Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    alexispsa
    Guest

    Default Η δικιά μου ιστορία στον χώρο του fitness

    Παιδιά καταρχήν καλώς σας βρήκα!

    Λοιπόμ να πώ ότι είμαι 29 χρονών, 180 και 65 κιλά τώρα με 15,9% bf. Πριν απο τέσσερις μήνες ξεκίνησα γυμνστήριο με σκοπό να φτιάξω το σώμα μου. Τότε ήμουν 69 κιλά με ποσοστό λίπους 20,4%. Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να χάσω κιλά, αλλά με την πάροδο των τεσσάρων μηνών έχασα 4 κιλά και περίπου 5% λίπος. βέβαια βλέπω διφορά στους δικέφαλους, τρικέφαλους και στο στήθος μου πλέον. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αρχίζω να πέρνω ξανά όγκο απλά φοβάμαι μήπως και ταυτόχρονα ξαναβάλω το λίπος που έχασα. Δεν ξέρω κατα πόσο πετυχαίνεται το losing fat, gaining muscle. Θα ήθελα τη γνώμη σας... για το πως τα έχω πάει μεχρι τώρα. Επίσης μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να φτίαξω ένα πρόγραμμα διατροφής για να πάρω όγκο.

    ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Καλημερα και καλως ηρθες.Βρες τις θερμιδες συντηρησης σου ειναι απαραιτητο και ανεβασε κατα 250 με 300 για αρχη.Δες εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236
    προσαρμοσε τις θερμιδες επιλεγοντας ''καλες τροφες''...δες εδω..http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    .
    Αν δεν εχεις καποιο προγραμματακι να σε βοηθησει δες και εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=15211
    θα σε βοηθησει να βρεις τα μακρος της καθε τροφης.
    Η βαση σου θα πρεπει να ξεκιναει απο καθαρες τροφες μιας και δεν θες να λιπωσεις.Ανεβαζοντας θερμιδες προσαρμοσε 1-2 αεροβια την εβδομαδα ωστε να καις το λιπος.Φτιαξε την διατροφη σου και ποσταρε τη,ολοι θα σε βοηθησουν να την διορθωσεις σε τυχον λαθη.Τσεκαρε τα λογκ των αντρων για να παρεις ιδεες απο προγραμματα προπονησης.
    Εισαι αρκετα κιλα κατω απο το υψος σου,ξεκινα να τρως!!

  3. #3
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Καλώς όρισες Αλέξη! Η φίλτατη Marvin δε θα μπορούσε να είναι πιο κατατοπιστική!!
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επέστρεψα στον χώρο και ξεκινώντας με γράμμωση.
    By partakiasss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 10-11-10, 21:54
  2. 1o Συμπληρωμα - Νεος στον χωρο
    By Mj23 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 19-01-07, 19:53
  3. Πρόγραμμα για νιάτο στον χώρο
    By wolverman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-06, 01:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •