Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default Διατροφη και βραδυνη προπονηση;

    Εχω καποιο απορια. Μερικες φορες, οταν δεν προλαβαινω η κανω μονο την μιση προπονηση το απογευμα το τελειωνω αργα το βραδυ πριν απο τον υπνο. Το τελευταιο μου γευμα ειναι στης 19.30 περιπου και εχει αρκετη (νομηζω) πρωτεινη και υδατανθρακα, και ετσι μπορει να μην θελω σνακ ουτε πριν ουτε μετα απο την προπονηση. Οταν το κανω προπωνηση χωρις σνακ ειμαι κουρελη το επομενο πρωι οποτε μαλλον κατι θελω τελικα.
    Να φαω το σνακ πριν απο την γυμναστικη ακομα και αν δεν πιναω; Η να το φαω μετα; Και τι να επιλεξω; Γιαουρτι με βρωμη και ξηρους καρπους η αυγο η τυρι η κατι αλλο;
    Για παραδειμα το βραδυνο μου χθες ηταν τονο με φασολακια και κινοα και λαχανοσαλατα. Μετα απο αυτο δεν εφαγα κανενα σνακ πριν η μετα την γυμναστηκη γιατι δεν πιναγα καθολου. Εκανα μηση ωρα κοιλιακους και κορμο γενηκως με λιγα βαρη, επεσα για υπνο και τωρα ειμαι ακρως κουρασμενη. Κοιμηθηκα 7 ωρες οποτε δεν φταιει αυτο....

  2. #2
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,651

    Default

    Εγώ και όταν έκανα αργά γυμναστική έτρωγα το βραδινό μετά. Αν είχα να διαλέξει σνακ πριν ή μετά την προπόνηση θα προτιμούσα μετά.
    Rome wasn't built in a day

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πάντα μα πάντα θα τρως πριν και μετά την προπόνηση. Είτε κανονικό γεύμα είτε ένα μικρό σνακ.

    Τι ώρα κοιμάσαι και τρως το τελευταίο σου γεύμα τόσο νωρίς;!

  4. #4
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default

    Σε κανονικες συνθηκες κοιμαμαι 9.30 με 10.30, τωρα αν κανω προπονηση τοτε στης 12.00 περιπου.
    Τρωω νωρις το βραδινο γιατι και τα υπολοιπα γευματα τα τρωω νωρις.
    Δηλαδη 5.30 πρωινο, 12.00- 1.00 μεσημεριανο 7.30-8.30 βραδινο και καποσα σνακ ενδιαμεσα εξερταται το τι εχω φαει και αν πιναω.
    Επησης πριν και μετα την προπονηση να φαω το σνακ ακομα και αν δεν πιναω καθολου;

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Nαι, το σώμα ειδικά μετά τα βάρη πρέπει να τραφεί για να ξεκινήσει η ανάρρωση και η αναδόμηση των μυών.
    Εγώ μετά την προπόνηση πεινάω σαν λύκος, το ίδιο μου το σώμα φωνάζει πως θέλει φαγητό.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 09-10-13, 20:27
  2. Αλλαγή ωρας προπόνησης και γευματα (βραδυνη προπόνηση)
    By ggeorge in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 08-07-11, 08:03
  3. Καθαρή Βραδυνή Πρωτεϊνη
    By Psixasthenis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 12-11-10, 21:30
  4. Βραδύνη Έξοδος
    By eidolara in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 12-04-05, 04:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •