Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Πληροφορίες για το θολωμα

    Καλησπέρα στην ομάδα. Προχθές την Κυριακή το βράδυ έπεσα σε ένα βουλιμικό σοκ με αποτέλεσμα να φάω ότι βρήκα μπροστά μου. Την επόμενη μέρα την Δευτέρα ήμουν πολύ χάλια ούτε να κουνηθώ με ζαλάδες όλη την μέρα όποτε δεν έκανα προπόνηση κ τα σχετικά όπως δεν έφαγα κιόλας τίποτα. Να ενημερώσω πως δεν είμαι υπέρβαρος κ τέτοια είμαι 69.500 στα κιλά με ύψος 1.78 κ λίπος σύμφωνα με την τελευταία μέτρηση μου κοντά στο 6-7%. Σήμερα ημέρα Τρίτη 22-12-2020 είμαι καλύτερα αλλά έχω ένα έντονο θολωμα έκανα το πρωινό αεροβιο μου κ την προπόνηση μου πως μπορώ να ξεθολωσω πως θα κινηθώ με την διατροφή μου τώρα; Να κόψω η να περιορίσω τον υδατανθρακα η να συνεχίσω κανονικότατα το προγραμμα μου;

  2. #2
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γεια σου Γιωργο
    Για αρχη πριν ακολουθησεις το οτιδηποτε σκεψου τι σε εκανε να φτασεις σε αυτο το σημειο
    Δεν ξερω το ιστορικο σου οποτε δεν μπορω να σου απαντησω συγκεκριμενα

    Απο εκει και περα συνεχιζεις την διατροφη σου ως εχει χωρις να πειραξεις τιποτα το ιδιο και τις προπονησεις σου, μην κατεβασεις θερμιδες μη βαζεις εξτρα αεροβιο μην κανεις τιποτα απο ολα αυτα τα κανεις χειροτερα τα πραγματα και πανω απο ολα μην τιμωρεις τον εαυτο σου με αφαγια η αεροβιο .
    Οτι εγινε εγινε συνεχιζεις παρακατω χωρις προβλημα ειναι λογικο η εικονα σου να ειναι πιο 'θολη' απο οτι πριν αλλα σε λιγες μερες θα ξανα επανελθεις στην αρχικη σου κατασταση.

    Αναθεωρησε ξανα τι σε εκανε να ερθεις σε αυτη τη θεση ισως καλο θα ηταν να αρχιζεις να ανεβαζεις σιγα σιγα το φαι σου αν ειναι πολυ χαμηλα που υποθετω οτι ειναι :)
    Και μην αγχωνεσαι!

  3. #3

    Default

    Σκέφτομαι πως με ώθησε σ αυτό η υπερβολική προπόνηση κ το αεροβιο κάνω 7/7 αεροβιο κ προπόνηση 6 στα 7 κ επίσης το χαμηλό ποσοστό κ οι ακραίες διατροφές που έχω κάνει ήμουν πριν 3 χρόνια υπέρβαρος κοντά στα 96 κιλά κατάφερα να φτάσω σε ένα φυσιολογικό βάρος κοντά στα 68 κ ύστερα με πήγε πιο κάτω έφτασα 58 κιλά το καλοκαίρι του 2018. Αργότερα άρχισα πάλι να ανεβαίνω κ τώρα είμαι σταθερά στα 69.500 δεν έχω λίπος είναι σφιχτό το δέρμα μου κανονικό είχα χάσει αρκετή μυικοτητα που πράγμα προσπαθώ να την αναπληρώσω καθαρά κ σιγά σιγά

  4. #4
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeKar23 View Post
    Σκέφτομαι πως με ώθησε σ αυτό η υπερβολική προπόνηση κ το αεροβιο κάνω 7/7 αεροβιο κ προπόνηση 6 στα 7 κ επίσης το χαμηλό ποσοστό κ οι ακραίες διατροφές που έχω κάνει ήμουν πριν 3 χρόνια υπέρβαρος κοντά στα 96 κιλά κατάφερα να φτάσω σε ένα φυσιολογικό βάρος κοντά στα 68 κ ύστερα με πήγε πιο κάτω έφτασα 58 κιλά το καλοκαίρι του 2018. Αργότερα άρχισα πάλι να ανεβαίνω κ τώρα είμαι σταθερά στα 69.500 δεν έχω λίπος είναι σφιχτό το δέρμα μου κανονικό είχα χάσει αρκετή μυικοτητα που πράγμα προσπαθώ να την αναπληρώσω καθαρά κ σιγά σιγά
    Νομιζω πως ειναι καιρος σιγα σιγα να αρχιζεις να μειωνεις τις αεροβιες και μετα να αρχιζεις να αυξανεις το φαγητο σου
    Κανεις υπερβολες και στη προπονηση 6/7 ειναι παρα πολλες και πολυ δυσκολο να αναρρωσεις αν νιωθεις πολυ πιεση και κουραση στη θεση σου θα επερνα ενα οφφ απο τη προπονηση γυρω στις 3-5 μερες η deload, το ΚΝΣ σου θα εχει βαρεσει κοκκινο αν οι προπονησεις σου αποτελουνται κα ιως επι το πλειστον απ οελευθερα βαρη αυτη τη περιοδο.
    Εισαι σε μια καλη βαση για να αρχιζεις να βαζεις μυικη μαζα βαση αυτων που αναφερεις.

  5. #5

    Default

    Αυτό θα κάνω γιατί νιώθω μια εξάντληση είναι η αλήθεια σ ευχαριστώ πολύ με βοήθησες πολύ κ μου έφυγε ένα βάρος που κουβαλούσα

  6. #6
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Να σε καλα Γιωργο!
    Με προσοχη οταν ξανα γυρισεις στη προπονηση μετα μην μπεις αμεσως απο τη 1η βδομαδα μεχρι αποτυχιας.

  7. #7
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Φίλε καλησπέρα και από μένα. Μην σκας δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος που έχει φάει πολύ και μετά λόγο κατακράτησης είχε θολώσει. Συνέχισε κανονικά και σιγά σιγά ανέβασε θερμίδες να πάρεις κανα κιλό είσαι αρκετά χαμηλά.
    Στρεσάρεις πολύ τον εαυτό σου 7-7 αερόβιες είναι λάθος αν αργότερα κολλήσεις και δεν παίρνεις τι θα κάνεις δηλαδή για να φύγεις από το πλατό σου.. Μείωσε στης 3-4 μαξ και βλέπεις πως θα σε πάει !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  8. #8

    Default

    Αυτό θα αρχίσω να κάνω γιατί θα μου γυρίσει αντίστροφα όλο αυτό. Σ ευχαριστώ πολύ φίλε πραγματικά με βοηθάτε πολύ είχα τρελαθεί


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πολλές πληροφορίες = Μηδέν πληροφορίες
    By Brawon7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 14-07-19, 13:30
  2. Θόλωμα Λόγω Δεξτρόζης
    By Antonis_pgns in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 01-10-15, 14:28
  3. Glucosamine Sulphate Και Θόλωμα?
    By PetexHLS in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 23-07-09, 00:23
  4. θολωμα!
    By Iron_angel in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-08, 03:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •