Γειά χαρά σε όλους σας....με λένε Γιώργο και είμαι 39 χρόνων.

Πριν 4 μήνες άρχισα μια προσπάθεια ή μάλλον πήρα μια απόφαση να αλλάξω το σώμα μου,τότε ήμουν 117 κιλά και τώρα πλέον με διατροφή και πολύ πολύ γυμναστικη έχω φτάσει τα 82 με πολύ κόπο και ιδρώτα....

Νομίζω έχω φτάσει σε μια κρίσιμη στιγμή για αυτό παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα σας πως να συνεχίσω και να πετύχω τον στόχο μου....

Ύψος: 170
Βαρος: 82
BMI : 1900
Ποσοστο λιπους : 23%(σπλάχνων 11%)...

Η ερώτηση μου είναι η εξής....
Πως μπορώ να συνεχίσω από δω και πέρα για να κατεβασω το λιπος μου σε ένα καλό ποσοστό χωρίς όμως να γίνω τελείως λεπτός?(παλαιότερα έτρεχα πάρα πολύ με αποτέλεσμα να φτάσω τα 66 κιλά και είναι κάτι το οποίο θέλω να αποφύγω)...

Να διευκρινίσω ότι η διατροφή μου είναι υποθερμιδικη γύρω στις 1500 με 1600 αυτή την στιγμή....

Η γυμναστική που κάνω είναι η εξής....

3 φορές Βάρη και 3 φορές τρέξιμο την εβδομάδα με διατροφή(κοτόπουλο,τόνος,ρύζι,σαλάτα,προιντα ολικής άλεσης,ανά 3 ώρες κοιτώντας να συμπληρώνω τα απαραίτητα γραμμάρια πρωτεΐνης)....και υποθερμιδικη σε σχέση με αυτά που καίω....εάν κάνω κάτι λάθος ή έχω κάποια έλλειψη σε αυτά που λέω παρακαλώ διορθώστε με....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πολλά πολλά συγχαρητήρια για το φόρουμ,πολύ χρήσιμες και αξιόλογες πληροφορίες συμβουλές....