Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-08
    Location
    Ιerapetra, Greece.
    Posts
    36

    Default Τα φωτα σας...

    Λοιπον ακουω την γνωμη σας ξερω οτι χριαζομαι ογκο αλλα σκεφτομαι να ξελιπωσω μπας και φανει κανεις κοιλιακος μεχρι το καλοκαιρι αλλα φοβαμαι οτι δεν θα μηνει τπτ.

    Attached Image:



    οταν εβγαλα την φωτο ειχα να κανω βαρη τρεις μερες.

    οταν μπορεσω θα κανω apload μια φωτογραφια μου απο προπερσι να δειτε την διαφορα.
    ,
    ...
    ,
    .

    IERAPETRA "THE NORTHEST TOWN IN EUROPE"

    EAT RIGHT EXERCISE DIE ANYWAY

  2. #2
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    συγουρα θελεις ογκο, παλεψε το λιγο ακομα και μετα γραμμωσε.
    mr o

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δίκοπο μαχαίρι στη περίοδο αυτή.

    Πάντως θες προπόνηση και διατροφή καλή για να τα καταφέρεις. Θα ψήφιζα όγκο για να πάρεις σχήματα πάνω σου και να δυναμώσεις.

    Καλή επιτυχία ότι κι αν αποφασίσεις!:D
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αν σε εβλεπα χωρις να ηξερα θα ελεγα οτι δεν κανεις βαρη.φιλε μεχρι το καλοκαιρι ουτε κοιλιακο προλαβαινεις να δεις εχεις πολυ λιπος,πανε για ογκο και σιγουρα θα προλαβεις να δεις καποιον μυ να αναπτυσεται

  5. #5

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Nowitzki εγώ δε νομίζω ότι δε προλαβαίνει να δει κοιλιακούς λόγω χρόνου αλλά λόγο μυικότητας. Μια χαρά προλάβαινε..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    δικιο εχεις...2 βδομαδες να μην φαει θα τους δει!ισως οχι για πολυ ομως!
    ξερω φιλε μου aemilius ακουγομαι πολυ κακος..αλλα αν θες να κανεις ενα ωραιο σωμα εστω και μονο γραμμωση να θες.. μπες για ογκο

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    Συμφωνώ με τον Mazda και τον pano, πήγαινε για όγκο και όταν φτάσεις σε ένα καλό επίπεδο μυικότητας ξεκίνα γράμμωση.
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028

  8. #8
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    φιλε aemilius συνεχισε την προπονηση σου και την διατροφη σου, το σωμα σου εχει παρει σχημα
    και με τον καιρο θα παρεις και περισσοτερο ογκο.
    το bodybuilding θελει χρονο και υπομονη, αν χτιζαμε απο την μια στιγμη στιν αλλη σωμα τοτε ολοι
    θα ηταν bodybuilders. οσο περισσοτερο καιρο κανεις βαρη τοσο καλυτερο σχημα παιρνει το σωμα σου.
    και κατα την γνωμη μου ωραιο σωμα δεν σημενει οτι πρεπει να εχει και ογκο πολυ, αν ειναι γραμμωμενο , εχει σωστες αναλογιες και κοιλιακους ειναι ομορφο.
    mr o

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    αν σε εβλεπα χωρις να ηξερα θα ελεγα οτι δεν κανεις βαρη.φιλε μεχρι το καλοκαιρι ουτε κοιλιακο προλαβαινεις να δεις εχεις πολυ λιπος,πανε για ογκο και σιγουρα θα προλαβεις να δεις καποιον μυ να αναπτυσεται
    </blockquote id=quote>

    Φαρμακόγλωσσα.Γιατί να μην προλαβαίνει να δει κοιλιακούς ; Μια χαρα προλαβαίνει.

    Γνώμη μου είναι να συνεχίσεις τον όγκο κανονικά.Κάνε μια μικρή περίοδο γράμμωση (1 μήνα) και μετά συνέχισε τον όγκο.Άσε τους κοιλιακούς για τον άλλο χρόνο.Δεν χάθηκε ο κόσμος.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Προσπαθησε να συνεχισεις τον ογκο,βαλε καποια κιλα πανω σου,αυτο χρειαζεσαι αυτη την περιοδο και οχι κοιλιακους.
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-08
    Location
    Ιerapetra, Greece.
    Posts
    36

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    αν σε εβλεπα χωρις να ηξερα θα ελεγα οτι δεν κανεις βαρη.φιλε μεχρι το καλοκαιρι ουτε κοιλιακο προλαβαινεις να δεις εχεις πολυ λιπος,πανε για ογκο και σιγουρα θα προλαβεις να δεις καποιον μυ να αναπτυσεται
    </blockquote id=quote>

    Δεν γινεσε κακος. Με γ@μ1σ3 οτι εχασα παρα πολα κιλα αποτομα οποτε 6-7 μιικα κιλα πιγανε περιπατο. με τα βαρη ασχολουμε κανα χρονο αλλα η διατροφη μου ητανε παναθλια. Η καταβοληση μυων σε ολο της το μεγαλειο!!!
    ,
    ...
    ,
    .

    IERAPETRA "THE NORTHEST TOWN IN EUROPE"

    EAT RIGHT EXERCISE DIE ANYWAY

  12. #12
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μια ταπεινή γνώμη κι από μένα, χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο φτάνουν οι γνώσεις σου....

    Δοκίμασε να κάνεις όσο πιο καθαρό όγκο μπορείς... Meaning that ότι θα μετράς και το γραμμάριο! Θα βγάλεις θερμίδες συντήρησης και θα είσαι ελαφρά υπερθερμιδικός (περίπου 100 θερμίδες τη μέρα, ώστε να πέρνεις περίπου 500 γρμ. τη βδομάδα).... Θα είναι πολύ ποιοτικά τα όποια κιλά πάρεις & θα "δείξεις" πιο γραμμωμένος, επειδή αν είσαι προσεκτικός θα βάλεις πολύ λίγο λίπος....

  13. #13
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μια ταπεινή γνώμη κι από μένα, χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο φτάνουν οι γνώσεις σου....

    Δοκίμασε να κάνεις όσο πιο καθαρό όγκο μπορείς... Meaning that ότι θα μετράς και το γραμμάριο! Θα βγάλεις θερμίδες συντήρησης και θα είσαι ελαφρά υπερθερμιδικός (περίπου 100 θερμίδες τη μέρα, ώστε να πέρνεις περίπου 500 γρμ. τη βδομάδα).... Θα είναι πολύ ποιοτικά τα όποια κιλά πάρεις & θα "δείξεις" πιο γραμμωμένος, επειδή αν είσαι προσεκτικός θα βάλεις πολύ λίγο λίπος....

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Sorry crimson αλλα τα μαθηματικα δε βγαινουν με +100 θερμιδες την ημερα θα εχει θετικο ισοζυγιο ανα βδομαδα 700 θερμιδες.Και 700 θερμιδες δε μεταφραζονται σε καμια των περιπτωσεων με 1/2 κιλο την εβδομαδα.

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Sorry crimson αλλα τα μαθηματικα δε βγαινουν με +100 θερμιδες την ημερα θα εχει θετικο ισοζυγιο ανα βδομαδα 700 θερμιδες.Και 700 θερμιδες δε μεταφραζονται σε καμια των περιπτωσεων με 1/2 κιλο την εβδομαδα.

  16. #16
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Crimson

    Μια ταπεινή γνώμη κι από μένα, χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο φτάνουν οι γνώσεις σου....

    Δοκίμασε να κάνεις όσο πιο καθαρό όγκο μπορείς... Meaning that ότι θα μετράς και το γραμμάριο! Θα βγάλεις θερμίδες συντήρησης και θα είσαι ελαφρά υπερθερμιδικός ([u]περίπου 100 θερμίδες τη μέρα</u>, ώστε να πέρνεις περίπου 500 γρμ. τη βδομάδα).... Θα είναι πολύ ποιοτικά τα όποια κιλά πάρεις & θα "δείξεις" πιο γραμμωμένος, επειδή αν είσαι προσεκτικός θα βάλεις πολύ λίγο λίπος....
    </blockquote id=quote>

    Read carefully! [:-glasses]

  17. #17
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Crimson

    Μια ταπεινή γνώμη κι από μένα, χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο φτάνουν οι γνώσεις σου....

    Δοκίμασε να κάνεις όσο πιο καθαρό όγκο μπορείς... Meaning that ότι θα μετράς και το γραμμάριο! Θα βγάλεις θερμίδες συντήρησης και θα είσαι ελαφρά υπερθερμιδικός ([u]περίπου 100 θερμίδες τη μέρα</u>, ώστε να πέρνεις περίπου 500 γρμ. τη βδομάδα).... Θα είναι πολύ ποιοτικά τα όποια κιλά πάρεις & θα "δείξεις" πιο γραμμωμένος, επειδή αν είσαι προσεκτικός θα βάλεις πολύ λίγο λίπος....
    </blockquote id=quote>

    Read carefully! [:-glasses]

  18. #18
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    ...Και μετά από μια συζήτηση με τον GRF, μιας και μας απασχόλησε αρκετά το θέμα, επιτρέψτε μου να διορθώσω τις μπούρδες που γράφω παραπάνω! :D

    Βασικά για να βάλεις ένα κιλό, πρέπει η διατροφή σου να είναι υπερθερμιδική κατά 7000-8000 θερμίδες (και όχι κατά 1000 όπως πολύ λάθος γράφω παραπάνω -οπότε πολύ σωστά απόρησε και ο καημένος ο lukegr!)... Αν μιλάμε για +2kg το μήνα, τότε μιλάμε για 14.000-15.000 θερμίδες επιπλέον το μήνα!

    Και για να διορθώσω τους αριθμούς (μιας και στα μαθηματικά δεν ήμουν ποτέ καλή), αφήνοντας όμως το σκεπτικό ίδιο, ακολούθα μια υπερθερμιδική διατροφή με +500 θερμίδες τη μέρα!...

    Σόρρυ Luke, τώρα "έπιασα" τι εννοούσες! Κατανόηση στην 3η δέσμη, παρακαλώ! [:-ghost]

  19. #19
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    ...Και μετά από μια συζήτηση με τον GRF, μιας και μας απασχόλησε αρκετά το θέμα, επιτρέψτε μου να διορθώσω τις μπούρδες που γράφω παραπάνω! :D

    Βασικά για να βάλεις ένα κιλό, πρέπει η διατροφή σου να είναι υπερθερμιδική κατά 7000-8000 θερμίδες (και όχι κατά 1000 όπως πολύ λάθος γράφω παραπάνω -οπότε πολύ σωστά απόρησε και ο καημένος ο lukegr!)... Αν μιλάμε για +2kg το μήνα, τότε μιλάμε για 14.000-15.000 θερμίδες επιπλέον το μήνα!

    Και για να διορθώσω τους αριθμούς (μιας και στα μαθηματικά δεν ήμουν ποτέ καλή), αφήνοντας όμως το σκεπτικό ίδιο, ακολούθα μια υπερθερμιδική διατροφή με +500 θερμίδες τη μέρα!...

    Σόρρυ Luke, τώρα "έπιασα" τι εννοούσες! Κατανόηση στην 3η δέσμη, παρακαλώ! [:-ghost]

  20. #20
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:

    Attached Image:





    οταν μπορεσω θα κανω apload μια φωτογραφια μου απο προπερσι να δειτε την διαφορα.
    </blockquote id=quote>

    Να υποθέσουμε ότι πρόπερσι έμοιαζες με σφουγγάρι?[:-bigmouth]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  21. #21
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-02-08
    Location
    .
    Posts
    148

    Default

    xaxaxaxa!!!!

    καλυτερα αλλους 2 μηνες ογκο !!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •