Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default Μινι κεικ με ανθοτυρο (γλυκο)

    Καινουργιο πειραμα που εχει τις βασεις απο την πατρηδα μου (ουγγαρια) που το χρησιμοποιουν ευραιος το ανθοτυρο (η κατι που μοιαζει αρκετα).
    Λοιπων τα υλικα μας
    250γρ ανθοτυρο, 3 αυγα, 50γρ μπανανα, 100γρ αλευρη με βακινγ (εβαλα με βρωμη της γιωτης), υσμα απο ενα λεμοννι, 0,5 κγλ βακινγγ, 70γρ ζαχαρη (εβαλα φρουκτοζη).
    Ανακκατευω τηην λιωμενη μπανανα με την ζαχαρη, προσθεττω τηηην αλευυρη σταδιακα και μετα ολλα τα υπολοιπα. Καλο ειναι να το ανακατευουμε με μπλεντερ για να μην εχει σβολους. Τα ψηνω σε προθερμενομενο φουρνο στους 180 για 25 λεπτα περιπου.
    Βγαινουν 10 τεμ (μικρα) και το ενα εχει 6γρ πρωτεινη.

    20.jpg

  2. #2
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default

    Ενα μικρο υπδατε, τα χαρτακια μου κολησαν στα κεκακια οποτε μαλλον θελει και λιγο λαδακι το ζημαρι θεωρητικα τοτε θα ειναι καλητερα. Εγυνε και ενα μικρο προβληματακι με τα κεκακια. Εγω σαν αφελης που ειμαι σε αυτα, τα αφησα σε σακουλιτσα (ανοιχτη) στο τραπεζι και οσοι ωρα λυπαμε απο το σπιτι το απογευμα η γατα μας τα δοκημασε και της αρεσαν δυστυχώς, οποτε τωρα ειναι ολλα δαγκωμένα - γλημενα απο πανω. Ουτε που προλαβα να τα δοκημασω....παντως μυρηζαν πολυ ωραια....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Δυο μίνι συνταγές
    By ikamak in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 07-10-06, 06:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •