Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-08
    Location
    .
    Posts
    4

    Default Μία γνώμη για την διατροφή μου

    Καλημέρα, έχω φτιάξει ένα πλάνο διατροφής που θέλω να ακολουθήσω για απώλεια λίπους. Θέλω να ακολουθήσω την μέθοδο leangains, που τρως σε ένα 8ωρο τις θερμίδες και τις υπόλοιπες τίποτα. Οπότε ρίξτε μία ματιά.
    Δεν τα έχω χωρίσει σε γεύματα αλλά είναι το σύνολο. Επιπλέον δεν έχω προσθέσει "πράσινα", μπρόκολο κτλπ γιατί δεν έχουν πολλές θερμίδες αν και θα τα καταναλώνω.

    Α, και δεν είμαι σίγουρος για τα P/C/F του κοτόπουλου.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Προφανως αναφερεσαι στο intermittent fasting. Για ποιο λογο θες να ακολουθησεις κατι τετοιο; Για καποιον που παραλληλα κανει προπονηση με βαρη, δεν θα τον βοηθησει καθολου. Εχεις δοκιμασει κλασικη διατροφη bbing και δεν εχεις δει αποτελεσμα;

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-08
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Ναι σε αυτήν την μέθοδο. Κοίτα δεν με βλέπω να κάνω 5-6 γεύματα την ημέρα. Απλά δεν είναι εφικτό. Και νομίζω πως η μόνη διαφορά βρίσκεται στο ότι στο intermittent fasting τρως όλες τις θερμίδες σε 2-3 γεύματα σε 8 ώρες, σε σχέση με το κλασσικό που τα χωρίζεις σε πολλά, όλη την ημέρα. Δεν βρίσκω άλλη διαφορά, αν υπάρχει διόρθωσέ με.

    Δηλαδή αν τον παράγοντα της άσκησης με βάρη (που τον έχεις παντού) τον βγάλουμε εκτός και ασχοληθούμε μόνο με την διατροφή ο υπολογισμός θερμίδων είναι ίδιος για να βάλεις/χάσεις και απλά μετά χωρίζεις τα γεύματα.
    Last edited by giwrgos18; 01-07-15 at 21:37.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Για ποιον λόγο δεν είναι εφικτό;
    Είναι πολύ χειρότερο να πιέζεις το στομάχι σου με τόση τροφή μαζεμένη. Αν κανεις ενα search θα βρεις συζητήσεις που έχουν γίνει πάνω στο θεμα αυτό.
    Και εκεί που καταλήξαμε είναι πως bbing και intermittent fasting δεν συμβαδίζουν.
    Με σωστό προγραμματισμό όλα μπορούν να γίνουν. Πιστεψε με, υπαρχουν ατομα που ειναι στο ποδι συνεχως κι ομως τα καταφερνουν. Με εξυπνα σνακ μπορεις να εφοδιαζεις το σωμα σου και να μην το αφηνεις να λιμοκτονει για ωρες.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνώμη για διατροφή
    By nightmaire1107 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-13, 17:28
  2. Η διατροφη μου την γνωμη σας
    By manolis199 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-13, 14:35
  3. Την γνώμη σας για τη διατροφή μου
    By Kos13 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 13-02-11, 02:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •