Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 377
  1. #31
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    επανέρχομαι .. δεν τα πήγα πολύ καλά νιώθω αδύναμη ευχομαι να είναι λόγω της ίωσης ..

    1 χλμ 8:30
    2 χλμ 8:53
    3 χλμ 9:29
    Το πρώτο μου πάνω από 20 λεπτά

  2. #32
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Ίσως δεν είχες τόσες δυνάμεις, σε σχέση με τα προηγούμενα που έχεις κάνει.

    Μην το βλέπεις σαν test ή διαγώνισμα. Είναι απλώς μια προπόνηση!

    Αύριο ρεπό (δρομικό), και θα ξανακάνεις την ίδια προπόνηση, την Τετάρτη. Μην προσπαθείς να πηγαίνεις καλύτερα κάθε φορά. Δεν γίνεται αυτό.

    Μην μπεις στον πειρασμό να τρέξεις αύριο!

  3. #33
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    εντάξει .. Ευχαριστω παρά πολύ ? Καλό βράδυ

  4. #34
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Καλή ξεκούραση!

  5. #35
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Καλησπέρα κ πάλι ..
    1 χλμ 8:22
    2 χλμ 8:35
    3 χλμ 8:50

    πως το βλέπετε ; πολύ χάλια ; πήρα κ τον γιατρό τηλ γιατί με πονάει παρά πολύ κατά την έκταση κ την κάμψη , έκλεισα μανγητικη για την παρασκευή . Βέβαια πίνω ακόμη αντιβίωση έως την τρίτη για τον λαιμο μου ελπίζω να πάω καλύτερα . Αύριο το στάδιο θα είναι κλειστό δεν μπορω να παω , όποτε να παω παρασκευή και σάββατο ;

  6. #36
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Είπαμε ότι πρέπει να σταματήσεις να αντιμετωπίζεις την προπόνηση, σαν ένα είδος test!
    Τι μπορεί να άλλαξε από προχθές που έτρεξες, ώστε σήμερα να αποδώσεις (αρκετά) καλύτερα; Τίποτα δεν άλλαξε!
    Η αθλητική απόδοση, ειδικά σε μονοδιάστατες αθλητικές δραστηριότητες, όπως το τρέξιμο, δεν είναι ζαριά, δεν υπάρχει τυχαιότητα, θετική ή αρνητική. Το σώμα αποδίδει αυτό που βιολογικά μπορεί να αποδώσει!
    Μόνο όταν έχεις συσωρρεύσει (κατάλληλη) προπόνηση για κάποιο χρονικό διάστημα, θα αρχίσεις να βλέπεις κάποια διαφορά στην απόδοση.

    Αυτά όμως είναι δευτερεύοντα, μπροστά στην κατάσταση του ποδιού σου. Η συμβουλή μου, την οποία ελπίζω να ακολουθήσεις, είναι να μην κάνεις καμμία προπόνηση, πριν δεις το αποτέλεσμα της μαγνητικής και ακούσεις την σχετική συμβουλή του θεράποντος ιατρού!

    Μετά, εδώ είμαστε!

  7. #37
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Έχετε απολυτο δίκιο .. Σας ευχαριστω θερμά για τις συμβουλές .. θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα . Καλό βράδυ !

  8. #38
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    ΟΚ, θα περιμένω νέα σου!

  9. #39
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by angelik View Post
    Καλησπέρα κ πάλι ..
    1 χλμ 8:22
    2 χλμ 8:35
    3 χλμ 8:50

    πως το βλέπετε ; πολύ χάλια ; πήρα κ τον γιατρό τηλ γιατί με πονάει παρά πολύ κατά την έκταση κ την κάμψη , έκλεισα μανγητικη για την παρασκευή . Βέβαια πίνω ακόμη αντιβίωση έως την τρίτη για τον λαιμο μου ελπίζω να πάω καλύτερα . Αύριο το στάδιο θα είναι κλειστό δεν μπορω να παω , όποτε να παω παρασκευή και σάββατο ;
    Ελπίζω να μην κάνω παρεμβολή στις πολύ καλές οδηγίες του Quarter,
    ήθελα να προσθέσω ότι είναι σημαντικό να τρέχεις όλη την απόσταση σου με τον ίδιο ρυθμό (που δε θα σε κουράζει βέβαια) δηλαδή, βλέποντας τους χρόνους σου, με 3.30 το γύρο σίγουρα βγάζεις 1,5 - 2 χλμ
    Ο σταθερός ρυθμός σε βοηθάει να βρείς το άνετο πάτημα που δε θα καταπονεί το πόδι σου, όπως και την αναπνοή σου.
    Φυσικά προυπόθεση είναι να σου επιτρέπουν το τρέξιμο οι γιατροί.

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Καλημέρα σας ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές ? Πήρα κ τ αποτελέσματα της μαγνητικής γράφει οιδημάτωδη στοιχεία στο λιπώδης σώμα του hoffa έμπροσθεν του οπίσθιου κεράτως του έσω μηνίσκου. εξέταση χωρίς αλλά ευρήματα .
    Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι τίποτα να συνεχίσω κανονικά ενδυνάμωση κ ότι κάνω αυτό είναι το κλειδί για να μην πονάω . εσείς που έχετε κ σχέση με αποκατάσταση τι λέτε ποια είναι η γνώμη σας ;

  11. #41
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Ο γιατρός σου είπε ότι μπορείς να ξαναρχίσεις τρέξιμο;
    Τα υπόλοιπα, ενδυνάμωση, ασκήσεις για εύρος τροχιάς κλπ, προφανώς μπορείς να τα κάνεις.
    Για το τρέξιμο συγκεκριμένα έχεις το ΟΚ;

    Αν ναι, τρέξε σήμερα γύρω στα 20 λεπτά, χωρίς να κοιτάς ρολόι. Απλώς τρέξε 20 λεπτά με ρυθμό τέτοιο, που να μπορείς να μιλήσεις, όπως έχουμε πει.
    Για να δούμε και πώς θα συμπεριφερθεί το γόνατο.

    Ίσως αυτά τα οιδηματώδη στοιχεία, να σχετίζονται με την αυξημένη δραστηριότητα που είχες τον τελευταίο καιρό, και να μην είναι ακόμη αξιολογήσιμα.
    Σε κάθε περίπτωση, όταν τρέχεις, να βάζεις πάγο αμέσως μετά. Να πάρεις, αν δεν έχεις, ψυχρά επιθέματα, τα οποία παραμένουν μαλακά και εύκαμπτα, ακόμη και όταν παγώσουν, ώστε να "αγκαλιάζουν" την περιοχή.
    Βάζεις το επίθεμα στην ειδική θήκη με το velcro, το σφίγγεις, και το αφήνεις στο πόδι για περίπου 15 λεπτά. Ποτέ μην το βάζεις κατάσαρκα.

    Τα συγκεκριμένα είναι πολύ καλά, τα χρησιμοποιώ χρόνια.

    Last edited by Quarter; 29-08-23 at 13:58.

  12. #42
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Ναι μου είπε κανονικά να συνεχίζω απλά περισσότερη αποθεραπεία κ πάγο μετά από κάθε μορφής άσκησης .. Επίσης μέσα στον επόμενο μήνα θέλει να με δει από κοντά γιατί ο γιατρός είναι στην
    Αθήνα κ εγώ σε νησί , την μαγνητική του έστειλα .
    δεν τα ήξερα αυτά θα πάω να τα παρω οκ .. θα πάω τ απόγευμα για τα 20 λεπτά . ευχαριστω παρά πολύ

  13. #43
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Καλησπέρα , πήγα χθες όπως πάντα ενοχλήσεις στην αρχή στα πρώτα λεπτά μετά ήταν εντάξει . Σήμερα θα πάω για ενδυνάμωση κ σφαιροβολία, να κάνω δρόμικες ή να τ αφήσω για αύριο ;

  14. #44
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Προς το παρόν, κάνε κάθε δεύτερη μέρα 20-25 λεπτά, όπως έχουμε πει. Με ρυθμό που να μπορείς να κρατάς σχετικά άνετα. Έχει σημασία το σχετικά άνετα να μην γίνεται σχετικά δύσκολα. Τώρα χτίζεις θεμέλια...
    Η προπόνηση δεν είναι αγώνας.

  15. #45
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    πολύ σωστά καλά κάνετε κ μου το λέτε συνέχεια .. νομίζω ότι θα πάω μια μέρα κ ξαφνικά απ το τίποτα θα βγάλω αυτούς τους χρόνους .. ωραία προχωράμε ετσι ευχαριστω πολύ

  16. #46
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by angelik View Post
    ...νομίζω ότι θα πάω μια μέρα κ ξαφνικά απ το τίποτα θα βγάλω αυτούς τους χρόνους...
    Για να καταλάβεις την διαφορά που έχει το "απ'το τίποτα" σε σχέση με το ''προπονούμαι, ώστε το σώμα μου να βελτιώσει συγκεκριμένες βιολογικές παραμέτρους".

    Ας υποθέσουμε ότι έχεις μια μπασκετική δοκιμασία: να βάλεις καλάθι από το κέντρο. Αν έχεις αρκετή δύναμη ώστε να πετάξεις την μπάλλα από το κέντρο μέχρι το καλάθι, υπάρχει πιθανότητα, από τύχη, κάποια στιγμή να το καταφέρεις. Με το χιλιάρι, δηλαδή μια δρομική δοκιμασία, δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα, ούτε 1 στο 1.000.000.000.000. Αυτά γίνονται μόνο στις ταινίες!

    Ο μόνος τρόπος είναι μέσω της προπόνησης, να εκπαιδεύσεις το σώμα σου ώστε (με απλά λόγια):
    - το αναπνευστικό σύστημα να προσλαμβάνει περισσότερο οξυγόνο
    - το καρδιαγγειακό σύστημα να μπορεί στέλνει περισσότερο οξυγόνο στους μύες
    - το μυικό σύστημα, οι μύες δηλαδή, να μπορούν να χρησιμοποιούν το οξυγόνο αποδοτικά και οικονομικά (δίκτυο τριχοειδών, μεταβολισμός στα μιτοχόνδρια), με όσο το δυνατόν καλύτερη διαχείριση του γαλακτικού οξέος (μια χημική ένωση που παράγεται κατά τον μεταβολισμό της γλυκόζης_το καύσιμο των μυών) ώστε να έχουν (οι μύες) αρκετή δύναμη να συσπώνται δυνατά και συχνά (στην μονάδα του χρόνου), ώστε το σώμα να μετακινείται στον χώρο γρήγορα, δηλαδή να τρέχει γρήγορα!

    Δεν υπεισέρχομαι στις βιομηχανικές (τεχνική τρεξίματος) και ψυχοπνευματικές (εξοικείωση με την συνεχή, σχετικά έντονη, προσπάθεια) παραμέτρους. Μένω μόνο στα σωματικά, αλλά ελπίζω ότι αρκούν για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει η λογική της ζαριάς, της τυχαιότητας. Το σώμα σου πρέπει να μπορεί να κάνει κάποια πράγματα, σε κάποιον ικανοποιητικό βαθμό, για να καταφέρεις να τρέξεις το 1000άρι σε 4:20. Αυτή την στιγμή δεν μπορεί να τα κάνει, οπότε πρέπει να προσπαθήσεις μέσω της προπόνησης, να του δώσεις ερέθισμα ώστε να κάνει κάποιες προσαρμογές, βελτιώσεις.
    Για να επιτευχθούν όμως αυτές οι προσαρμογές, πρέπει η προπόνηση να γίνεται με συγκεκριμένη ταχύτητα, για συγκεκριμένο χρόνο, με ικανοποιητική συχνότητα/εβδομάδα.
    Το να αντιμετωπίζεις λοιπόν την προπόνηση ως αγώνα, ως test, όχι μόνο δεν έχει νόημα, αλλά περιορίζει και την αποτελεσματικότητά της.

  17. #47
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Κατάλαβα , δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω για όλα αυτά που μου λέτε αλήθεια . ευελπιστώ να με καλέσουν όσο πιο αργά γίνεται για να έχω χρόνο να ετοιμάσω .. τίποτα άλλο .. συνεχίζω όπως είπαμε 25 λεπτά θα κάνω και σήμερα και μέχρι να μου πείτε ανα δεύτερη μέρα .

  18. #48
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Καλημέρα καλή εβδομάδα , μόλις επικοινώνησε μαζί μου ο δικηγόρος μου θα κε καλέσουν το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου μου είπε να εντεινω την προετοιμασία διότι είναι αυστηροί κ κόβουν δεν χαρίζονται . Αγχώθηκα να σας πω την αλήθεια . Τι κάνω ; συνεχίζω το ίδιο πρόγραμμα ;

  19. #49
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Αρχές Νοεμβρίου, είναι 8-9 εβδομάδες από τώρα. Θα μπορούσε να είναι καλύτερα, θα μπορούσε και χειρότερα. Αυτό όμως το χρονικό διάστημα έχεις στην διάθεσή σου για να προετοιμαστείς, οπότε θα κάνεις ότι καλύτερο μπορείς.
    Κατ'αρχάς, ξέχνα αυτό που είπε ο δικηγόρος, "να εντείνεις την προετοιμασία". Το σώμα δεν λειτουργεί με γκάζι και φρένο. Μην μπεις σ'αυτή την λογική. Οι προσαρμογές απαιτούν εύλογο χρονικό διάστημα, δεν γίνεται να επισπευθούν. Επίσης, για να σε προλάβω, μην διανοηθείς να μπεις στην διαδικασία να δοκιμάζεις 1000άρια, κάθε τρεις και λίγο. Είπαμε, δεν είναι ζαριά. Αν δεν συσωρρεύσεις σωστά προπονητικά χιλιόμετρα, δεν γίνεται ν'ανέβεις επίπεδο.

    Εβδομάδα 4-10/9
    4 Προπονήσεις (κάθε δεύτερη μέρα)

    1η και 2η προπόνηση θα είναι ως εξής

    α) Αργό ελεύθερο τρέξιμο 25-28 min, στον ρυθμό που έχουμε πει (να μπορείς να μιλάς σχετικά άνετα)

    Αμέσως μετά το 25(28)λεπτο, συνεχίζεις με τα παρακάτω (χωρίς διακοπή μεταξύ τους):

    β) - 1 γύρο (400m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - ½ γύρο (200m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - 1 γύρο (400m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - ½ γύρο (200m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m

    Ενημέρωσέ με όταν κάνεις την 1η προπόνηση. Πόσο εύκολα ή δύσκολα βγήκε, βαθμός κόπωσης κλπ.

    Υπενθυμίζω: η προπόνηση δεν είναι test, δεν είναι αγώνας!
    Last edited by Quarter; 04-09-23 at 15:19.

  20. #50
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Εντάξει θα το κάνω σήμερα . Να ρωτήσω κ κατι ακόμη , για μένα αυτό το ζήτημα είναι ζωής και θανάτου το κυνηγούσα τόσα χρόνια δικαστικά μήπως αν τα παρατούσα όλα έδω (έτσι κ αλλιώς 2 μήνες είναι ) κ αφοσιωθώ μόνο στην προπόνηση μου θα βοηθούσε περισσότερο ; εννοώ , σε ποιο μέρος είστε ; μήπως να έρθω να με αναλάβετε δια ζώσης ; πιστεύετε απ την εμπειρία σας με αυτό τον τρόπο θα έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ;

  21. #51
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Όπως έγραψα νωρίτερα, οι προσαρμογές (σχετικές με την αθλητική απόδοση) θέλουν τον χρόνο τους. Δεν μπορούμε να κόψουμε δρόμο.

    Αν σε ένα (σχετικά) παρθένο προπονητικά, σώμα, δοθεί μεγάλο προπονητικό ερέθισμα (είτε σε όγκο είτε σε ένταση), ελλοχεύει ο κίνδυνος τραυματισμού ή υπερπροπόνησης.
    Έστω ότι ανεβαίνεις Αθήνα και σε αναλαμβάνει ο προπονητής της εθνικής ομάδας! Νομίζεις ότι θα έκανες διπλές προπονήσεις ή καθημερινές, για να προλάβεις να φτάσεις στο επιθυμητό επίπεδο; Μακάρι να λειτουργούσαν έτσι τα πράγματα.

    Κάνε αυτές τις δύο προπονήσεις και γράψε τις εντυπώσεις σου. Αναλόγως του πώς βγήκαν αυτές οι δύο (και οι υπόλοιπες της εβδομάδας), ενδεχομένως να προσθέσουμε ακόμη μία.
    Γι'αυτή την εβδομάδα, το ζητούμενο είναι να κάνεις αρκετά km, (για τα δεδομένα σου πάντα).

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    ναι καταλαβαίνω απλά το λέω απ την άποψη να επικεντρωθώ εκεί να έχω ενέργεια για να βγαίνει καλύτερα η προπόνηση με δεδομένο ότι δουλεύω πολλες ώρες κ εξαντλούμαι κυρίως ψυχικά γιατί έχω πολλες ευθύνες .. Αν αυτό θα απέδιδε ήταν η απορία μου .. Διότι όταν πηγαίνω ατο γήπεδο τ απόγευμα είμαι ήδη κουρασμένη , μήπως ν αλλάξω ωράριο κ να πηγαίνω πριν την δουλειά ; ? έκλεισα κ ραντεβού με διατροφολόγο αύριο πρέπει να αλλάξω κ την διατροφή μου ισως δεν με βοηθάει στην απόδοση μου ..

  23. #53
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι μετά από ένα κουραστικό 8ωρο, δεν είναι η καλύτερη ώρα για προπόνηση. Έχοντας κάνει και την ενδυνάμωση για το πόδι, έχει μαζευτεί κούραση. Την ενδυνάμωση θα πρότεινα να την κάνεις μετά την προπόνηση, αν υπάρχει δυνατότητα.
    Επίσης, αν έκανες την προπόνηση πριν την δουλειά (αν δεν υπάρχει θέμα με την ζέστη), ίσως ήταν καλύτερα. Θα μπορούσες να το δοκιμάσεις για λίγες μέρες (συνεχόμενες), για να διαπιστώσεις αν υπάρχει διαφορά. Το καλύτερο θα ήταν: Προπόνηση>δουλειά>ενδυνάμωση.
    Υποθέτω ότι κάνεις κάποια προπόνηση και για τα δύο άλλα αγωνίσματα. Αυτή καλό θα ήταν να την βάζεις τις μέρες που δεν θα έχεις δρομική προπόνηση.

    Όσον αφορά την διατροφή, μην περιμένεις κάποια θεαματική διαφορά, εκτός αν η διατροφή σου είναι τελείως χάλια. Φρόντισε να τρως αρκετή πρωτεΐνη (αυγά, φιλέτο κοτόπουλο, γαλακτοκομικά κλπ), καλό υδατάνθρακα (όσπρια, φρούτα, ρύζι και ζυμαρικά ολικής, λαχανικά) και καλά λιπαρά (ελαιόλαδο, ξηρούς καρπούς κλπ).

  24. #54
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Ναι θα προσπαθήσω ν αλλάξω τις ώρες αλλά δεν με βοηθησε 2 μέρες ο καιρός βρέχει καταρρακτωδώς .. σήμερα εκανα το πρωί ενδυνάμωση περιμένω τώρα αν θα είναι καλύτερα ο καιρος να πάω γήπεδο .. θα κάνω την 2 προπόνηση . όσο για την διατροφή μου είναι καλή, αυτά τρώω περίπου απλά ήθελα να τρώω πιο σωστές ώρες για να έχω ενέργεια στην προπόνηση γιατί λόγω της δουλειάς μου περνάω απ τους μπουφέδες κ τσιμπολογάω συνέχεια .. θα δω πως θα πάει αυτή η εβδομάδα και θα παρω αποφάσεις στο τέλος . ισως να σταματήσω την δουλειά, δεν μπορώ να τ αφησω στην τύχη .. 8 εβδομάδες έμειναν ..

  25. #55
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Υπάρχει περίπτωση να ζητήσεις να εξεταστείς αργότερα; Λόγω της επέμβασης, προφανώς. Θα μπορούσε να το ψάξει ο δικηγόρος σου, αν προβλέπεται κάποια αναβολή για λόγους υγείας;
    Όσο πιο μακριά πάει η εξέταση, τόσο καλύτερες οι πιθανότητες σου.

  26. #56
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    πήγα για προπόνηση την έβγαλα , με καίει στην γάμπα το άλλο μου πόδι βέβαια σταμάτησα στα 15 περπάτησα λίγο εκανα λιγες διατάσεις κ ξανά εκανα αλλά 11 λεπτά .. Το συνεχόμενο βγαίνει δύσκολα , τα υπόλοιπα βγαίνουν πιο εύκολα .. αυτό με το δικηγόρο το ψάχνω ήδη επειδή είμαι από χειρουργείο αλλα μου είπε κανονικά δεν προβλέπεται τώρα επειδή είμαι από δικαστική απόφαση θα το κοιτάξει κ θα μου πει . Μακάρι να γίνει ?Ας με πάνε έστω στην επόμενη επιτροπή που είναι Μάρτιο με τα παιδιά των πανελληνίων ..

  27. #57
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    466

    Default

    Αν σε βάλουν τον Μάρτιο, θα ήταν πολύ καλή εξέλιξη!
    Να εξαντλήσεις ότι νομικό περιθώριο υπάρχει.

    Αυτό το κάψιμο στην γάμπα, είναι τόσο που σε αναγκάζει να σταματήσεις το τρέξιμο; Τώρα τελευταία έχει εμφανιστεί;
    Το τελευταίο που θα ήθελες τώρα, είναι ένας τραυματισμός.
    Μην το παρακάνεις με τις διατάσεις, δεν βοηθάνε τόσο πολύ, όσο νομίζει ο πολύς κόσμος.

    Ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο για την επόμενη προπόνηση.

    α) Αργό ελεύθερο τρέξιμο 13-14 λεπτά>σχετικά ζωηρό περπάτημα 200-400 m>Αργό ελεύθερο τρέξιμο 13-14 λεπτά

    Αμέσως μετά, συνεχίζεις με τα παρακάτω (χωρίς διακοπή μεταξύ τους):

    β) - 1 γύρο (400m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - ½ γύρο (200m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - 1 γύρο (400m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m
    - ½ γύρο (200m) (σχετικά ζωηρό) περπάτημα (ώστε οι παλμοί σου να πέσουν αρκετά) και αμέσως μετά ένα σχετικά γρήγορο άνοιγμα (τρέξιμο σε ευθεία) 50-80 m

    Γράψε τις εντυπώσεις σου, για να δούμε πώς θα προχωρήσουμε.

    Υπενθυμίζω: η προπόνηση δεν είναι test, δεν είναι αγώνας

  28. #58
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Ναι εννοείται θα το ψάξω αρκετά, γιατί έχω αγχωθεί απίστευτα ..
    Το κάψιμο μου εμφανίστηκε πάλι πριν 2 εβδομάδες για 2 μέρες έντονο κάψιμο δεν μπορούσα να συνεχίσω , όμως είναι εκεί στο στάδιο δρομείς που προπονούνται κ το συζήτησα μου είπαν ότι είναι από υπερφόρτιση , δεν πατάω ακόμη καλά το χειρουργημένο και βάζω όλο το βάρος στο άλλο .. Αυτο ισχύει επειδή ήμουν με πατερίτσες μέχρι 15 Ιουνίου μάλλον έχει μάθει να περπατάει διαφορετικά , το ζορίζω όταν μου το λένε ότι πατάω λάθος και προσπαθώ να πατάω φτέρνα μύτη αλλά κουράζεται απίστευτα και έτσι προτίμησα να τρέχω κ να πατάω στο μετατάρσιο κ στα δάχτυλα κ έτσι δεν με ενοχλεί . επίσης τώρα που το σκέφτομαι και όταν το ξανά έπαθα οπως κ σήμερα είχα κάνει το πρωί ενδυνάμωση μετά δουλειά πέρα δώθε μάλλον κουράστηκε περισσότερο απ όσο πρέπει .. εκεί το απέδωσα . Πάντως απο βδομάδα τις 3 δρομικες προπονήσεις θα τις κάνω πρωί πριν έρθω στην δουλειά συννεοηθηκα με τον υπεύθυνο του γηπέδου να μου ανοίγει νωρίς ( έχουμε κ αυτό ανοίγει με συγκεκριμένο ωράριο ) κ δεν θα έχω ενδυνάμωση εκείνες τις ημέρες . ευελπιστώ να πάω αποδιδω καλύτερα ..

  29. #59
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default

    Όταν έχεις νέα πες μας
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  30. #60
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-08-23
    Posts
    198

    Default

    Για το θέμα της αναβολής λέτε ; Ναι φυσικά θα σας ενημερώσω ! Σήμερα θα πάω γήπεδο για την επόμενη προπόνηση ?


 
Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βελτίωση Στο Χιλιάρι
    By Annaaa in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 23
    Last Post: 06-09-22, 13:22
  2. Συμβουλές Για Βελτίωση!
    By Ppanagiota in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 31-10-17, 16:51
  3. Βελτίωση Μεταβολισμού
    By Painless in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 07-11-13, 18:02
  4. Ανεβασμα επιδοσεων στα ζετε
    By eidolara in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 7
    Last Post: 20-04-13, 01:24
  5. Βελτίωση Της Αλτικότητας
    By Nowitzki in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-11, 07:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •