Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    29-10-12
    Location
    Κύπρο
    Posts
    37

    Default Να Ρίξω Τις Θερμίδες Μου Για Γράμμωση;

    Γεια σας παιδιά είμαι 38 χρονών 1,83 και 75 κιλά. Εδώ κ κάποια χρόνια προσέχω αρκετά τη διατροφή μου και πριν ένα μήνα επισκέφθηκα διατροφολόγο. Από τις μετρήσεις βγήκε το λίπος μου είναι 9,9%( 7,5 κιλα) και μυική μαζα 85,6%(64,3κιλα) .ΒΜΙ 22,4
    Από εκείνη την μέρα ζυγίζω το τι τρώω ,κρατάω ημερολόγιο ,προσπαθώντας να έχω μια καθαρή διατροφή.
    Θερμίδες συντήρησης 2700. Από τους υπολογισμούς μου μέσος όρος θερμίδων είναι κοντά στις 2600(188 Πρωτείνη - 80 Λίπη)
    Να ρίξω κ άλλες θερμίδες για γράμμωση ?
    Κάνω 3 φορές βάρη(Full body / upper / lower) και 3 αέροβιο.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Καλησπερα, εγω στην θεση σου δεν θα εμπαινα σε απωλεια λιπους εισαι ηδη χαμηλα και δεν εχεις πολυ μυικοτητα για να δειξεις κατι αντιθετως δεν θα σου αρεσει και πολυ το αποτελεσμα. Εισαι σε μια πολυ καλη βαση για να αρχιζεις να βαζεις μυικη μαζα ωστε να εισαι σε ενα καλυτερο επιπεδο μετεπειτα με πολυ πιο ωραιο αποτελεσμα.
    Εγω θα το ξανα σκεφτομουν στην θεση σου.
    Για να σου απαντησω και στην ερωτηση σου ομως γιατι δεν γνωριζω και τον στοχο σου , θα μπορουσες να ξεκινησεις με μεγαλυτερο ελλειμα να εριχνες τις θερμιδες για αρχη στις 2.400 και απο κει και μετα βλεπεις στην πορεια απο μονος σου πως θα κινηθεις

  3. #3
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,645

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Καλησπερα, εγω στην θεση σου δεν θα εμπαινα σε απωλεια λιπους εισαι ηδη χαμηλα και δεν εχεις πολυ μυικοτητα για να δειξεις κατι αντιθετως δεν θα σου αρεσει και πολυ το αποτελεσμα. Εισαι σε μια πολυ καλη βαση για να αρχιζεις να βαζεις μυικη μαζα ωστε να εισαι σε ενα καλυτερο επιπεδο μετεπειτα με πολυ πιο ωραιο αποτελεσμα.
    Εγω θα το ξανα σκεφτομουν στην θεση σου.
    Για να σου απαντησω και στην ερωτηση σου ομως γιατι δεν γνωριζω και τον στοχο σου , θα μπορουσες να ξεκινησεις με μεγαλυτερο ελλειμα να εριχνες τις θερμιδες για αρχη στις 2.400 και απο κει και μετα βλεπεις στην πορεια απο μονος σου πως θα κινηθεις
    Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα
    Rome wasn't built in a day

  4. #4
    New Member
    Join Date
    29-10-12
    Location
    Κύπρο
    Posts
    37

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Στόχος μ είναι χρόνο με το χρόνο να βελτιώνομαι
    Για τωρά θέλω να γραμμώσω όσο μπορώ καλύτερα το κορμί μου και από χειμώνα θέλω να προσπαθήσω να βάλω κιλά και να μπορέσω να φτάσω κοντά στα 80 κιλά.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Είσαι ήδη χαμηλά σε λίπος. Άμα μπεις σε δίαιτα θα χάσεις κι αυτά που έχεις βρε φίλε μου και το χειμώνα θα ξεκινήσεις πάλι φτου κι απ την αρχή..
    Συμφωνώ με τον Γρηγόρη.
    Κάνε λίγο υπομονή να ανοίξουν τα γυμναστήρια να κάνεις σωστές προπονήσεις να βάλεις κρέας πάνω σου και στο ίδιο λίπος θα. φαίνεσαι καλύτερος. Εκτός αν θες να "γραμμώσεις" (τα εισαγωγικά δεν είναι τυχαία) λόγω παραλίας.

    Στην τελική, κάνε αυτό που κάνει εσένα να αισθάνεσαι καλά, αν θες να κάνεις δίαιτα κάνε, εμείς απλώς τα βάζουμε όλα στο τραπέζι.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    29-10-12
    Location
    Κύπρο
    Posts
    37

    Default

    Ευχαριστώ Kardoula.
    Θα συνεχίσω ισοθερμιδικά και κάποιες μέρες υπερθεμιδικά με σωστή διατροφή , προπόνηση με βάρη και αερόβια.Θα επανέλθω ευχαριστώ ξανά κ τα λέμε παιδιά.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πώς να ρίξω τα κιλά - kickboxing
    By TzinaJoe in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 21-07-19, 16:50
  2. Replies: 5
    Last Post: 08-03-15, 00:04
  3. Πόσες Θερμίδες Την Ημέρα Για Γράμμωση;
    By Alex Shang in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 20-10-14, 16:19
  4. Υγρές Θερμίδες Στη Γράμμωση
    By dimi1991 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 27-05-14, 11:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •