Καλησπέρα σε όλους,
Με λένε Κατερίνα είμαι 35 χρόνων κ αποφάσισα να γίνω μέλος μιας μεγάλης κ σεβαστής ομάδας όπως οι bodybuilder's.
Θα σας πω λίγα λόγια για μένα κ θα εκφράσω τις απορίες μου επειδή θεωρώ ότι οι δικοί σας γνώση θα με ξεμπερδεψει κ θα με βοηθήσει να πετύχω τον στόχο μου πιο άμεσα.
Τα τελευταία τρία χρόνια κάνω προπόνηση crossfit τέσσερις φορές την βδομάδα.
Τους τελευταίους τρεις μήνες αποφάσισα να ασχοληθώ με το bodybuilding κ την μυϊκή υπερτροφία.
Όποτε κάνω personal για να πετύχω αυτό τον σκοπό αν κ τρεις μήνες κατανοώ ότι είναι πολύ πολύ νωρίς για να έχω ένα αποτέλεσμα.
Όμως είναι περίοδοι που έχω καλή απόδοση κ περίοδοι που πέφτει η μένει σταθερή.
Ο προπονητής μου λέει ότι φταίει η διατροφή επειδή αυξάνεται ο βαθμός δυσκολίας στην προπόνηση κ ίσως αρχίζω να καίω κ παραπάνω θερμίδες χρειάζομαι παραπάνω φαγητό.
Η αλήθεια είναι ότι πεινάω κάθε δυόμιση με τρεις ώρες κ τα γεύματα στη διατροφή μου γίνονται κάθε τέσσερις ώρες αλλιώς δεν βγαίνει.
Για παράδειγμα ετρωγα 180 γρ πατάτα κ τρώω 360 τωρα κ ο προπονητής μου είπε να διπλασιάσω τον υδατανθρακα σε όλη την διατροφή κ ότι οι 1800 θερμίδες που έχει τώρα η διατροφή μου είναι λίγες.
Παρακάτω στέλνω μια ενδεικτική μέρα διατροφής μου.

Πρωινό
Κουακεροπιτα με 2 αυγό κ 2 ασπραδια 20γρ βρώμη 1 μήλο 1κουταλθα φυστικοβουτυρο.
1 ποτήρι γάλα
Δεκατιανο 1κρακερ 30γρ τυρί κ ένα μήλο

Μεσημεριανό
150γρ μοσχάρι με 180 γρ πατάτα κ σαλατα
Απόγευματινο 1 γιαούρτι με 6 κάσιους κ μελι

Βραδινό 120 γρ μοσχάρι με 180 πατάτα κ σαλατα
Είναι αρκετά γ
Αυτά για να πάρω μυϊκά κιλά;

Να σημειώσω ότι ξεκίνησα τη διατροφή στα
59 κιλά με σκοπό να πάω 63 κ τώρα είμαι 57.
Έχω χάσει λίπος αλλά η μυϊκή μάζα μένει σταθερή.
Καίω 1400 θερμίδες σε κατάσταση ηρεμίας
Είναι καλά;
Η πρέπει να παίρνω 2500 θερμίδες τη μέρα για το στόχο μου;
Η διατροφή που υπάρχει στο site θα με καλύψεινα την δοκιμασω η δεν κάνει για όλους;

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.