Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default Αισθημα κρυου μετα απο τα βαρη

    Καλησπερα σας,
    στους τελευταιους μηνες μου συμβαινει κατι περιεργο. Οταν κανω βαρη το βραδυ μετα απο ληγη ωρα αρχιζω να κρυονω, που συνοντευεται απο ενα ηπιο τρεμουλο (σαν να παω να ανεβαζω πυρετο). Πυρετο δεν εχω (36 με το ζορη) ουτε υπαρχει καποιο ιοση. Περναει μονο του μερικες ωρες αργοτερα. Σε τι μπορει να οφειλεται; Λογο εξαντληση η τιποτα αλλο;

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Γειά σου Δώρα! απο ότι έχω καταλάβει απο όσα έχω διαβάσει περνάτε μια δύσκολη φάση με τη κατάσταση που βιώνεται λόγο της πλημμύρας . Γράφεις ότι ασχολείσαι με αγροτικές δουλειές, ότι κουράζεσαι, ότι έχεις αναπνευστικό πρόβλημα και σίγουρα πόσα ακόμα που δεν τα γράφεις. Κάνεις τις προπονήσεις σου όταν μπορείς και νιώθεις το σώμα σου έτοιμο για αυτό; ή πιέζεσαι;;; η υπερπροπόνηση όποιας μορφής και αν είναι καταπονεί το σώμα κ τα αποτελέσματα δεν είναι σαφώς τα επιθυμητά . Είναι λογικό μετά απο εξάντληση, σωματική ή και ψυχική να νιώθεις διάφορα συμπτώματα. Το σώμα βρίσκει τρόπους να σου μιλήσει. Μπορεί να είναι υπερένταση ως αποτέλεσμα της κόπωσης. Παρόλα αυτά όμως, αν το δεις να συμβαίνει τακτικά και όχι περιστασιακά , γιατι περιστασιακά το παθαίνω και εγώ (άσε που τρέχω στα καπάκια να κάνω τεστ κοβιντ) καλό θα ήταν να σε δει ένας παθολόγος αρχικά.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συμφωνώ με τη Ζωή.
    Χαλάρωσε τους ρυθμούς, κάνε ενεργητική ξεκούραση μη σου πω ενα οφφ για 10 μέρες και φάε λίγο παραπάνω καθαρό φαγητό να
    παρει δυνάμεις το σώμα σου.

  4. #4
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default

    Καλησπερα,
    το παρατηρησα λιγο καλητερα το θεμα του κρυου. Και να μην κανω γυμναστηκη αν ειναι κουρασμενη / εξαντλημενη για καποιο λογο εχω εντονη αισθηση κρυου. Τους ρυθμους δεν γυνεται να τους χαλαρωσω τελειως τα εαροβια τα εχω παρατησει προσωρινα λογο ελεηψη χρονου κατι κανω με τα βαρη 3-4 φορες την εβδομαδα και κατα τα αλλα παρα πολυ δουλεια στο χωραφι (3-4 ωρες βαρια κλαδεμα και συμμαζεμα του χωρου με 1 ωρα πεζοπορια συνολικα).


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αίσθημα Στο Λαιμό
    By artemiskontos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-14, 18:38
  2. Αερόβια Μετά Τα Βάρη
    By stelios81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 04-12-13, 23:40
  3. BCAA πριν και μετά την αερόβια ή πριν και μετά τα βάρη;
    By ReapeR in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 02-06-10, 10:55
  4. Μετά Τα Βάρη..!!!
    By jacked in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 29-07-09, 15:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •