Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default Προτάσεις Για Αγορά Πάγκου Γυμναστικής

    Καλησπέρα. Ψάχνω για πάγκο γυμναστικής , επικλινή κ προς τις δύο φορές ,με ορθοστάτη. Χρήματα μέχρι 180e . Καμιά πρόταση; Δεν θέλω για βαριά χρήση ,max 50klg στήθος. Αν κάποιος έχει εμπειρία κ είναι καλύτερα να πάρω χωριά ορθοστάτες κ επικλινή πάγκο ,ας μου πει. Δεν ψάχνω κάτι σούπερ ,απλά να κάνω τη δουλειά μου.
    Last edited by Yannis2; 13-12-20 at 21:04. Reason: Πληροφορια

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το θέμα είναι πως λόγω λοκντάουν πολύ δύσκολα θα βρεις διαθέσιμο!
    Μπες στο σκρουτζ και κάνε έρευνα αν βρεις κάτι, αν και εγώ θα έλεγα να μην πάρεις κανένα φτηνιάρικο, αυτά είναι της Κυριακής χαράς και της Δευτέρας λύπης.

  3. #3

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default

    Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Μάλλον θα κάνω μόνος .

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Παντως 180 ευρω μπατζετ για ορθοστάτες και πάγκο δύσκολο το βλεπω.. εγω τους δικούς μου τους πηρα 70 και πάγκο 160 (γινεται και κατακλινης). Καλύτερα ξεχωριστα θα σου δωσει περισσότερες εναλλακτικές για ασκησεις!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #5
    New Member
    Join Date
    28-08-07
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Μήπως έχεις φωτο απο τον παγκο σου και τους ορθοστατες?

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Δες και αυτον τον παγκο .

    https://www.skroutz.gr/s/26043316/Pegasus-HCLT-3003.html


    Squat - Bench - Deadlift

  7. #7
    Junior Bodybuilder GIORGOS1987's Avatar
    Join Date
    23-06-18
    Posts
    198

    Default

    Εγώ έχω με ενσωματωμένους ορθοστάτες, κι είμαι πολύ ευχαριστημένος, κι έχει κι αρκετη αντοχή σε φορτίο..τον έχω ανεβάσει σε φωτογραφία να δεις αν σε βολεύει κάτι τέτοιο..

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis2 View Post
    Καλησπέρα. Ψάχνω για πάγκο γυμναστικής , επικλινή κ προς τις δύο φορές ,με ορθοστάτη. Χρήματα μέχρι 180e . Καμιά πρόταση; Δεν θέλω για βαριά χρήση ,max 50klg στήθος. Αν κάποιος έχει εμπειρία κ είναι καλύτερα να πάρω χωριά ορθοστάτες κ επικλινή πάγκο ,ας μου πει. Δεν ψάχνω κάτι σούπερ ,απλά να κάνω τη δουλειά μου.
    Στην θέση σου θα έδινα 50 ευρώ παραπάνω και θα έπαιρνα το "Πολυπάγκος βαρών Pegasus WB-859" που περιλαμβάνει σετ ορθοστάτες και πάγκο με πρόσθετα εξαρτήματα. Με ξεχωριστούς ορθοστάτες έχεις το πλεονέκτημα επιπρόσθετων ασκήσεων (σκουώτ, standing over head press κ.λπ.).

    Attachment 37037

    Το θέμα είναι ότι έχουν εξαντληθεί σχεδόν τα πάντα. Συνεννοήσου με κάποιο κατάστημα σχετικά με την διαθεσιμότητα.

    Αν θα έπαιρνα με ενσωματωμένους ορθοστάτες θα έπαιρνα τον "Πολυπάγκος βαρών Pegasus WB 857" που έχει ένα κόστος αρκετά παραπάνω από αυτό που θες να δώσεις, αλλά με αυτόν μπορείς να κάνεις και σκουώτ.

    Είναι μία επένδυση που αξίζει να δώσεις 100 ευρώ ακόμα παραπάνω και να ευχαριστιέσαι την προπόνησή σου.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Berlyn; 15-12-20 at 20:39.

  9. #9

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.ο πάγκος της Pegasus που μου είπατε ,είναι ξεχωριστά ορθοστάτες κ πάγκος ή κολλημένοι; Το φάρδος στους ορθοστάτες ποιο είναι ; Αν αξίζει ως κατασκευή,,δεν ζήτησα κάτι σούπερ απλά να κάνω πάγκο με 50-60κιλα ,εγώ είμαι 82πχ..κ κάποιες συμπληρωματικές ασκήσεις με βαρακια. Τα squat είναι μεγάλο συν αν μπορούν να γίνουν. Οπότε αυτή η πρόταση που μου κάνατε είναι καλή ,απλά μην σκορπίσει..μην είναι τόσο φθηνιαρικο,αυτό φοβάμαι.η άλλη λύση είναι να κάνω σε σίδερα πάγκο σαν κ αυτόν της pegasus. Αν έχει κάποιος εμπειρία , να μου πει αν αξίζει να κάνω σε σίδερα ή να πάρω έναν έτοιμο,πχ pegasus

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πάρε ξεχωριστά ή φτιάξε σε σιδερά.. Θα θες να κανεις σκουώτ, στρατιωτικές πιέσεις και δεν θα μπορείς.. Δινεις που δίνεις λεφτά, μη καθεσαι μετα να κανεις ταρζανιες για να κανεις καθισματα..
    Θα το μετανιώσεις μετά. Εκτος αν υπαρχει τροπος στον παγκο της πανω φωτο να κανεις σκουωτ, δεν ξερω πως λειτουργει αν βγαινει ο παγκος κλπ αλλα κοιταξε το πριν αποφασισεις.
    Last edited by Kardoula; 16-12-20 at 16:20.

  11. #11

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default

    Τελικά παρήγγειλα τον πάγκο που μου είπαν πιο πάνω, 215e, κ θα κάνω ορθοστάτες δικούς μου. Πάντως δεν υπάρχει δείγμα πάγκου στην αγορά.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis2 View Post
    Τελικά παρήγγειλα τον πάγκο που μου είπαν πιο πάνω, 215e, κ θα κάνω ορθοστάτες δικούς μου. Πάντως δεν υπάρχει δείγμα πάγκου στην αγορά.
    Έκανες την καλύτερη δυνατή επιλογή! Να είσαι και ευχαριστημένος που βρήκες διαθέσιμο πάγκο.


    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εκτος αν υπαρχει τροπος στον παγκο της πανω φωτο να κανεις σκουωτ, δεν ξερω πως λειτουργει αν βγαινει ο παγκος κλπ
    Ειρήνη δεν αφαιρείται ο πάγκος, είναι ενιαίο και αδιαίρετο σύνολο. Απλά έχει υποδοχές και στο πίσω μέρος των ορθοστατών που σου δείχνω με τα βελάκια από όπου μπορεί κάποιος να βάλει την μπάρα για να πάρει θέση για σκουώτ κ.λπ. Είναι ένας "έξυπνος" πάγκος με ενσωματωμένους ορθοστάτες και είναι πολύ καλή κατασκευή!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Berlyn; 16-12-20 at 18:17.

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis2 View Post
    Τελικά παρήγγειλα τον πάγκο που μου είπαν πιο πάνω, 215e, κ θα κάνω ορθοστάτες δικούς μου. Πάντως δεν υπάρχει δείγμα πάγκου στην αγορά.
    Δες εδω .







    Squat - Bench - Deadlift

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  20. #20
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default







    Squat - Bench - Deadlift

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Και μια προταση για μπαρα , η AMILA TACTICAL 80034 , με επικαλιψη παραλαγης , κια κοριφαια πιοτιτα ατσαλιου 200,000psi , ειναι η πιο ωραια μπαρα αυτην την στιγμη στην Ελλαδα , κια σε καλη τιμη για τετια μπαρα !
    https://www.skroutz.gr/s/23872699/Amila-80034.html?o=amila+80034


    Last edited by Viking; 16-12-20 at 20:43.
    Squat - Bench - Deadlift

  22. #22
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Νομίζω ότι με ένα δύο βίντεο θα καταλάβαινε...δεν ήταν ανάγκη να φέρεις όλο το Youtube στο θέμα εδώ.

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Νομίζω ότι με ένα δύο βίντεο θα καταλάβαινε...δεν ήταν ανάγκη να φέρεις όλο το Youtube στο θέμα εδώ.

    Τωρα με το λοκνταουν χαμος πρεπει να γινεται με τα homemade !!!
    Squat - Bench - Deadlift

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Berlyn αυτος ο σινδιασμος παγκος ορθοστατες ειναι ατοπος μου φενεται , ειναι στον τιχο , κανεις πιεσεις παγκου , μετα πρεπει να τον σπροξεις μπροστα για σκβατ , βαλε το μικος του παγκου εναμισι με εναεβδομιντα σιν ενα με εναμισι μετρα πισο χορο για σκβατ , παει κοντα τρια με τριαμισι μετρα χορος που θα χριαστει σινμολικα για να κανουμε ολοκλιρομενη προπονιση , βαλε και χορο για τις αρσεις θανατου , θα θελει ενα δοματιο μονος του αυτος ο παγκος , δεν κανει αυτος ο σινδιασμος λογο σπαταλης χορου , ενα χοουμ γυμ για να κανεις την καλιτερη προπονιση το πολυ μισο δοματιο χριαζετε , το θεμα χορου ειναι ο σπουδεοτερος παραγοντας !!!

    Squat - Bench - Deadlift

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Αυτο ειναι ενα παραδιγμα κλασικου homegym που κανεις την καλιτερη προπονιση και πιανει καπου μισο δοματιο , δες , ορθοστατες με λαβες διζιγου συν μπαρες ασφαλειας , παγκος , μπαρα , στραβομπαρα , αλτυρες και δισκοι , με αυτο το σεταπ μπορεις να φτασεις στα μεγιστα , σε τοσο λιγο χορο !


    Squat - Bench - Deadlift

  26. #26
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Εγώ μαζί σου είμαι. Απλά τον πρότεινα στην περίπτωση που κάποιος θέλει μόνο πάγκο με ενσωματωμένους ορθοστάτες.

  27. #27
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ωραία πράγματα παιδιά μια χαρά είναι και όποιος έχει χώρο σπίτι του για κάτι τέτοιο είναι τυχερός.. Κρίμα έχουν πάει οι τιμές στα ύψη φωτιά και λαβρα... Αχαχαχα
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  28. #28

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default

    Ο πάγκος της pegasus 3003 ,ήρθε,ποιοτική κατασκευή ,δεν είναι ψεύτικος. Ο vagosofron με είχε ρωτήσει για πληροφορίες αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα σε μέλος. Τώρα περιμένω κάποια πρόταση για ορθοστάτες που να κάνουν ν για squad. Ευχαριστω

  29. #29
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis2 View Post
    Ο πάγκος της pegasus 3003 ,ήρθε,ποιοτική κατασκευή ,δεν είναι ψεύτικος. Ο vagosofron με είχε ρωτήσει για πληροφορίες αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα σε μέλος. Τώρα περιμένω κάποια πρόταση για ορθοστάτες που να κάνουν ν για squad. Ευχαριστω
    Ωραίος, ευχαριστώ!

  30. #30

    Join Date
    13-12-20
    Posts
    15

    Default

    Το μόνο ελαττώμα είναι ότι δεν έχει θέση για τα πόδια ώστε όταν τον έχεις κατακλινη ,μια θέση κ όχι μεγάλη γωνία, να στηρίζεσαι.τα πόδια δηλαδή πατάνε στο έδαφος αντί να βρίσκουν αντίσταση σε θέση ποδιών . Αλλιώς ποιοτική δερμάτινη στο κάθισμα κ πλάτη,καλά ραμενη,μόνο αυτά τα δύο( πλάτη κ κάθισμα) αν αποδειχτούν αδύναμος κρίκος,αν κ φαίνονται πολύ καλά. Νομίζω τα λεφτά του είναι άξια κ με το παραπάνω.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγορά Πάγκου Γυμναστικής
    By Daglari in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-15, 21:37
  2. Αγορά Πάγκου Γυμναστικής
    By dinelos in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 24
    Last Post: 17-01-14, 16:08
  3. Αγορά Πάγκου Γυμναστικής
    By intr in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-12, 08:58
  4. Αγορα παγκου online...προτασεις
    By Xorxhs in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 31-12-06, 10:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •