Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default Φωτογραφίες από το "home gym" μας!

    Ανοίγω αυτό το θέμα για να ανεβάσει ο καθένας φωτογραφία από το home gym του. Δεδομένου της κατάστασης των ημερών μας και...η κουτσή Μαρία θα έφτιαξε από ένα home gym.

    Κάνω την αρχή με μια δική μου φωτογραφία.

    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Junior Bodybuilder GIORGOS1987's Avatar
    Join Date
    23-06-18
    Posts
    198

    Default

    Home gym σταθερά!!


  3. #3
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Homegym εδώ και χρόνια...
    Do or Do Not

  4. #4
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Περσινή φωτογραφία, από τότε έχω πάρει κι άλλα πράγματα (Kettlebell, λάστιχα κτλ) θα ανεβάσω κάποια στιγμή και ανανεωμένη!

    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Πολύ όμορφα home gym παιδιά!

    @giorgos1987 ηθελα να έβαζα μια κατασκευή στον τοίχο που έχεις για μονόζυγο/δίζυγο για εξοικονόμηση χώρου, αλλά την φοβόμουν. Είναι γερό; Φαντάζομαι παίζει ρόλο και ο τοίχος που θα το βάλεις.

  6. #6
    Junior Bodybuilder GIORGOS1987's Avatar
    Join Date
    23-06-18
    Posts
    198

    Default

    Είναι πολύ γερό, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Μπήκαν τα σωστά ουπα, επομένως δεν υπάρχει κανένα θέμα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Και το δικό μου σπιτικο γυμναστήριο.
    (Τους 20 κιλους δίσκους τους χρησιμοποιώ και για βάση για χαμηλή τροχαλια).


  8. #8
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Για την χαμηλή τροχαλία έχεις τρυπήσει πάτωμα ; Μπορείς να βάλεις μια φωτο την εγκατάσταση ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Για την χαμηλή τροχαλία έχεις τρυπήσει πάτωμα ; Μπορείς να βάλεις μια φωτο την εγκατάσταση ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Λογικά αντί να τρυπήσει πάτωμα, χρησιμοποιεί τους δίσκους σαν βάρος για να κρατάει την χαμηλή τροχαλία στο έδαφος.
    Do or Do Not

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Οπως τα λέει ο Βαγγέλης. Δεν έχω τρυπήσει τίποτα.

    Έχω 2 τροχαλιες. Η μία πάνω στο μονόζυγο.
    Η άλλη κάτω. Συνδέω με γατζο τα δύο συρματοσχοινα, μετά πέρασα τον πυρο μεσα από τους 2 20κιλους δίσκους για σταθερότητα και στην άκρη του έβαλα την τροχαλια.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Οπως τα λέει ο Βαγγέλης. Δεν έχω τρυπήσει τίποτα.

    Έχω 2 τροχαλιες. Η μία πάνω στο μονόζυγο.
    Η άλλη κάτω. Συνδέω με γατζο τα δύο συρματοσχοινα, μετά πέρασα τον πυρο μεσα από τους 2 20κιλους δίσκους για σταθερότητα και στην άκρη του έβαλα την τροχαλια.
    Ωραίο καταλαβα ευχαριστώ !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Kardoula; 09-01-22 at 13:30.

  12. #12
    Junior Bodybuilder vasterD's Avatar
    Join Date
    14-12-14
    Posts
    144

    Default

    το δικο μου home gym εδώ παιδιά όποιος θέλει να δεί..
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=51709

  13. #13
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Εξαιρετικό home gym με ποιοτικό εξοπλισμό επαγγελματικών προδιαγραφών!!! Αν κάνεις και τις αλλαγές και προσθέσεις που θες θα μιλάμε για ένα σχεδόν ολοκληρωμένο γυμναστήριο. Έχεις ρίξει αρκετό χρήμα! Μπράβο φίλε!!!

    Σχετικά με το Σταντ για τους δίσκους βλέπω ότι έχεις 8 20κιλους δίσκους και μερικούς ακόμα λιγότερα κιλά. Αν μείνεις σε αυτούς που έχεις , το τριγωνικό Σταντ για δίσκους που έχει 50 ευρώ είναι μια χαρά για να τοποθετήσεις τα κιλά σου. Βάζεις 4 20κιλους δίσκους στην κάτω μια πλευρά και 4 20κιλους δίσκους στην κάτω της άλλης πλευράς άνετα και έχεις άλλες 5 υποδοχές να τοποθετήσεις τους υπόλοιπους δίσκους σου. Στο λέω εγγυημένα ότι σε αυτό το μικρό στο μάτι τριγωνικό Σταντ μπορείς να το φορτώσεις με αρκετούς δίσκους. Δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε άλλη λύση πιο μεγάλης κατασκευής και πιο ακριβής.
    Last edited by Berlyn; 18-01-22 at 16:41.

  14. #14
    New Member
    Join Date
    21-10-18
    Posts
    75

    Default

    καρδουλα επειδη ειμαι σε διλλημα για το αν πρεπει να βαλω ρακ ή ορθοστατες, εσενα σου εχει τυχει να κολλησεις στα καθισματα και να μη μπορεις να σηκωθεις?

  15. #15
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Και το δικό μου σπιτικο γυμναστήριο.
    (Τους 20 κιλους δίσκους τους χρησιμοποιώ και για βάση για χαμηλή τροχαλια).
    Πολύ καλός εξοπλισμός Ειρήνη μπράβο ρε συ βέβαια εσύ έχεις και ένα ατού που οι άλλοι δεν έχουν... Την ψιψινελ φυσικά...
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ευχαριστώ Γιώργο!

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    βέβαια εσύ έχεις και ένα ατού που οι άλλοι δεν έχουν... Την ψιψινελ φυσικά...
    6 ψιψινέλια έχω, πολυκοσμία κάθε φορά στην προπόνηση, τουλάχιστον έχω σπότερ

  17. #17
    Junior Bodybuilder vasterD's Avatar
    Join Date
    14-12-14
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Εξαιρετικό home gym με ποιοτικό εξοπλισμό επαγγελματικών προδιαγραφών!!! Αν κάνεις και τις αλλαγές και προσθέσεις που θες θα μιλάμε για ένα σχεδόν ολοκληρωμένο γυμναστήριο. Έχεις ρίξει αρκετό χρήμα! Μπράβο φίλε!!!

    Σχετικά με το Σταντ για τους δίσκους βλέπω ότι έχεις 8 20κιλους δίσκους και μερικούς ακόμα λιγότερα κιλά. Αν μείνεις σε αυτούς που έχεις , το τριγωνικό Σταντ για δίσκους που έχει 50 ευρώ είναι μια χαρά για να τοποθετήσεις τα κιλά σου. Βάζεις 4 20κιλους δίσκους στην κάτω μια πλευρά και 4 20κιλους δίσκους στην κάτω της άλλης πλευράς άνετα και έχεις άλλες 5 υποδοχές να τοποθετήσεις τους υπόλοιπους δίσκους σου. Στο λέω εγγυημένα ότι σε αυτό το μικρό στο μάτι τριγωνικό Σταντ μπορείς να το φορτώσεις με αρκετούς δίσκους. Δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε άλλη λύση πιο μεγάλης κατασκευής και πιο ακριβής.

    τωρα ειδα το ποστ σου φιλε, αν ενοεις αυτο εδω το τριγωνικο
    https://www.skroutz.gr/s/31699099/X-FIT-06-003-243-%CE%92%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%94%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%92%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%9F%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85.html

    πηγα σε καταστημα εξτριμ ''αγκαλια'' με τους δισκους μου, και δεν χωρουσαν ο ενας ''πανω'' απο τον αλλο στην αριστερη διπλη πλευρα... υπαρχει καποια αλλη λυση;

  18. #18
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default


    Μερικές αναβαθμίσεις, λεπτομέρειες σε νεα βίντεο!
    Do or Do Not

  19. #19
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by vasterD View Post
    τωρα ειδα το ποστ σου φιλε, αν ενοεις αυτο εδω το τριγωνικο
    https://www.skroutz.gr/s/31699099/X-FIT-06-003-243-%CE%92%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%94%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%92%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%9F%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85.html

    πηγα σε καταστημα εξτριμ ''αγκαλια'' με τους δισκους μου, και δεν χωρουσαν ο ενας ''πανω'' απο τον αλλο στην αριστερη διπλη πλευρα... υπαρχει καποια αλλη λυση;
    Εννοείς ότι στην πλευρά που σου δείχνω στην φωτογραφία με τις δύο ράβδους δεν υπήρχε ένα κενό μεταξύ των δίσκων αλλά έβρισκαν; Οι δικοί μου δίσκοι έχουν διάμετρο στρογγυλά 34 εκατοστά. Τι διάμετρο έχουν οι δικοί σου;
    Attached Images Attached Images

  20. #20
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Μια άλλη λύση είναι να πας στο αντίπαλο δέος του καταστηματος-αλυσιδας που πηγές που έχουν κι εκεί ένα Σταντ (δες εικόνα) με μεγαλύτερες αποστάσεις μεταξύ των ράβδων (και κατά συνέπεια δύο λιγότερες ράβδους) με 85 ευρώ όμως (αλλά καλύτερης κατασκευής).

  21. #21
    Junior Bodybuilder vasterD's Avatar
    Join Date
    14-12-14
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Εννοείς ότι στην πλευρά που σου δείχνω στην φωτογραφία με τις δύο ράβδους δεν υπήρχε ένα κενό μεταξύ των δίσκων αλλά έβρισκαν; Οι δικοί μου δίσκοι έχουν διάμετρο στρογγυλά 34 εκατοστά. Τι διάμετρο έχουν οι δικοί σου;

    χαχα οχι ρε φιλε τι 34 εκατοστα, εμενα εχουν ολυμπιακου τυπου διαστάσεις, η διαμετρος στα 20αρια ειναι 44.2 εκατοστά!

  22. #22
    Junior Bodybuilder vasterD's Avatar
    Join Date
    14-12-14
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Μια άλλη λύση είναι να πας στο αντίπαλο δέος του καταστηματος-αλυσιδας που πηγές που έχουν κι εκεί ένα Σταντ (δες εικόνα) με μεγαλύτερες αποστάσεις μεταξύ των ράβδων (και κατά συνέπεια δύο λιγότερες ράβδους) με 85 ευρώ όμως (αλλά καλύτερης κατασκευής).
    το ειδα και αυτο φιλε, αλλα φοβαμαι μηπως και αυτο δεν μου κανουν για λιγο..δε μπορω να υπολογισω την αποσταση απο την μια ''ραβδο'' στην αλλη..

  23. #23
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Έχω δει ότι έχεις 8 20 κιλους δίσκους, επομένως αν έβαζες 4 δίσκους από την μια πλευρά με τις δύο ράβδους και τους άλλους 4 δίσκους από την αλλη πλευρά με τις τρεις ράβδους (αχρηστεύοντας την μεσαία ράβδο) όπως σου δείχνω στην εικόνα δεν διορθώνεται το πρόβλημα; Δεν χρειάζεται να βάλεις όλους τους 20 κιλους δίσκους από την μια πλευρά. Σου περισσεύουν και 4 ακόμη ράβδοι για να βάλεις τους υπόλοιπους μικρότερους δίσκους που έχεις. Εκτός αν έχουν αρκετό πάχος οι 20κιλοι δίσκοι και η κάθε ράβδος δεχεται λιγότερους από 4 δίσκους. Κάθε ράβδος έχει μήκος 20 εκατοστά
    Attached Images Attached Images


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνώμες αν η "whey gold standard" που έχω αγοράσει είναι original
    By Gonen in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-17, 21:25
  2. Προϊόν που "εξαφανίζει" το "μπυροκοίλι" σε 4-6 εβδομάδες
    By George239 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 07-10-12, 20:28
  3. Μιά Μέρα Ότι "Τραβάει και Μία 'Οτι "Σπρώχνει" (bigsteve)
    By kreator in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 14-04-12, 19:44
  4. Μυικο "πιασιμο"-"κρακ-κρακ"
    By dimitris.king in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-11, 13:54
  5. Mr. Κρήτη - "Greek King" - Κυριακή 15 Μαϊου - Φωτό & Videos!!
    By kouvidis.87 in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 38
    Last Post: 20-05-11, 16:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •