαν όμορφο παραδοσιακό κελάρι.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα στα 57 μου το απολαμβάνω περισσότερο και από τα νιάτα μου. Μου είναι το φάρμακο που με κρατάει ζωντανό, υγιή και "φρέσκο" στη ζωή. Βλέπω κάποιους παλιούς συμμαθητές μου και τότε καταλαβαίνω πόσο καλό μου κάνει η προπόνηση με βάρη. Ιδιαίτερα για μας τους γέρους που η μυική μάζα χάνεται γρήγορα αν δεν γυμνάζεσαι.

    Στις φωτογραφίες δεν φαίνονται όλα τα κιλά που έχω μαζέψει. Οι fix αλτήρες είναι 11 ζευγάρια από 5-25 κιλά ανά 2 κιλά δηλ. 5,7,9,11...25. Συνολικά 330 κιλά σε αλτήρες. Από κιλά, 272 ολυμπιακά PANATTA, συν 140 κιλά Φ28 MULTIPOWER με μπλέ πλαστική επένδυση, συν 180 κιλά σιδερένια παλιά παραδοσιακά WEIDER και DYNAMIC. Πλησιάζουν τον ένα τόνο. Όλα μεταχειρισμένα. Αναπαλαιώνω όποτε βρίσκω χρόνο. Ακόμη 2 επαγγελματικοί πάγκοι οριζόντιοι-επικλινείς της DYNAMIC HELLAS προς restoration.

    Τι να πω, το Home Gym και η προπόνηση με βάρη είναι το χόμπυ που επικράτησε περισσότερο από κάθε άλλο χόμπυ που ασχολήθηκα στη ζωή μου. Επένδυση ζωής.

  19. #49
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Χωρίς να έχω πάει ποτέ γυμναστήριο , νομίζω πως σπίτι έχεις μεγαλύτερη αυτοσυγκέντρωση απ' ότι γυμναστήριο. Είσαι μόνος σου και εκείνη την ώρα "απενεργοποιεις" τηλέφωνα κ.λπ. Αντίθετα στο γυμναστήριο υπάρχουν ένα σωρό δεσποινίδες με κολάν που θες ή όχι σε κάνουν να χάνεις την αυτοσυγκέντρωση σου.
    Συμφωνώ απόλυτα. Έχω πάει σε γυμναστήρια στα πρώτα χρόνια που ξεκίνησα αλλά η αυτοσυγκέντρωση που μπορείς να έχεις στο σπιτικό γυμναστήριο όπως και να το κάνουμε είναι ασύγκριτα μεγαλύτερη.

  20. #50
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kι εγώ μια από τα ίδια παιδιά..
    Είχα πριν χρόνια σπιτικό γυμναστήριο ολόκληρο υπνοδωμάτιο (με σμιθ κλπ) , μετά ήρθα Αθήνα, πήγαινα τζιμ και τώρα πάλι σιγά σιγά χτίζω νέο home gym.
    Μπράβο. Ελπίζω να μη πούλησες τον εξοπλισμό του πρώτου σου Home Gym οπότε τώρα να μη μπεις σε έξοδα.....

  21. #51
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Μπράβο. Ελπίζω να μη πούλησες τον εξοπλισμό του πρώτου σου Home Gym οπότε τώρα να μη μπεις σε έξοδα.....
    Τον χάρισα σε φίλο.
    Τώρα πάμε για καλύτερα κόλπα! Δεν σκέφτομαι τα έξοδα, υγεία να έχουμε και όλα τα άλλα γίνονται.

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Σωστά. Υγεία να έχουμε.

  23. #53
    Junior Bodybuilder GIORGOS1987's Avatar
    Join Date
    23-06-18
    Posts
    198

    Default

    Το ησυχαστήριο μου..

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Θα Κάνετε Προπόνηση Στις Διακοπές;
    By Musclemar in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 18
    Last Post: 03-06-20, 10:24
  2. Προπόνηση Στο Σπίτι
    By chris_kilkis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 20-05-15, 15:56
  3. Προπόνηση στο σπίτι
    By xaris110 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 18-06-11, 17:54
  4. Προπονηση στο σπιτι...
    By tattoo in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-05-08, 06:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •