Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 27 of 27
  1. #1
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default Συμβουλές Για Καταπολέμηση Χαλάρωσης

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.....ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΑ...ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΜΑΙ 20 ΣΤΑ 21.. Κ 1.60 ΥΨΟΣ..ΣΤΑ 18 Μ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΡΕΛΟ ΑΠΟ 61 ΚΙΛΑ ΕΦΤΑΣΑ 96...ΠΗΡΑ 35 ΚΙΛΑ...ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ..ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΛΟΓΩ ΑΣΧΗΜΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ 1 ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ.ΠΕΡΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΕΧΑΣΑ 20 ΚΙΛΑ..ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ..ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΤΡΩΓΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΝΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΑΛΙ..ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΕΙΣ...ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ 75 ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΣΩ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΗΡΩΝ..ΖΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΠΕΡΙΣΣΕΙΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΤΑΝ ΣΚΥΒΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ...ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ Μ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ...ΕΚΑΝΑ 5 ΜΗΝΕΣ..
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΩΜΑ Μ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙΣ ΠΩΣ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ...
    ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΚΟΜΑ 20 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ Η ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? :(

  2. #2
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Κοίτα καταρχην μην απογοητέυεσε για τίποτα. Εγω έχασα 120 κιλά και καταλαβαίνεις για την χαλάρωση που είχα.. Με σωστή διατροφή και άσκηση θα επανελθει σταδιακά μαζί με το βάρος σου έχασες και μυικό ιστό. Όταν θα αποκτήσεις αυτόν τον μυικό ιστό και πάλι και με την σωστή διατροφή το δέρμα θα κάτσει πάλι επάνω στους μυς σου. Μην ακούς πολλά και μην μπερδέυεσαι, θέλει υπομονή και στόχο!! Βασικά να φτιάξεις μια σωστή διατροφή, να κάνεις γυμναστικη με βάρη και παράλληλα αερόβια. Πολλοί με είχαν απογοητέυσει αλλα με το πείσμα μου και την θέληση είδα θάυματα. Όλα αυτα που σου περιγράφω πρέπει να σου γίνουν τρόπος ζωής.

  3. #3
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλησπέρα Μαράκι!

    Η περίοδος των πανελληνίων ήταν-είναι και θα εξακολουθεί να είναι μια πολύ δύσκολη περίοδος για όλους τους εξεταζόμενους λόγω άγχους, πίεσης, αυξημένων προσδοκιών κτλ, οπότε δεν μου ακούγεται τρελό-παράξενο οτι είχες αυτή την απότομη αύξηση βάρους. Αρχικά να σου πω να μην απογοητεύεσαι ούτε να απελπίζεσαι για τίποτα, όλα στο χέρι μας είναι να τα διορθώσουμε-καλυτερεύσουμε με τις προσπάθειες μας. Δυστυχώς οι ραγάδες δεν φεύγουν, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι όσο είναι ακόμη κόκκινες να βάζεις κρέμα η οποία να περιέχει βιταμίνη Ε (έχω διαβάσει πως βοηθάει στην ελαστικότητα του δέρματος), αλλά σε γενικά πλαίσια να πίνεις πολύ νερό και να κρατάς τον οργανισμό σου ενυδατωμένο σε συνδιασμό με την σωστή διατροφή.

    Τώρα όσον αφορά την χαλάρωση η γυμναστική είναι σίγουρο πως θα σε βοηθήσει, θα αυξηθεί η μυική μάζα σου και το δέρμα σου θα σφίξει με τον καιρό γιατί θα γίνει ανασύσταση μυών-λίπους στο σώμα σου και παράλληλα θα χάνεις...μέχρι να φτάσεις στα κιλά που επιθυμείς και σε κάνουν να αισθάνεσαι όμορφα. Το μόνο που χρειάζεται απο την μεριά σου είναι να μην βιαστείς και να μην απογοητευτείς αν δεν δεις "εκθαμφωτικά" αποτελέσματα σε 3-4 μήνες! Θέλει προσπάθεια και επιμονή, το σώμα σου δεν θα αλλάξει μαγικά μέσα σε λίγους μήνες αλλά θα χρειαστεί αρκετό χρονικό διάστημα συστηματικής ενασχόλησης με γυμναστική-υγιεινό τρόπο ζωή, όμως είναι 10000% σίγουρο πως αν το πάρεις απόφαση και είσαι συνεπής στην γυμναστική-διατροφή (
    εδώ θα σε συμβουλεύσουν οι γνώστες!!!) τα αποτελέσματα θα σε ανταμείψουν!!!!

    Αααα και μην σκάς για τις ραγάδες, δεν υπάρχει γυναίκα χωρίς ραγάδες...μην σου πω δεν υπάρχουν πλέον και άνδρες χωρίς ραγάδες :P Όλοι-όλες έχουμε στενή σχέση-φιλία με δαύτες!!! Είσαι νέα κοπέλα, έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να αποκτήσεις το σώμα που επιθυμείς και παράλληλα να καλυτερεύσεις και την υγεία σου!

    Χαμόγελο-Γυμναστική-Διατροφή μην σκάς για ΤΙΠΟΤΑ!!

    ΥΓ: Διάβασε στην ενότητα των γυναικών τις συμβουλές της Καρδούλας στα επιμέρους topics θα σε βοηθήσουν απίστευτα!!!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Καλη και δυναμικη επανοδο :)

  5. #5
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΕΛΠΙΔΕΣ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΕΝΑΝ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΚΑΙ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΥΣ ΚΑΙ ΠΩΣ Η ΔΕΡΜΑΤΙΚΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΔΝ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ...ΟΠΟΤΕ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΜΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ...BIO ΕΧΑΣΕΣ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ?ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΡΑΒΟ Σ...ΣΤΗΝ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΔΛΔ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ? Sadeadu Κ ΣΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΟΣΟ Η ΧΑΛΑΡΩΣΗ....ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ? ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ Μ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩΣΧΟΛΗ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΚ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ..


  6. #6
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    Μ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΡΥΑ ΝΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ..

  7. #7
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Στην αρχή που τα έχασα είχα πολύ χαλάρωση είχα τρομάξει, αλλα διάβασα πολύ ασχολήθηκα ρώτησα και σχεδόν τα κατάφερα λίγο θέλω ακόμα εως ελάχιστο! Κοίτα ότι θέλει ο άνθρωπος γίνεται.. Ακόμα και για να αδυνατίσεις σου λένε δεν μπορείς και να πάς για γαστρικό και τέτοια..Κουράστηκα αρκετά αλλα μου έγινε τρόπος ζωης, και σε καταλαβαίνω απόλυτα.. μην απογοητευτείς ούτε λεπτό και μην το βαζεις κάτω με τίποτα! Απο εδω μέσα έμαθα πάρα πολλά που κάνεις δεν θα στα πει γιατί ο καθε ενας εδω πέρα οτι έχει εμπειρίες , τα χει κάνει στην πράξη και όχι στα λόγια και στα βιβλία.Το δέρμα φουσκώνει απο το λίπος, όταν χαθεί το λίπος μαζί με ένα μέρος μυικού ιστού έχει σαν αποτέλεσμα να κρεμάσει το δερμα, όταν θα γυμναστείς και θα αποκτίσεις κάποια μυικότητα , και το δέρμα σου με την σωστή διατροφή θα αποκτήσει πάλι την ελαστικότητα του και την υγεία του θα είσαι κομπλέ. Ασε τους γιατρούς και διαιτολόγους να λένε, ότι έκανα το έκανα απο εδω, πήγα και σε διαιτολόγους και αντι να μου φτιάξουν διατροφή για συντήρηση έχανα κάργα ακόμη , πήγα και σε χειρούργους και περα ότι τα χιλιάρικα ακουγόντουσαν σαν δύευρα λέγαν για ουλές και διάφορα...Να σου πω την αλήθεια και γω το έκανα αυτό και το κάνω, κάνει καλό στο δέρμα και γενικά στον οργανισμό δεν αρρωσταίνεις κλπ.. αλλα μην το παρακάνεις και αν το κάνεις να γίνεται σταδιακά δηλαδή χλιαρό σιγα σιγα πιο κρύο, γιατί αν το κάνεις απότομα μπορεί να πάθεις και κανένα έμφραγμα . Να πίνεις πολύ νερό, πράσσινο τσαι μία κούπα αντε δυο όχι υπερβολές.. πάρε μία πολυβιταμίνη και αν καπνίζεις βιταμίνη c.Όταν κάνεις ντούς να βάζεις μία ενυδατική κρέμα ότιδήποτε μετά, να τρώς στα γέυματα σου σαλάτες πράσσινες κόκκινες απο όλα.. τα λευκά κρέατα είναι καλά κοτόπουλο πχ, να τρώς 2 - 3 μερίδες φρούτα μέσα σε αυτα τρωγε και μια μπανάνα για το κάλιο της.. Προπάντων υπομονή θέληση και επιμονη !!!!!

  8. #8
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ....!

  9. #9
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ....ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΣΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΘΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΦΟΥΣΚΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΣΣΕΙΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΣΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΥΤΟ?ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ?ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ?ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ Γ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ :(

  10. #10

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Καλησπερα και απο εμενα.Ισαι ισα επειδη εισαι μικρη θα ειναι πιο ευκολο αν ακολουθησεις αυτα που σου ειπαν τα παιδια πιο πανω.Κανοντας τροπο ζωηες καποια βασικα πραγματα,θα δεις μεγαλες αλλαγες πανω σου.Εκμεταλευσου λοιπον την ηλικια σου και προχωρα γερα!!!Ολοι εμεις ειμαστε εδω για να σε βοηθησουμε ,προτρεψουμε και ενθαρυνουμε στην προσπαθεια σου και στους νεους σου στοχους!!

  11. #11
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    όπως είναι οι άντρες είναι και οι γυναίκες, και καταρχην εσυ είσαι πολύ μικρη σε ηλικία και έχεις μεγαλα περιθωρια να αποκατασταθεί το δέρμα σου γιατί το σώμα σου παράγει κάργα κολαγόνο. Με την γυμναστική δεν είπαμε πως θα γίνεις τούμπανο, απλά θα τονώσεις το σώμα σου τους μυς σου.Εγω ειχα τεραστιο πρόβλημα στα πόδια με σκουωτ και leg curl απαγωγους και προσαγωγούς μάζεψε, γιατί απλά λίγη άυξηση απο το κάθε μέρος ξεχωριστα τεντωσε το δερμα. Ετσι πίστευα και γω γιατι έτσι μου λεγαν πως ειναι ματαια αυτα αλλα η πράξη αλλα λέει. Μην πελαγωνεις κανε αυτα που σου λεω και θα δεις σταδιακη βελτιωση που θα σε ενθαρυνει.

  12. #12
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ Μ ΕΙΠΑΤΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ....ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΒΕΛΤΙΩΣΗ?ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ??2 ΧΡΟΝΙΑ?? ΠΟΣΟ?

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mαρία καλώς όρισες στην παρέα μας (αν θες γράφε σε παρακαλώ με μικρα, τα κεφαλαία είναι κουραστικά στο διαβασμα και στο ίντερνετ είναι σαν να φωναζει κάποιος )

    21χρ κοπελίτσα δεν θα κάθεσαι να απογοητεύεσαι. Έχεις κάνει λάθος κινήσεις επειδή δεν γνώριζες τι είναι το καλύτερο για να χάσεις τα κιλά σου. Αυτό όλες το χουμε κανει, πιστεψε με..


    Quote Originally Posted by mariafb View Post
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΑ...(
    Αυτό ειναι που πρέπει να αλλάξεις άμεσα!!! Πλέον ξεκίνα να είσαι θετική, αισιόδοξη και πως όλα θα φτιάξουν. Δεν στο λεω για να παραμυθιαζεσαι, αλλά γιατί ετσι είναι η πραγματικότητα.

    Αλλαξε τροπο ζωης, όχι άλλες χαζοδιαιτες που κανουν το σωμα γιο-γιο. Ξεκινα από αυριο κι ολας, να αλλαξεις διατροφικες συνηθειες, να ασκεισαι. Όχι ακραίες διατροφές, όχι λιμοκτονίες που οδηγούν σε διατροφικά ξεσπάσματα.
    Θα δεις πως θα το αγαπησεις και δεν θα θες να γυρισεις παλι πισω.. Η ασκηση και η σωστη διατροφή θα σου φτιαξουν τη διαθεση και παραλληλα το σωμα. Θελει ομως χρονο και υπομονη. Απολαυσε ομως καθε μερα.

    Στο φορουμ θα βρεις τον τροπο και την υποστηριξη να το καταφερεις. Αλλα πρεπει να βοηθησεις κι εσυ τον εαυτο σου.

    Βάλε στόχο και βάλε τα δυνατα σου να τον κατακτήσεις!

    Αυτα ως τροφή για σκέψη ;)

  14. #14
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    Σε ευχαριστώ και σένα κοπέλα μ...απλά θέλω να μ πεις ένα χρονικό διάστημα που θα χρειαστούν όλα αυτά....το δέρμα μ ήδη κρέμεται και ζαρώνει λίγο στην εσω επιφάνεια των ποδιών και αναρωτιέμαι σε πόσο καιρό θα αρχίσει να μαζεεύει.. :/ σε ένα χρόνο δηλαδή δεν θα έχω αποτέλεσμα? θέλει πολύ παραπάνω?

  15. #15
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Είναι ανάλογα με το σώμα του καθενός ανάλογα στην φύση του δέρματος κλπ. Ας πούμε σε ένα χρόνο θα έχεις δει τεράστις αλλαγες.. Τόσο χρειάστηκε σε μένα, αλλα και πάλι πρέπει να χάσεις τα υπόλοιπα κιλά σταδιακά.Όπως και να χει την σωστή διατροφή και την άσκηση θα πρέπει να τα έχεις μόνιμα στην ζωη σου θα σου γινουν τρόπος ζωης!

  16. #16
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    να σαι καλά... :) ελπίζω όλα να πάνε καλά....!

  17. #17
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    και συ να σαι καλά και καλη δύναμη...

  18. #18
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    σήμερα ξεκίνησα zumba αρχικά...και κάθε Σάββατο περπατάω κανα 2ωρο...πιστεύω όμως πως είναι πολύ λίγα για τον στόχο που έχω.. :/

  19. #19
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν θα το σκεφτεσαι έτσι. Κάνε το καλύτερο που μπορείς με τις υπάρχουσες συνθήκες. Αν μπορεις να κάνεις και λίγα βάρη σιγά σιγά, ακομα καλύτερα, θα βοηθήσει στο θεμα της χαλάρωσης. Και στο λέω από προσωπική εμπειρία, έχοντας χάσει 23 κιλά στο παρελθόν, με σωστή διατροφή και βάρη και δεν έχω δείγμα χαλάρωσης στο δέρμα.

  20. #20
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by mariafb View Post
    σήμερα ξεκίνησα zumba αρχικά...και κάθε Σάββατο περπατάω κανα 2ωρο...πιστεύω όμως πως είναι πολύ λίγα για τον στόχο που έχω.. :/
    Καλησπέρα Μαρία :) Νομίζω 2 ώρες περπάτημα είναι πολύ σε μια μέρα (το χα κάνει και εγώ αυτό το λάθος :P), πιο αποδοτικό θα ήταν να κάνεις πότε γρήγορο περπάτημα για 45 λεπτά ας πούμε και πότε zumba ή παρόμοια ομαδικά προγράμματα για αερόβια. Αλλά μην ξεχνάς πως είναι πολύ σημαντικό για τον στόχο σου να κάνεις και βάρη! Θα δεις τεράστιες αλλαγές σιγά σιγά στο σώμα σου με τα βάρη...και όλες οι αλλαγές θα είναι προς το καλύτερο! Τα βάρη και η διατροφή θα σε φέρουν πιο κοντά στον στόχο σου και η αερόβια θα συνεπικουρεί στο χάσιμο λίπους.

  21. #21
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    Σας ευχαριστω....θα ξεκινήσω και βάρη λοιπόν ... :) πόσες φορές την εβδομάδα βάρη και πόσες αερόβια όμως?

  22. #22
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by mariafb View Post
    Σας ευχαριστω....θα ξεκινήσω και βάρη λοιπόν ... :) πόσες φορές την εβδομάδα βάρη και πόσες αερόβια όμως?
    Και πολύ καλά θα κάνεις, θα δεις τεράστιες διαφορές με τον καιρό στο σώμα σου κάνοντας βάρη! Θα δείς ! Όταν το δει η Kardoula θα σε κατατοπίσει για την συχνότητα στα βάρη-αερόβια!

  23. #23
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    Να σαι καλα !!!

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by mariafb View Post
    Σας ευχαριστω....θα ξεκινήσω και βάρη λοιπόν ... :) πόσες φορές την εβδομάδα βάρη και πόσες αερόβια όμως?
    Μαράκι, για αρχή 3 φορές την εβδομάδα είναι μια χαρά! Αργότερα αν ο χρόνος σου το επιτρέπει μπορεις και 4. Αερόβια 4 φορές από 30 λεπτά και αναλόγως αυξάνεις αν χρειαστεί. Καλό είναι να περπατάς, γενικά να κινείσαι όσο μπορείς. Και μη ξεχνάς τη διατροφούλα ε; Το 70% της προσπαθειας σου ειναι αυτό!

  25. #25
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    πρωτεινικη ή κάποια άλλη...βασικά κοπέλα μ έχεις κάποια συγκεκριμένη να μ προτείνεις? έχετε κάτι αντίστοιχο εδώ στο site ?

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν υπάρχει μαγική δίαιτα Μαρία. Ξεκίνα να διορθώνεις αυτή που ήδη κάνεις. Ξεκίνα να μετράς θερμίδες, να τρως 5-6 μικρά γεύματα μέσα στη μέρα, να αποφεύγεις επεξεργασμένες τροφές, να επιλέγεις τροφές όπως σε αυτό το άρθρο
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    Κοίτα και τις διατροφές των άλλων κοριτσιών και θα δεις πως πρέπει να κινηθείς για να έχεις το αποτέλεσμα που θες.

  27. #27
    New Member
    Join Date
    10-03-13
    Posts
    13

    Default

    ωραία ευχαριστώ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καταπολέμηση ανεπιθυμητων αερίων
    By kosmas86 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 12-12-10, 02:59
  2. Στιγμές Χαλάρωσης Των Ελλήνων Πρωταθλητών
    By chrisberg in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 260
    Last Post: 19-12-09, 00:56
  3. προβλημα χαλαρωσης-την γνωμη σας.
    By med_geo in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-09, 20:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •