Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 42

Threaded View

  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-11-19
    Posts
    137

    Default Ημερολόγιο του Άγγελου

    Καλησπέρα και από εμένα , χρόνια πολλά και ευχαριστώ για τον χώρο της σελίδας!

    Σκέφτηκα να φτιάξω κι εγώ ένα ημερολόγιο, περισσότερο για να έχω ένα έξτρα κίνητρο να ακολουθήσω τη δίαιτα μου αλλά και την προπονηση μιας και έχω κάποια θέματα !

    Θα ήθελα να πω μερικά πράγματα πρώτα, χωρίς να θέλω να σας κουρασω!

    1) είμαι 28,5 χρόνων, 1.65 ύψος, 68 κιλα και ασχολούμαι με τη γυμναστική πολλά χρόνια και ειδικότερα με βάρη μια 6ετια με κάποια διαλείμματα κατά περιόδους. Περασα και ενα βαρυ χειρουργειο αχιλλειου τενοντα(πριν 3 χρονια) , εχω καποια κουσουρια ακομα αλλα παμε καλα!

    2) Έχω υποθυροειδισμο(παίρνω τ4 για να υπάρξει ρύθμιση) και αντιψυχωσικο, αντικαταθληπτικο και αγχολυτικό ( έχω γίνει χημείο του κράτους εδώ και 2,5 χρόνια :P) . Αυτά τα χάπια χαλάνε το μεταβολισμό, ανοίγουν πάρα πολύ την όρεξη για υδατάνθρακες και κρατάνε πολλά υγρά στο στομάχι. Με την κετο έχω ρυθμίσει την όρεξη σε μεγάλο βαθμό (,ακολουθώ κετο με περίπου 1900 θερμιδες ). Επίσης, η γιατρός μου τόνισε ότι λόγω του αντιψυχωσικού, δε μεταβολίζω πολύ καλα τους υδατάνθρακες οπότε είναι λογικό επακόλουθο η κατακράτηση υγρών!

    3) Ανέβασα μια φωτογραφία στο προφίλ, περισσότερο για να φαίνεται από που ξεκινάω! Ελπίζω να τηρήσω το παραπάνω πρόγραμμα.

    4) Κάνω 6 φορές τη βδομάδα βάρη για περίπου 40 λεπτά, πολύ στοχευμένα , με πολύ μικρά διαλείμματα. Μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα και HIIT, αλλά πλέον το σταμάτησα λόγω έλλειψης χρόνου αν και ίσως πρέπει να το αρχίσω ξανά

    5) Δεν πηγαίνω σε γυμανστηριο, εχω βαρη στο υπογειο του σπιτιου μου. Συγκεκριμενα, 1 μονοζυγο με ανοιχτη/κλειστη λαβη, 2 αλτηρες που γεμιζουν με βαρη, δυζυγο, ευθεια μπαρα και στραβομπαρα, ορθοστατες και εναν παγκο.

    Τα υπόλοιπα θα τα αναφέρω στη συνέχεια!
    Last edited by Metallas; 21-04-22 at 18:13.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το ημερολόγιο μου!
    By DimitrisKtm in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 05-06-19, 17:05
  2. Το ημερολογιο μου
    By kos7 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-16, 20:58
  3. Το Ημερολόγιο Μου
    By MikeSev in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 08-08-13, 23:27
  4. Το ημερολόγιο μου
    By nina papaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 583
    Last Post: 13-07-12, 19:22
  5. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 22:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •