Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1

    Question Μεγάλη ανάγκη για γυναικεία συμβουλή σε φάση γράμμωσης

    Καλησπέρα , είμαι ο Ισαάκ ! Ασχολούμαι 2 χρόνια με το bodybuilding και η κοπέλα μου βρίσκεται σε ένα τέλμα εδώ και κάποιους μήνες! Την λατρεύω πραγματικά και δεν μπορώ να την βλέπω έτσι ! Της έχω βγάλει ένα πρόγραμμα διατροφής για να χάσει 12 κιλά που θέλει !

    Είναι 1,76 και 73 κιλά και 25 ετών ! Βάσει του γνωστού τύπου οι θερμίδες συντήρησής της είναι 1530-1560 και ο ενεργός μεταβολικός της ρυθμός σύμφωνα με 5 ημέρες άσκησης την εβδομάδα είναι 2370 περίπου ! Πληροφοριακά κάνει push pull legs!

    Το πρόβλημά μου είναι πως εγώ το σώμα μου το ξέρω και το κάνω πραγματικά οτι θέλω, με κλειστά μάτια πλέον

    Απλώς έχω σχετικά άγνοια το πως θα λειτουργήσουν κάποια πράματα στο γυναικείο σώμα οπότε και δεν είμαι σίγουρος για πολλά!

    Να αναφέρω σαν παράδειγμα 1 ημέρα απο το πρόγραμμα που της έβγαλα που αποτελείται απο 6 γεύματα : ξύπνημα 1 σεικ πρωτείνης , στις 9:00 μια ομελέτα 5 ασπράδια 1 κρόκος , στις 12:00 150γρ στήθος κοτόπουλο με 2-3 ρυζογκοφρέτες και σαλάτα 1 κουταλιά λάδι , στις 15:00 σεικ πρωτείνης και μισό αγγούρι , στις 17:00 το ίδιο με το γεύμα στις 12:00 και 3-4 καρύδια , μετά το γυμναστήριο άλλο ένα σεικ πρωτείνης και λίγο πριν τον ύπνο μισό αγγούρι ! Υπόψιν πως τώρα θα το ξεκινήσει και είμαι σε σκέψεις για αποχή τελείως του υδατάνθρακα , μηδέν δηλαδή , και θέλω να μου πεις αν είναι υπερβολή να το κάνω αυτό απο την πρώτη εβδομάδα!

    Πραγματικά κρέμομαι απο τα χείλη σας ! Πείτε μου οτι εσείς πιστεύετε πάνω σε όσα σας αναφέρω παραπάνω ! Μεγάλη απορία επίσης αν το πρόγραμμα που της βγάζω είναι υπερβολικά υποθερμιδικό οπότε πετύχω ακριβώς το αντίθετο απο τον στόχο και βάλω το σώμα της σε στάση "άμυνας" και αντι να χάνει , κρατάει κιλά και λίπος ! Και γενικά δώστε μου κάποιες συμβουλές για γυναικεία γράμμωση!

    Πραγματικά θα μπαίνω κάθε ώρα για να δω απαντήσεις! Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

  2. #2
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Πιο πολυ συμπληρωματα της εχεις προτεινει παρα φαγητο...
    Για ποιο λογο να απεχει απο υδατανθρακα; Ειναι σημαντικος στο σωμα. οπως και τα λιπαρα!

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236 Διαβσε εδω. Μπες στα logs γυναικων και διαβασε τι κανουν εκει.
    Το καλυτερο ειναι να δημιουργησει η ιδια εναν λογαριασμο και οι κοπελες του φορουμ θα τη βοηθησουν αμεσως.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ Ισαάκ.

    Οι αρχές διατροφής ισχύουν και για τα δύο φύλα. Αυτό σημαίνει πως για να χάσουμε βάρος αυτό που χρειάζεται είναι να υπάρχει ένα λογικό θερμιδικό έλειμμα.
    Από τη στιγμή που ασχολείσαι με το bbing 2 χρόνια σίγουρα θα ξέρεις πως τέτοιου είδους ακραία διατροφή που έβγαλες θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.
    Στο δικό σου σώμα κάτι τέτοιο θα έκανες; Δε νόμιζω.. Τότε γιατί να το κάνεις στην κοπέλα; Δηλαδή τι να λέμε, είναι τραγικό αυτό το πλάνο..Θα ψομολυσσάξει η γυναίκα, θα της ρίξεις το μεταβολισμό στα τάρταρα και δεν θα κρατήσει πάνω από 4 άντε 5 μέρες σου λέω το πολύ.

    Ξεκίνησε με το να της φτιάξεις ένα πλάνο με ένα έλλειμμα περίπου 150 θερμίδων μείον και με ποσοστα 35Υ/40Π/25Λ το οποιο ειναι αρκετά ισορροπημένο.
    Παράλληλα να κάνει αερόβια 4-5 φορές την εβδομάδα από 30-45 λεπτά (ίσως και 1-2 διαλειμματικές των 20 λεπτών). Βασικά πράγματα δηλαδή και κυρίως ισορροπημένα.

    Δες στην ενότητα της διατροφής, υπάρχει λίστα με τις καλύτερες τροφές για bbing και χτίσε σύμφωνα με αυτό τα γεύματά της.
    Κάνε το πλάνο οπως θα το εκανες για σένα. Μετά γράψτο εδώ να δουμε τι μπορεις να διορθωσεις.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Καλημερα! Κατ αρχην η κοπελα σου μεχρι τωρα τι ετρωγε? Μετρουσε θερμιδες? Γιατι καλοι οι υπολιγισμοι βασει τυπων αλλα καθε σωμα ειναι διαφορετικο, λογικα θα το ξερεις αυτο απο τη δικη σου εμπειρια . Αλλα γιατι να μην ισχειει το ιδιο και για την κοπελα σου? Πρεπει κατα την γνωμη μου να υπολογισεις πρωτα τις θερμιδες της διατροφης που εκανε μεχρι τωρα και βασει αυτου να κινηθεις. Επησεις μην τα κοβεις ολα απο την αρχη. Μετα αν κολλησει καπου και δεν χανει αλλο τι θα κοψεις για να συνεχισει?

  5. #5
    New Member Kand's Avatar
    Join Date
    04-03-16
    Location
    Αθηνα
    Posts
    67

    Default

    Αρχικά καλός ήρθες ! Για αρχή η λέξη συμπλήρωμα το λέει ξεκάθαρα είναι συμπλήρωμα άρα συμπληρώνει μια σωστή διατροφή σαν συμπλήρωμα από μόνο του δεν κάνει τίποτα! Από εκεί και πέρα και γυναίκες και άντρες μπορούν να φάνε όλα τα φαγητά σε διαφορετικές ποσότητες που θα είναι σίγουρα αρκετές για το κάθε φύλο αρχικά άσε την σκόνη αν θες πρωτεΐνη δώσε της από το φαγητό σε αυτήν την φάση ενδεικτικά( στήθος κοτόπουλο γαλοπούλα μοσχάρι άπαχο χοιρινό αυγά τυριά χαμηλά σε λιπαρά γιαούρτι κλπ όλα έχουν πρωτεΐνη) σημαντικό είναι να γνωρίζουν όλοι ότι η ετικέττες στα τροφήμα έχουν μια απόκλιση έως και 10% πάνω η κάτω σε αυτά που αναγράφουν! Τέλος η καρδούλα στα είπε όλα σωστά το θερμιδικο έλλειμμα είναι παρά πολύ μεγάλο καλό είναι να μειωθεί έως και 3 βδομάδες γύρο στης 220 θερμίδες ΜΑΞΙΜΟΥΝ το 150 που σου λέει η καρδούλα είναι πολύ καλό! Μην φοβάσαι τον υδατάνθρακα ο υδατανθρακας είναι εξίσου σημαντικός με την πρωτεινη

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kαλώς όρισες στο φόρουμ Ισαάκ.

    Οι αρχές διατροφής ισχύουν και για τα δύο φύλα. Αυτό σημαίνει πως για να χάσουμε βάρος αυτό που χρειάζεται είναι να υπάρχει ένα λογικό θερμιδικό έλειμμα.
    Από τη στιγμή που ασχολείσαι με το bbing 2 χρόνια σίγουρα θα ξέρεις πως τέτοιου είδους ακραία διατροφή που έβγαλες θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.
    Στο δικό σου σώμα κάτι τέτοιο θα έκανες; Δε νόμιζω.. Τότε γιατί να το κάνεις στην κοπέλα; Δηλαδή τι να λέμε, είναι τραγικό αυτό το πλάνο..Θα ψομολυσσάξει η γυναίκα, θα της ρίξεις το μεταβολισμό στα τάρταρα και δεν θα κρατήσει πάνω από 4 άντε 5 μέρες σου λέω το πολύ.

    Ξεκίνησε με το να της φτιάξεις ένα πλάνο με ένα έλλειμμα περίπου 150 θερμίδων μείον και με ποσοστα 35Υ/40Π/25Λ το οποιο ειναι αρκετά ισορροπημένο.
    Παράλληλα να κάνει αερόβια 4-5 φορές την εβδομάδα από 30-45 λεπτά (ίσως και 1-2 διαλειμματικές των 20 λεπτών). Βασικά πράγματα δηλαδή και κυρίως ισορροπημένα.

    Δες στην ενότητα της διατροφής, υπάρχει λίστα με τις καλύτερες τροφές για bbing και χτίσε σύμφωνα με αυτό τα γεύματά της.
    Κάνε το πλάνο οπως θα το εκανες για σένα. Μετά γράψτο εδώ να δουμε τι μπορεις να διορθωσεις.

    Σε ευχαριστώ πολύ , θα μπορούσες να μου ποστάρεις εδώ το link σε παρακαλώ ;; Επίσης μια ακόμα ερώτηση που πραγματικά οι γνώμες είναι 50-50 !! Να προτιμήσει γενικά διαλειμματικό ή σταθερό ;; Ποιό θα την βοηθήσει περισσότερο στην απώλεια λίπους και όχι υγρών ! Σίγουρα στο διαλειμματικό ιδρώνεις περισσότερο αλλά καις παραπάνω λίπος ή οχι ;;

  7. #7

    Default

    Αντιληπτά αυτά που μου λέτε παιδιά και σας υπερευχαριστώ αλλά είδα σε κάποια άρθρα πως για παράδειγμα ένα τοστάκι έστω με φέτες τοστ ολικής , 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. άπαχο κασέρι επιτρέπεται σαν γεύμα για παράδειγμα ! Προσωπική άποψη μου θεωρώ πως έστω ένα τόσο "αποστειρωμένο" τοστ δεν είναι too much είτε απο θερμιδικής άποψης είτε απο άποψης υδατάνθρακα! Πείτε μου και εσεις τι πιστεύετε!

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Κοιτα τη μεγαλη εικονα και μην εστιαζεις σε λεπτομερειες που στην παρουσα φαση δεν θα κανουν τη διαφορα.
    Για να χασει βαρος θελει ελαφρα υποθερμιδικη (σωστη) διατροφη, αερόβια , βαρη.
    Την διαλειμματικη αστην για την ωρα, κρατα την ασσο στο μανικι. Ανετα μπορει να χασει λιπος με μετριας εντασης.

    Μη την ξεκάνεις τη γυναικα, το ξανατονίζω! Δεν σας κυνηγάει κανεις. Όπως δεν τα έβαλε σε μια μερα δεν θα τα χασει το ιδιο γρήγορα.

    Δες το αρθρο εδώ, φτιαξε ενα σωστο ισορροπημενο ελαφρως υποθερμιδικο πλανο, συνδιασμενο με αεροβια και βαρη και θα χασει λιπος.

    Λίστα Τροφών Για Διατροφή Bodybuilding & Fitness (Download & Print)!!


  9. #9

    Default

    Ωραία , το σκέφτηκα κάπως έτσι !!! Υπόψιν , σηκώνεται στις 7 και τις έχω ένα σεικ whey με το που σηκωθεί γιατί λόγω δουλειάς το πρώτο της γεύμα θα είναι στις 9:00 και γυμναστήριο πηγαίνει στις 19:00 περίπου

    7:00 σεικ πρωτείνης
    9:00 Ομελέττα (5 λευκά+1 κρόκος+1-2 φετες γαλοπούλα) + 100γρ Κουάρκ γιαούρτι (περίπου 100Kcal/100gr) ---- ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ : 200ml Γάλα 1,5% με 50γρ βρώμη
    12:00 150γρ στήθος κοτόπουλο με 150γρ καστανό ρύζι (ελάχιστο λάδι) και σαλάτα μαρούλι ή μπρόκολο με 1 κ. της σούπας ελαιόλαδο
    15:00 100γρ Κουάρκ γιαούρτι + 5 καρύδια (περίπου 100Kcal) + 1/2 μήλο (μέσα στο Κουάρκ κομματάκια-65 Kcal)
    17:00-17:30 Το ίδιο με το γεύμα στις 12:00
    19:00 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    Μεταπροπονητικό (21:00) σεικ πρωτείνης


    Κάπως έτσι το σκέφτομαι !

    Απορία , Κοιμάται περίπου στις 23:00-23:30 , δηλαδή 2-2μιση ώρες μετά το μεταπροπονητικό σέικ , να της προσθέσω άλλο ένα μικρό σνακ πριν τον ύπνο ;; Και αν ναι τι θα μπορούσε να είναι


    Βγαίνει γύρω στις 1500-1550 Kcal και δεν ξέρω τι άλλο να προσθέσω για να φτάσω τις 1800-1850 !





    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κοιτα τη μεγαλη εικονα και μην εστιαζεις σε λεπτομερειες που στην παρουσα φαση δεν θα κανουν τη διαφορα.
    Για να χασει βαρος θελει ελαφρα υποθερμιδικη (σωστη) διατροφη, αερόβια , βαρη.
    Την διαλειμματικη αστην για την ωρα, κρατα την ασσο στο μανικι. Ανετα μπορει να χασει λιπος με μετριας εντασης.

    Μη την ξεκάνεις τη γυναικα, το ξανατονίζω! Δεν σας κυνηγάει κανεις. Όπως δεν τα έβαλε σε μια μερα δεν θα τα χασει το ιδιο γρήγορα.


  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mακροθρεπτικά εχεις μετρήσει;
    Πόση πρωτείνη, πόσο υδατάνθρακα , πόσο λίπος σου δίνει αυτό το πλάνο;

    Πάλι ελάχιστο υδατάνθρακα εχεις βάλει. Σου είπαμε κάποια πράγματα, τα έλαβες υπ όψιν;

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mακροθρεπτικά εχεις μετρήσει;
    Πόση πρωτείνη, πόσο υδατάνθρακα , πόσο λίπος σου δίνει αυτό το πλάνο;

    Πάλι ελάχιστο υδατάνθρακα εχεις βάλει. Σου είπαμε κάποια πράγματα, τα έλαβες υπ όψιν;

    Το γεύμα των 15:00 τότε θα το κάνω 1 τοστάκι με φέτες του τοστ ολικής 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. άπαχο κασέρι ώστε να λάβει ακόμα περισσότερο υδατάνθρακα

    Είναι περίπου 150γρ πρωτείνη , 50γρ λιπαρά , 100 υδατάνθρακας (αν λάβω υπόψιν το τοστάκι σαν γεύμα των 15:00)

  12. #12
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Αυτα βγαινουν περιπου 1450-1500.Και ο υδατ ειναι χαμηλα οπως λεει η ειρηνη.Αφου θελεις να βαλεις θερμιδες προσθεσε υδατανθρακες και βαλε μεταπροπονητικα που της εχεις της κοπελας μονο πρωτεινη!
    Last edited by Δεσμώτης; 10-03-16 at 02:41.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #13
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλημέρα! Με τόσες θερμίδες που τις έχει βάλει και τόσο υδατάνθρακα τη βλέπω να σε δέρνει. Βάλε στη κοπέλα φαγητό. Δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη να τη βάλεις σε τέτοια δίαιτα! Κάνεις 2 χρόνια bbing άρα θεωρητικά έχεις μάθει κάποια πράγματα.
    Ξανα δες και το μεταπροπονητικό της!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κοιτα τη μεγαλη εικονα και μην εστιαζεις σε λεπτομερειες που στην παρουσα φαση δεν θα κανουν τη διαφορα.
    Για να χασει βαρος θελει ελαφρα υποθερμιδικη (σωστη) διατροφη, αερόβια , βαρη.
    Την διαλειμματικη αστην για την ωρα, κρατα την ασσο στο μανικι. Ανετα μπορει να χασει λιπος με μετριας εντασης.

    Μη την ξεκάνεις τη γυναικα, το ξανατονίζω! Δεν σας κυνηγάει κανεις. Όπως δεν τα έβαλε σε μια μερα δεν θα τα χασει το ιδιο γρήγορα.

    Δες το αρθρο εδώ, φτιαξε ενα σωστο ισορροπημενο ελαφρως υποθερμιδικο πλανο, συνδιασμενο με αεροβια και βαρη και θα χασει λιπος.

    2-3 σχόλια παραπάνω παρέθεσα αυτο που σκέφτηκα τι εχεις να πεις ; :) ή να διορθώσεις ;

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Καλημέρα! Με τόσες θερμίδες που τις έχει βάλει και τόσο υδατάνθρακα τη βλέπω να σε δέρνει. Βάλε στη κοπέλα φαγητό. Δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη να τη βάλεις σε τέτοια δίαιτα! Κάνεις 2 χρόνια bbing άρα θεωρητικά έχεις μάθει κάποια πράγματα.
    Ξανα δες και το μεταπροπονητικό της!
    Λιγο πιο πάνω στο αλλο προγραμμα το νέο , ανέβασα υδατάνθρακα ! 150Π/100Υ/50λ

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    1) Υπολογισε πόσες θερμίδες καταναλώνει τώρα
    2) Υπολόγισε πόσα γρ μακροθρεπτικών καταναλωνει τώρα
    3) Με βάση αυτά χτίσε μια διατροφή ισορροπημένη
    Σου δώσαμε λίστα τροφών. Συνδίαζε απο καθε λιστα μια τροφη.

    Στην παραπανω διατροφή τι να διορθωσουμε; Της εχεις της γυναικας να τρωει μισο μηλο;!!! Αυτο σου λεμε τοσα ατομα απο χτες;!
    Φιλε μου, δύο χρόνια εσύ πως τρως; Εφάρμοσε αυτά που ξέρεις στην γυναίκα.

  17. #17
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Επισης μετα τη προπονηση μην εχεις τελευταιο γευμα ενα σεικερ. Το σωμα διψαει εκεινη τη στιγμη , δεν γινεται να τη βγαλει με ενα ροφημα.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Επισης μετα τη προπονηση μην εχεις τελευταιο γευμα ενα σεικερ. Το σωμα διψαει εκεινη τη στιγμη , δεν γινεται να τη βγαλει με ενα ροφημα.
    Ακριβως αυτο..Ο λογος που εκοψα τα ροφηματα εδω και κανα χρονο.Δεν με κρατουσαν ουτε μιση ωρα,τζαμπα χρηματα εδινα.

  19. #19
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Ακριβως αυτο..Ο λογος που εκοψα τα ροφηματα εδω και κανα χρονο.Δεν με κρατουσαν ουτε μιση ωρα,τζαμπα χρηματα εδινα.
    προσωπικα τις περισσοτερες φορες τρωω ασπραδια με πατατα και μετα απο ενα 2ωρο ακομη ενα γευμα.
    Μη ξεχνας thread starter οτι το σωμα τρεχει με υδατανθρακα. Μην εστιαζεις μονο να βγουν τα νουμερα της πρωτεινης.

  20. #20

    Default

    Υπολογίζοντας όλα αυτά έβγαλα αυτήν την διατροφή που είναι περίπου 1800 θερμίδες , 200-250 λιγότερες απ ότι λαμβάνει τώρα και γενικά σύμφωνα με τον μεταβολικό της ρυθμό
    Μου ζήτησες να φτιάξω κάτι , το έφτιαξα , ίσως λανθασμένα αλλά ακριβώς γιαυτόν τον λόγο άνοιξα το topic , ώστε να με διορθώσετε και να μου επισημάνετε τα λάθη μου! Βλέποντας αυτό το πρόγραμμα
    για παράδειγμα μου είπες πως το μισό μήλο είναι λάθος , δεκτό , απλά πες μου το σωστό ! Δεν με βοηθάς αν δεν μου δώσεις λύσεις και ειδικά σε σένα πάνω βασίζομαι κοιτάζοντας το ιστορικό και το δικό σου και των απαντήσεών σου και γενικά των γνώσεών σου!


    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    1) Υπολογισε πόσες θερμίδες καταναλώνει τώρα
    2) Υπολόγισε πόσα γρ μακροθρεπτικών καταναλωνει τώρα
    3) Με βάση αυτά χτίσε μια διατροφή ισορροπημένη
    Σου δώσαμε λίστα τροφών. Συνδίαζε απο καθε λιστα μια τροφη.

    Στην παραπανω διατροφή τι να διορθωσουμε; Της εχεις της γυναικας να τρωει μισο μηλο;!!! Αυτο σου λεμε τοσα ατομα απο χτες;!
    Φιλε μου, δύο χρόνια εσύ πως τρως; Εφάρμοσε αυτά που ξέρεις στην γυναίκα.

  21. #21

    Default

    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου , σκέφτομαι τότε να της βάλω ένα γιαουρτάκι Κουάρκ 150γρ με 3-4 ρυζογκοφρέτες ! Πως το βλέπεις;


    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Επισης μετα τη προπονηση μην εχεις τελευταιο γευμα ενα σεικερ. Το σωμα διψαει εκεινη τη στιγμη , δεν γινεται να τη βγαλει με ενα ροφημα.

  22. #22
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by IsaakAdam View Post
    για παράδειγμα μου είπες πως το μισό μήλο είναι λάθος , δεκτό , απλά πες μου το σωστό ! Δεν με βοηθάς αν δεν μου δώσεις λύσεις και ειδικά σε σένα πάνω βασίζομαι κοιτάζοντας το ιστορικό και το δικό σου και των απαντήσεών σου και γενικά των γνώσεών σου!
    Φίλε μου δεν σε βοηθάω; Θα πέσει το ταβάνι να σε πλακώσει. Ολόκληρη λίστα σου έδωσα με τις καλύτερες τροφές ανα κατηγορία. Το κοίταξες; Είδες τι τροφές έχει στην κατηγορία των υδατανθράκων; Των καλών λιπαρών; Έτοιμα όλα στα δώσαμε.
    Αφιέρωσε λίγο χρόνο δεν ειναι πυρηνική φυσική. Εκτός αν εννοείς πως βασίζεσαι πάνω μου, να κάτσω να σου κάνω αναλυτικά όλη την διατροφή.

  23. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Φίλε μου δεν σε βοηθάω; Θα πέσει το ταβάνι να σε πλακώσει. Ολόκληρη λίστα σου έδωσα με τις καλύτερες τροφές ανα κατηγορία. Το κοίταξες; Είδες τι τροφές έχει στην κατηγορία των υδατανθράκων; Των καλών λιπαρών; Έτοιμα όλα στα δώσαμε.
    Αφιέρωσε λίγο χρόνο δεν ειναι πυρηνική φυσική. Εκτός αν εννοείς πως βασίζεσαι πάνω μου, να κάτσω να σου κάνω αναλυτικά όλη την διατροφή.
    Το είδα το άρθρο βρε καρδούλα και δεν εννοούσα φυσικά να κάτσεις να βγάλεις αναλυτικά κάτι ! Απλά σύμφωνα με αυτό που παρουσίασα 4-5 σχόλια πάνω , θα ήθελα να μου πεις τα λάθη μου και τι θα μπορούσα να αλλάξω ! Φυσικά και το διάβασα το άρθρο που με παρέπεμψες ! το πρόγραμμα που έβγαλα είναι στις θερμίδες που μου είπες και με τα μακροσυστατικά που μου είπες ( 150Π/100Υ/50Λ) ! Απλά ζητάω να με διορθώσεις σε μικροπράματα που βλέπεις πως έκανα λάθος αυτό είναι όλο

  24. #24
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by IsaakAdam View Post
    Το είδα το άρθρο βρε καρδούλα και δεν εννοούσα φυσικά να κάτσεις να βγάλεις αναλυτικά κάτι ! Απλά σύμφωνα με αυτό που παρουσίασα 4-5 σχόλια πάνω , θα ήθελα να μου πεις τα λάθη μου και τι θα μπορούσα να αλλάξω ! Φυσικά και το διάβασα το άρθρο που με παρέπεμψες ! το πρόγραμμα που έβγαλα είναι στις θερμίδες που μου είπες και με τα μακροσυστατικά που μου είπες ( 150Π/100Υ/50Λ) ! Απλά ζητάω να με διορθώσεις σε μικροπράματα που βλέπεις πως έκανα λάθος αυτό είναι όλο
    Η κοπελα εχει περιπου 2400 ΒMR. Ας πεσει στις 2200 θερμιδες για αρχη!
    Σε καθε γευμα να υπαρχει πρωτεινη/υδατανθρακας/λιπη σε ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΕΣ ποσοτητες σε καθε γευμα!

  25. #25

    Default

    Ευχαριστώ φίλε μου !! Να σαι καλά !

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Η κοπελα εχει περιπου 2400 ΒMR. Ας πεσει στις 2200 θερμιδες για αρχη!
    Σε καθε γευμα να υπαρχει πρωτεινη/υδατανθρακας/λιπη σε ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΕΣ ποσοτητες σε καθε γευμα!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλύτερος Μεταπροπονητικός Υδατάνθρακας Σε Φάση Γράμμωσης;
    By sailim in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 23-10-23, 12:43
  2. Φάση Γράμμωσης
    By DimitrisT in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-10-15, 18:16
  3. Παρακαλώ μια Συμβουλή για διατροφή σε φάση ογκου
    By Sonic-thess in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 17-12-13, 08:56
  4. Είναι ανάγκη να κάνουμε περίοδο όγκου και γράμμωσης?
    By Aeg in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 04-12-12, 23:51
  5. Συμβουλή περι Γραμμωσης
    By Zart in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 30-07-12, 15:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •