Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member lola8's Avatar
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    17

    Default Μια μικρή βοήθεια με το πρόγραμμα διατροφής μου

    Γεια σας παιδια!Ειμαι νεα εδω και θα ηθελα να σας ποσταρω το προγραμμα διατροφης μου να μου πειτε οι πιο σχετικοι τι κανω λαθος,τι σωστο κτλ.Θελω να χασω στην περιφερεια.

    Λοιποοοον! (γευματα ανα 3 ωρες)

    πρωι:1 φετα τοστ ολικης+2 φετες γαλοπουλα
    δεκατιανο: 1 φρουτο
    μεσημερι:κοτοπουλο ή ψαρι ή χοιρινο κρεας ολα ψητα με ελαχιστο λαδι και σαλατα συνηθως ντοματα και τελευταια με δυσκολια αρχιζω να τρωω και μαρουλι.Α!και 1 φετουλα ψωμι
    απογευματινο: 1 φρουτο
    βραδινο: συνηθως ντοματα σαλατα με φετα και λιγο ψωμι ή 1 γιαουρτι χαμηλων λιπαρων και δημητριακα και 1 μπισκοτακι digestive ή ντακο you know παξιμαδι,ντοματα,τυρι


    ΑΥΤΑΑΑ!Επισης κανω 3 φορες τη βδομαδα 45' aqua aerobic προς το παρον δεν μπορω να κανω κατι αλλο γιατι προεκυψε προβλημα με τα γονατα.

    Στοχος μου ειναι να φτεσει η περιφερεια μου γυρω στα 85 εκ (ειναι 91 πλεον)Αλλο θεματακι με το σωμα μου δεν εχω.θα η θελα να γραμμωσω το σωμα μου αλλα ας αδειασω πρωτα απο λιπος και βλεπουμε!
    Περιμενω τις συμβουλες σας!!!
    Last edited by lola8; 01-09-11 at 02:45.

  2. #2
    New Member lola8's Avatar
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    17

    Default

    ααα!Ειμαι 19, υψος 1,68 και 50 κιλα.Ξερω ειναι λιγα αλλα δεν εχω ανεπτυγμενο μυικο συστημα..(ΑΚΟΜΑ)

  3. #3
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Γεια σου και καλή αρχή!!!:)...η διατροφή σου μου φαίνεται...ότι θέλει μερικές διορθώσεις...(**αρκετές**).Η θερμίδες συντήρησης σου και με βάσει τα στοιχεία που μας έδωσες βγαίνουν στις 1853.Για μείωση 1 κιλού ανά μήνα (1 κιλό είναι μια χαρά.Με σωστή διατροφή θα καθαρίσεις το σώμα σου από λίπους και με εντατική προπόνηση-διατροφή θα είσαι μια χαρά και θα πετύχεις τον στόχο σου συν κάτι παραπάνω) πρέπει να μειώσεις κατά 250 τις θερμίδες.Άρα 1603...(ελπίζω να κατάλαβα καλά και θες να χάσεις κιλά...)...τα υπολόγισα εδώ http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236 ρίξε μια ματιά άμα θες.Σου παραθέτω μερικά λινκ για να αρχίσεις με σωστές βάσεις.

    Οδηγός για αρχάριους(αφού είσαι στο ξεκίνημα και εσύ)-> http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25067

    Μερικές ιδέες για το πως να φκιάξεις την διατροφή σου με βάση τις διαρτοφές των υπόλοιπων γυναικών του foroum(αλλάζεις θερμίδες πάντα)-> http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=49

    Ασκήσεις με βάρη και αερόβια-> http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=28

    Ελπίζω να βοήθησα...φκιάξε την διατροφή σου πόσταρε την και την διορθώνουμε.:)
    Last edited by kick_boxer; 01-09-11 at 06:27.

  4. #4
    New Member lola8's Avatar
    Join Date
    01-09-11
    Posts
    17

    Default

    Ευχαριστω πολυ kick_boxer και για τα links.Το θεμα μου ειναι να χασω λιπος,τα κιλα δεν με απασχολουν.Ας ανεβω κιολας αλλα να ειναι μυικα.Σε κανα μηνα θα μπορεσω να παω γυμναστηριο γιατι εχω προβλημα με τα γονατα οποτε ξεχναω προς το παρον το τελευταιο link σου.Μονο πισινα!Να ρωτησω κατι αλλο...Μπορω να χασω ολο το λιπος απο την περιφερεια η μηπως ειναι θεμα σωματοτυπου και τσαμπα κοπος??Μεχρι τωρα εχω δει σημαντικες αλλαγες ΑΛΛΑΑΑ..δεν ξερω!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Για Πρόγραμμα Διατροφής :(
    By Noel in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 17
    Last Post: 15-03-11, 17:33
  2. Μια μικρη βοηθεια για ενα προγραμμα προπονησης
    By bigben in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 14-07-08, 04:02
  3. Βοήθεια Με Πρόγραμμα Διατροφής
    By xfileraki in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 10:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •