Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 26 of 26

Hybrid View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default Η Ζυγαριά Δεν Κατεβαίνει

    Ειμαι 20 88-89 κιλα 177 υψος εχω τωρα 2 βδομαδες τροω 2500 κανω 4 φορες προπονηση τη βδομαδα και αλλες 2 εξασκω καλλισθενικα ελεμεντς συνολο 6 φορες τη βδομαδα που ειμαι ενεργος επισης βγαινω εξω 4-5 και περπαταω κανα 2 ωρο με φιλους.Τις θερμιδες τις μετραω με myfitnesspal θεωριτικα πρεπει να χανω με τις θερμιδες που τροω αλλα τιποτα ισα ισα που παιρνω 300-500 γραμμαρια τη βδομαδα απο οτι εχω παρατηρισει.Γυμναστηριο εχω κανει πιο παλια αλλα για 5 μηνες συνολικα διασπαρτα σε 3 χρονια.Εγω σκεφτομαι σοβαρα να βρω καποιον να με κοουτσαρει πανω στη διατροφη γιατι με τοσα που εχω δει στο youtube και google νομιζω δεν ξερω που να καταλιξω απο μονος μου.Εσεις εχετε κατι να προτεινετε η να δωσετε καποια συμβουλη οσοι εχετε βρεθει σε παρομια κατασταση.

    στον καθρεφτη βλεπω οτι κατι γινεται αλλα η ζυγαρια λεει αλλα
    επιση επειδη παιρνω κρετινη ειδα οτι μπορεις να παρεις 2-7 κιλα νερα στην αρχη.οποτε ισως να ειναι και αυτο

  2. #2
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Μπράβο που κρατάς τη γυμναστική όσο μπορείς αυτές της εποχές είναι δύσκολο ψυχολογικά και πρακτικά.

    Στο θέμα μας τώρα.. Πόσο καιρό κάνεις είδη δίαιτα αρκετό διάστημα? Μπορεί να έχεις πέσει σε πλατό γιαυτό σε ρωτάω. Επίσης χονδρικά σε μια υποθερμιδική διατροφή πρέπει να παίζει κάτω κάποιος από το -15% μέχρι βαριά μαξ το - 25% από της θερμίδες συντήρησης του TDEE σου. Εσύ περίπου έχεις 2800 θερμίδες συντήρησης οπότε με 2500 που λες είσαι στο - 10% που λίγο. Γιαυτό σε ρώτησα πόσο διάστημα είσαι είδη σε αυτές. Αν έχεις κολλήσει τουλάχιστον για πάνω από 2-3 εβδομάδες και δεν χάνεις είσαι σε πλατό άρα κάνε μια εβδομάδα επιστροφή στην θερμίδες συντήρησης και μετά ξεκινά με - 15% κοντά στης 2350 kcal και βλέπεις ανάλογα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου.

    Πολλοί είναι οι παράγοντες που κολλάει ένας άνθρωπος σε μια δίαιτα οπότε πρέπει να κινηθείς ανάλογα και παίξε και λίγο με αναλογίες υδατάνθρακα και λίπος να βοηθήσεις έξτρα το μεταβολισμό σου.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    τωρα μπαινω 3η βδομαδα .ολες τις μερες φροντιζω να τροω 300 περιπου θερμιδες λιγοτερο απο τις 2500 2 φορες ξερω οτι σιγουρα εφτασα κοντα στις 2500 απο τις 16 μερες τωρα που κανω διατροφη . Ειχα ξεκινισει 87.4 κιλα τωρα ειμαι 88.4-5 ενω ειμαι σε θερμιδικο ελειμα 2 βδομαδες
    δηλαδη και ειμαι σε θερμιδικο ελειμα καιω και θερμιδες απο το περπατιμα και την προπονηση αλλα ειμαι πιο βαρης
    μου εχει φυγει το πριξιμο που ειχα στην κοιλια απο το φαη που ετρογα .στον καθρεφτη φαινομαι καλυτερα απο οτι πριν 2 βδομαδες .+ εχω δυναμωσει
    οσο για τα μακρος ειναι οπου νανε τωρα που κοιταξα .παιρνω 150-180 γραμμαρια προτεινης καθε μερα αλλα τα λιπαρα και οι υδατανθρακες ειναι οτι νανε καθε μερα σε ποσοστο

    Υπαρχει περιπτωσει να ειναι προοδος μεγαλυτερη απο την απολια λιπους?
    Η να γεμιζω νερα και για αυτο να μην πεφτει το βαρος

  4. #4
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Τι εννοείς ότι τα λιπαρά και οι υδατάνθρακες είναι ό,τι να 'ναι;

    Φίλε μου, δεν χρειάζεται να σε κοουτσάρει κάποιος. Το φόρουμ βρίθει πληροφοριών. Λίγο χρόνο ν' αφιερώσεις, θα βελτιώσεις πολύ ωραία τη διατροφή και το ασκησιολόγιό σου. Διάβασε τις σχετικές κατηγορίες, και ιδίως τα sticky θέματά τους. Τώρα, γι' αυτό που σε καίει, έβλεπες πρόοδο, ξεκίνησες κρεατίνη και βλέπεις ότι κόλλησες. Κατάλαβα σωστά; Αυτό είναι λόγω κρεατίνης, δεν είναι ότι κόλλησες. Συνέχισε την προσπάθειά σου.
    Last edited by astrosunnefo; 20-02-21 at 16:43.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    ενοω οτι δεν εχω καποιο συγκεκριμενω ποσοστο υδατανθρακα η λιπαρων που καταναλωνω μπορει μια μερα να φαω 30% προτεινη 50% υδατανθρακα και 20% λιπαρα την αλλη να ειναι 35% προτεινη 20% υδατανθρακα και 45% λιπαρα

  6. #6
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,642

    Default

    Quote Originally Posted by chr1sfrick View Post
    ενοω οτι δεν εχω καποιο συγκεκριμενω ποσοστο υδατανθρακα η λιπαρων που καταναλωνω μπορει μια μερα να φαω 30% προτεινη 50% υδατανθρακα και 20% λιπαρα την αλλη να ειναι 35% προτεινη 20% υδατανθρακα και 45% λιπαρα
    Προσωπικά δεν πιστεύω ότι η ημερήσια διακύμανση των μακροθρεπτικών παίζει μεγάλο ρόλο στην μεταβολή του βάρους πέρα από τυχόν διακυμάνσεις υγρών.
    Πράγματι κάποια όρια στα μακροθρεπτικά έχουν σημασία σε κάποια θέματα αλλά η μεταβολή του βάρους (πέρα από τα υγρά) είναι κυρίως θέμα ισοζυγίου θερμίδων.
    Η σταθερότητα των μακροθρεπτικών θα σου μειώσει τις ημερήσιες διακυμάνσεις λόγω υγρών και θα έχεις πιο σταθερή ένδειξη βάρους. Έχε υπόψη ότι παραπάνω ή λίγότεροι υδτάνθρακες απο τη συνηθισμένη ποσότητα που τρως ή και απότομη μεταβολή του νατρίου (αλάτι) μπορεί να επηρεάσει πολύ το βάρος λόγω υγρών.
    Το έλλειμμα που αναφέρεις είναι πολύ μικρό αν το συζητάς για απώλεια λίπους (με -300 θερμίδες θες 1 μήνα να χάσεις 1 κιλό λίπους).
    Υπάρχει πιθανότητα αν ξεκίνησες τώρα γυμναστική να γίνεται σωματική ανασύσταση και να αυξάνεις απότομα μυϊκή μάζα κυρίως μέσω αύξησης νερών και γλυκογόνου.
    Αν στόχος είναι η απώλεια θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερο έλλειμμα. 2500 θερμίδες δεν είναι πολλές αλλά ούτε και λίγες αν έχεις μέσο μεταβολισμό και στόχο την απώλεια. Αν δεν χάνεις με τις 2500 κόψε άλλες 200-300 και δες πως αντιδρά το σώμα σου σε επίπεδό μέσων όρων εβδομαδιαίων ζυγίσεων.
    Βάλε ένα στόχο (λχ απώλεια 0,5% την εβδομάδα) και προσπάθησε να το παρακολουθείς.
    Ενδεικτικά με το συνηθισμένο ποσό προτεινόμενων θερμίδων στο εξωτερικό για το βάρος σου η πρόταση για απώλεια λίπους θα ήταν 1950 θερμίδες (22 θερμίδες/κιλό).
    Rome wasn't built in a day

  7. #7
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    οντως πρεπει να κοψο κι αλλο σε θρεμιδες γιατι δεν πεφτω γραμμαριο
    σε τι θερμιδες προτεινεις να πεσω για να χανω ,5kg το βδομαδα ?

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by chr1sfrick View Post
    σε τι θερμιδες προτεινεις να πεσω για να χανω ,5kg το βδομαδα ?
    5 κιλά τη βδομάδα δεν υπάρχει περίπτωση.. Βάζε ρεαλιστικούς στόχους και πάρ'τα ένα ένα τα πράγματα.
    Είπες πως θα κάτσεις να φτιάξεις σταθερό διαιτολόγιο. Το έκανες;

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Oργάνωσε τη διατροφή σου και τρώγε ΣΤΑΘΕΡΑ ποσοστά μακροθρεπτικών και όχι τη μια μέρα έτσι και την άλλη αλλιώς.
    Μόνο έτσι θα ξέρεις τι αλλαγές να κάνεις στην πορεία. Δεν είναι μόνο θέμα θερμίδων αλλά και από που προέρχονται.

    Γράψε αναλυτικά μια μέρα διατροφική γιατί δεν είμαστε μόνο νούμερα.

    7 κιλά από την κρεατίνη δεν έχει πάρει κανένας..
    Αν δεν αφομοιώνεις σωστά ναι θα σου κρατήσει νερά αλλά άντε 1-2 τα οποία φεύγουν με το που την κόψεις.
    Αστην εκεί που είναι και δες πρώτα τη διατροφή και μετά πας στα συμπληρώματα.
    Last edited by Kardoula; 20-02-21 at 17:31.

  10. #10
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Το να το κάνεις μια δύο φορές μπορεί να τύχει σε όλους να μπερδέψουμε τα μάκρος λόγο λόγο κλπ καταλαβαίνεις.. Αλλά συνέχεια αχταρμά και έχεις ξεκινήση και κρεατίνη που όσο ναναι κρατάει και αυτή δεν νομίζω ότι κάνεις το καλύτερο συνδιασμό.

    Διάβασε στην ενότητα της διατροφής πολλά παραδείγματα άλλων παιδιών η το δικό μου και σίγουρα τους οδηγούς.. Αφού δουλεύεις όπως λες το MyfitnessPal είναι κρίμα να τρώως ότι ναναι που εγώ υποψιάζομαι ότι και την πρωτεΐνη μπορεί να την μπερδεύεις αραιά συχνά.. Κρατα ένα μοτίβο σταθερό για αρχή να δεις πως θα αντιδράσει το σώμα σου βάλε εσύ χειροκίνητα στο Myfitnesspal 40/40/20 και μετά από 2-3 εβδομάδες κράτα πρωτεΐνη σταθερά και σε συνδιασμό με την υποθερμιδική παίξε αργότερα ενδεικτικά 35/40/25 η και αργότερα 30/45/25 και θα δεις πρόοδο σίγουρα.

    Προσπάθησε να βρεις σίγουρα μιας και είσαι στην αρχή καθώς κάθε οργανισμός αλλάζει της σωστές θερμίδες συντήρησης ανεξάρτητα με της εξισώσεις και από εκεί από σωστή βαση να ξεκινήσεις την μείωση.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    ευχαριστω για τις πληροφοριες με κανατε να ξαναπιστεψω στον εαυτο μου. θα κατσω και θα βγαλω ενα εβδομαδιαιο πλανο διατροφης που θα ειναι σταθερο στα μακροθρεπτικα και θα ενημερωσω σε κανα 2 βδομαδες το thread ελπιζω με θετικα αποτελεσματα

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Φυσικά και να πιστεύεις στον εαυτό σου!
    Αλίμονο αν απογοητευοσουν τόσο εύκολα. Η γνώση εδώ θα σε βοηθήσει και θα ξεδιαλύνουν πολλά στο μυαλό σου.
    Ό,τι άλλο χρειαστεί να ρωτήσεις μη διστάσεις να το γράψεις εδώ.

  13. #13
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Καλησπερα και απο μενα.

    Εξ ορισμου, εαν εισαι σε ενεργειακο ελλειμα, ειτε απο φαγητο ειτε απο δραστηριοτητα, θα χασεις βαρος. Αυτος ειναι ο κανονας και υπαγομαστε ολα τα οντα.

    Το φαγητο ειναι ενας παραγοντας που τον ελεγχεις. Υπαρχουν παραγοντες που μπορει να επιρεασουν τις ζυγισεις που δεν τους ελεγχεις.

    Κοιμασαι σωστα? Για μενα το Νο1 που ολοι θα πρεπει να ασχοληθουν. Κακος υπνος, ειτε απο επιλογη ειτε λογο δουλειας, σημαινει κακη αναρρωση αρα και κακη ποιοτητα ζωης με στρες στο σωμα και επιπλεον υγρα.

    Νοιωθεις μυικο πιασιμο? Αν δεν προλαβαινεις να αναρρωνεις απ τις προπονησεις ειτε γιατι προπονεισαι πολυ συχνα ειτε γτ υπερβαλεις στην ποσοτητα η/και ενταση προπονησης και αυτο θα στρεσαρει το σωμα.

    Πως νοιωθεις? Εχεις στρες στην ζωη σου, καποια στεναχωρια καποια ενοια που σε βασανιζει περισσοτερο απ το κανονικο? Ολοι εχουμε ενοιες και προβληματα αλλα οταν παιζουν πρωταγωνιστικο ρολο περισσοτερο απ οτι συνηθως και στρεσσαρει το σωμα αλλα και επιρεαζει τον υπνο.

    Πριν λοιπον αγγιξεις παραγοντες που μπορεις να ελεξεις οπως φαγητο και δραστηριοτητα, καλο ειναι να κοιταξεις αν παραγοντες που ισως γλυστρανε απ το χερι σου, ειναι on point.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #14
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    αυτη την περιοδο μια χαρα ειμαι κοιμαμαι γυρος στις 8 ωρες συνηθως λιγο παραπανω
    και απο στρες. τις κλασικες ανησυχιες εχω .οχι κατι ιδιαιτερο

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Δική μου παρερμήνευση τότε..
    Και πάλι καλό είναι πρώτα να δομήσεις σωστά τα γεύματα με σταθερά μακροθρεπτικά, να το δουλέψεις για ένα διάστημα σε θερμίδες συντήρησης και μετά πας για έλλειμμα.
    Το σώμα πρέπει να μάθει σε σταθερά πράγματα για να 'αντιληφθεί" την μείωση στη συνέχεια.

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Τα μακροθρεπτικά σου είναι σταθερά; Αυτό είναι το θέμα όχι να τρως το ίδιο φαί μέχρι να το σιχαθείς.
    Γράψε τι τρως αναλυτικά, με το τσιγκέλι μας τα λες.

  17. #17
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    1 γευμα
    50γ βρωμη
    1 μπανανα μεγαλη
    1 scoop πρωτεινης
    250ml νερο
    15γ απο ενα σιροπη γιωτης σοκολατα με γύκαντικα φυσικης προελευσης (στεβια) 170 θερμιδες ανα 100 γ λεει


    γευμα 2
    200 ψημενο στηθος κοτοπουλο στο τηγανι με μιση κουταλια της σουπας ελαιολαδο
    200 ψητη πατατα στο φουρνο με 1.5 κουταλια ελαιολαδο στον αερα τις κανω
    100 φετα φετα τυρι
    2 φετες ψωμι του τοστ ολικης 63 θερμιδες λεει



    γευμα 3
    4 αυγα
    100 τονο κονσερβα σε νερο
    σαλατα μαρουλι οσο ειναι η σαλατιερα με μια κουταλια λαδι

    συνολικα τα macros ειναι
    141 γ υδατανθρακα 29%
    83 λιπαρα 38%
    158 πρωτεινη 33%

    περα απο το φαγητο μονο νερο πινω καθως δεν μου αρεσει ο καφες,αναψυκτικα,αλκοολ

    συνηθως τα γραμμαριο ειναι λιγο λιγοτερα στο κοτοπουλο και τις πατατες επειδης δεν μπορω να υπολογισω ακριβως ποσο βαρος θα χασουν στο ψησιμο αλλα

    μεχρι στιγμης τρωω το ιδιο 4 μερες απο αυριο θα αντικαταστισω το κοτοπουλο και την πατατα με ρυζι και μοσχαρισιο κιμα απαχο οσο γινεται .θα βρω τα γραμμαρια ωστε να ειναι στα ιδιο μακροθρεπτικα πανω κατω

    η μονη αμαρτια ειναι επειδη στις 20 ειχα γενεθλια μου εφερε η γιαγια 1 κιλο γεμιστα μπισκοτα οποτε τρωω 2 τη μερα ειναι περιπου 200 θερμιδες
    Last edited by chr1sfrick; 24-02-21 at 17:19.

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Kαταρχήν πολύχρονος για τα γενεθλια σου!
    Κατά δεύτερον , για να τα βάζουμε όλα στο τραπέζι...

    Θες να χάσεις βάρος και έχεις απογοητευτεί γιατί η ζυγαριά δεν κουνιέται.
    Θα κανείς σωστές επιλογές τροφών, όχι απλώς να ταιριάζουν στα μάκρος. Αυτό σημαίνει βγάλε για λίγο τη φέτα.. μιλάμε για το πιο λιπαρό τυρί που υπάρχει.. και βάλε καλύτερα αυτές τις θερμίδες σε κάτι άλλο.

    Τα κρεατικά κλπ θα τα μετράς ή ωμα ή μαγειρεμένα. Όσο και να βγει μαγειρεμένο δεν σε νοιάζει εσύ θα μετράς θερμίδες και μάκρος σε ωμη μορφή.


    Επίσης.. με 2 μπισκότα τη μέρα , πάλι δεν γίνεται δουλειά βρε αγόρι μου.. Πρέπει να υπάρχει ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ.
    Τα μπισκότα πάντα εκεί θα είναι δεν φεύγουν. Κάτσε κάνε τη διατροφή σου να δεις αν δουλεύει γιατί μια το ένα μια το άλλο δεν θα δεις στο τέλος τίποτα.

  19. #19
    New Member
    Join Date
    11-02-21
    Location
    Larissa
    Posts
    9

    Default

    με τι προτεινετε να αντικατσισω την φετα ?
    εγω ξεκινισα απο τι μπορω να φαω μακροχρονια για αυτο εχω κανει αυτες τις επιλογες . δηλαδη απο πρασινα λαχανικα τρωω μονο μαρουλι . επισης την φετα την επελεξα γιατι ειναι το αγαπημενο μου τυρι και μου φανηκε βολικη
    αλλες τροφες δεν μπορω να σκευτω αυτη τη στιγμη περα απο καποιο ψαρι (σολομο - σαρδελα) ως πυγη πρωτεινης και καλλων λιπαρων
    ειμαι ανοιχτος σε προτασεις για την βελτιωση της διατροφης αλλα ειμαι περιεργος στο φαγητο

    αντε τα μπισκοτα τα πεταξα

    αν και τωρα μετα το 2 γευμα δεν υπαρχει καποια ιδιεταιρη πινα αν και περπαταω καθε απογευμα 10 χιλιομετρα αυτο δεν ξερω πως να το ερμηνευσω
    Last edited by chr1sfrick; 24-02-21 at 21:15.

  20. #20
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by chr1sfrick View Post
    με τι προτεινετε να αντικατσισω την φετα ?
    Μπορείς να δοκιμάσεις την Freevia, βέβαια είναι ψιλοακριβούτσικη αλλα αρκετά κοντα γευστικά, λίγο πιο αλμυρή θα έλεγα.
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  21. #21
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Μπορείς να δοκιμάσεις την Freevia, βέβαια είναι ψιλοακριβούτσικη αλλα αρκετά κοντα γευστικά, λίγο πιο αλμυρή θα έλεγα.
    Την έχω δει αλλά δεν την έχω δοκιμάσει άμα είναι καλή.. Πάντως και το λευκό τυρί χαμηλών λιπαρών έστω είναι και αυτό καλύτερο από την κλασσική φέτα.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  22. #22


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ζυγαρια Μπανιου
    By spyros_1993 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 30-07-18, 09:13
  2. Ζυγαριά Λιπομέτρησης
    By Optimus Prime in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-13, 00:36
  3. Πώς να ερμηνεύσω τη ζυγαριά;
    By noucca in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 38
    Last Post: 11-07-13, 10:54
  4. Κόλλησε η Ζυγαριά
    By adiPREME in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 26-04-13, 21:56
  5. ζυγαρια λιπομετρησης!!
    By thanos4 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 17-03-13, 18:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •