Καλές προπονήσεις + μέτρια διατροφή + muscle memory =
progress3anon.jpg

21 ετων, υψος 1.79, στην πρωτη φωτο ειμαι περιπου 72 κιλα, στην τελευταια 75.5. Γυμναζομουν αρκετα χρονια αλλα απο τον απριλιο του 2020 λογω του κλεισιματος των γυμναστηριων εχασα ολο το motivation και αφησα το σωμα μου να ατροφησει τελειως, με αποτελεσμα να μεινω οδοντολυφιδας οπως φαινεται στην πρωτη φωτο. Καποια στιγμη βαρεθηκα να μου λενε θειες και θειοι "Καλε πως αδυνατισες ετσι; Μην αδυνατισεις αλλο!" και ειπα να κανω το comeback καπου το Νοεμβρη, οπου ημουν μαλλον ακομα πιο αδυνατος απο την πρωτη φωτο. Μαζεψαμε ο,τι λιγο γυμναστηριακο εξοπλισμο ειχαμε εγω και ενα φιλαρακι και αρχισαμε τις προπονησεις. Προπονηση γυρω στις 5 φορες τη βδομαδα, στηθος-δικεφαλα, πλατη-τρικεφαλα, ωμους-χερια, γενικα παιχτηκε πολυ χερι και καθολου ποδι . (μη με δειρετε, αφενος δεν ειχαμε πολλα κιλα για να παιξουμε σωστα ποδια, αφετερου εχω θεμα στην πλατη που με κανει να χρειαζομαι μηχανηματα στο leg day).

Διατροφη ο,τι μαγειρεψει η μαμα + 1 σκουπ whey σε νερο τις μερες που εκανα προπονηση + γιαουρτια, ομελετες, γαλατα με βρωμη οποτε χρειαζοταν να συμπληρωσω παραπανω πρωτεινη αν ειχαμε πχ φασολακια για φαγητο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα, νομιζω πως πηρα ποιοτικα κιλα (βεβαια λογω ηλικιας και muscle memory παιζω το παιχνιδι στο easy mode).

Και για να κανω το αιωνιο αναπαντητο ερωτημα, συνεχιζω lean gains η κανω μια μικρη διαιτα για να κατεβω κομματια στην παραλια; Bulk or cut;;;