Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Angry Διατροφη και γυμναστική για μείωση λίπους και γράμμωση

    Καλησπέρα παιδιά ?? Πριν ένα χρόνο γέννησα και πήρα γύρω στα 39 κιλά αλλα με Φουλ διατροφη και γυμναστική τα έχασα όλα... αυτήν την περίοδο είμαι 52 κιλά 1.66 ύψος και 18% λίπος. Πάω γυμναστήριο σε ένα φίλο με όργανα 3 φορές την εβδομάδα και ανεβάζω σταδιακά κιλά στα όργανα. Κάνω διατροφη ακόμα και παίρνω πρωτεΐνη νιτρικό και ηλεκτρολύτες αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένη από τα συμπληρώματα. Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή εταιρία ; Επίσης με τη διατροφη που κάνω παίρνω γύρω στις 1800 θερμίδες με αποτέλεσμα να έχω πέσει και άλλο στα κιλά ενώ θέλω να χάσω λίπος και όχι κιλά. Και πειναααααωωωω.. Ευχαριστώ που διαβάσατε τον καταιγισμό μου ????

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλησπερα!!
    Αρχικά να χαίρεσαι το μωράκι σου!!
    39 κιλά είναι πααααααρα πολλά και μπράβο που τα έχασες. Το θέμα είναι τώρα να το κανείς τροπο ζωής.
    Όταν λες δεν είσαι ικανοποιημένη από τα συμπληρώματα τι εννοείς; Τι προσδοκίες έχεις;

    Γράψε μας ακριβώς την διατροφή σου αναλυτικά. Πως ξέρεις αν αυτό που χάνεις δεν είναι λίπος; Από τη στιγμή που κανείς γυμναστική με βάρη, άρα στη χειρότερα των περιπτώσεων κρατάς μυϊκή μάζα.

  3. #3

    Default

    Καλησπέρα ?? Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σου γράφω τη διατροφή μου για να μου πεις την άποψη σου. Πρωινό 4 ασπράδια 2 κρόκους 1/2 kinder bueno. Σνακ 1 μήλο. Μεσημεριανό 100 γρ στήθος κοτόπουλο 50 γρ μακαρόνια ολικης σαλάτα 200 γρ 1 κουταλιά ελαιόλαδο βραδινό 100 γρ σολωμο 1 κουτάλια λάδι 150 γρ σαλάτα. Μετά την προπόνηση μου έχει μια μπανάνα και 1 scoop πρωτεΐνης. Οι προσδοκίες που έχω είναι να γραμμωσω απλά πεινάω νομίζω είναι λίγες οι μερίδες. Γιατί κάνω και δύσκολη δουλειά είμαι μηχανικός σε πλοίο έχω και το μωρό έχω και τις προπονήσεις γιατί πέρα από τις 3 που κάνω βάρη κάνω και μια φορά την εβδομάδα πυγμαχία ξέχασα να το γράψω. Και ερχομαι το βράδυ και ζαλίζομαι ????

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Bρε κουκλα μου γλυκια κάνεις μια τόσο δυσκολη δουλειά, έχεις και το παιδί.. και μου τρως τόσο λίγο;;; Και μονο που του διάβασα πείνασα.
    Το κιντερ μπουένο που κολλάει;;
    Κάτσε και ανέβασε γεύματα. 5-6 μικρογεύματα τη μέρα με σωστές τροφές.
    Πρωινό/δεκατιανό/μεσημεριανό/απογευματινό/βραδινό

    Πρωινό μπορείς να βάλεις βρώμη με αβγά και γάλα
    σνακ ένα γιαύρτι με φρούτο και αμύγδαλα
    μεσημέρι κρεατικό/κοτόπουλο/ψάρι με ρύζι ή πατάτα και σαλάτα με λάδι
    απόγευμα ρόφημα πρωτεΐνης με φρούτο ή ρυζάλευρο
    βράδυ κοτόπουλο με σαλάτα ή ομελέτα με σαλάτα ή ψάρι με σαλάτα

    Άμα συνεχίσεις έτσι θα πέσεις κάτω, δεν τη γλιτώνεις!

  5. #5

    Default

    Έχεις δίκιο ???? μου το έχει βάλει μάλλον για να έχω και λίγη ζάχαρη ποιος ξέρει. Μα διατροφολόγος μου την έδωσε δεν την κάνω μόνη μου ???? αυτό είναι το θέμα πως μάλλον τσάμπα τον πληρώνω.. θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου γιατί είσαι θεά ????

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Διατροφολόγος στην έδωσε αυτή τη διατροφή;; Με kinder bueno για πρωινο;; Θα πηδηχτω απ το παραθυρο Το να σου βαλει εναν ποιοτικο υδατανθρακα οπως γαι παραδειγμα βρωμη, δεν του περασε απο το μυαλο.. Μαλλον σε εκεινο το μαθημα θα χει κανει κοπανα και το χασε..
    Κράτα τα λεφτά σου και θα σε βοηθήσουμε εδώ να τα βάλεις σε μια σειρά και άσε τα κιντερ μπουένο να τα τρώει ο διατροφολόγος...
    Οι τροφές είναι ενδεικτικές που σου έγραψα από εκεί και πέρα πρέπει να ρυθμίσεις τις ποσότητες ανάλογα τις θερμίδες σου. Αυτά που σε βάλε να τρως είναι λιγότερο από 1800.
    Κατέβασε το myfitnesspal στο κινητο ή στον υπολογιστη και θα τα περνας εκεί να ξέρεις ακριβως τι τρως.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    Το πλάνο διατροφής που σου έδωσε πράγματι είναι με πολύ λίγες θερμίδες και λίγα γεύματα, θα είχε ίσως νόημα αν στόχευες στο να χάσεις δραστικά πολλά κιλά κάτι όμως που δεν συμβαίνει ! Είσαι 52 κιλά 166 ύψος όποτε οκ. Δώσε βάση λοιπόν σε μια πλουσιότερη σε θερμίδες διατροφή από ποιοτικές πηγες πρωτεΐνης, λίπους και υδατανθράκων (για να βγει και η προπόνηση) και δες καθρέπτη και όχι τόσο ζυγαριά, τα γυναικεία μυώδη σώματα δεν χτίζονται με διατροφές τύπου μοντέλων (μισό γιαούρτι και ένα αχλάδι)
    Το Κιντερ Μπουενο δεν ειναι κάποια σοβαρή προσθήκη, πέραν από το ότι είναι γλυκό ! Ακατανόητο που το πέταξε έκει μέσα
    Τα δε συμπληρώματα που παίρνεις δεν είναι κακή επιλογή, τα όποια όμως αποτελέσματα που θες δεν έχουν άμεση σχέση με την επιλογή εταιρείας, μην ξεχνάς πως οι αθλήτριες και influencers των σοσιαλ μήντια ΔΕΝ αρκούνται μόνο στα συμπληρώματα που διαφημίζουν...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8

    Default

    Θα το κατεβάσω σε ευχαριστώ πολυυυυυυ ??

  9. #9

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. θα φτιάξω μόνη μου λοιπόν τη διατροφη ????


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Όγκου - Γράμμωση και Μείωση Λίπους
    By pantelhs666 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-14, 09:59
  2. Διατροφή για γράμμωση και μείωση ποσοστού λίπους
    By virusakoSs in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 03-07-09, 16:25
  3. SOS!ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΕΙΩΣΗ ΛΙΠΟΥΣ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ..
    By fafas in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 24-08-06, 18:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •